Problem z Messor Capitatus

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

MasnyW
Posty: 1
Rejestracja: pn 08 lut, 2021

pn 08 lut, 2021

Witam, około 2,5 miesiąca temu ( w listopadzie ) kupiłem królową gatunku Messor Capitatus. Zimowałem ją około 2 miesiące w temperaturze 13 - 16 stopni celsjusza. Po zimowaniu włożyłem ją do temperatury około 21 stopni. trzymam już ją w tej temperaturze od około trzech tygodni... Niestety królowa w ogóle nie złożyła jaj. Ktoś może wiedzieć dlaczego tak jest ? Czy to wina zbyt niskiej temperatury czy może popełniłem błąd w zimowaniu ?
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pn 08 lut, 2021

MasnyW pisze: pn 08 lut, 2021 Witam, około 2,5 miesiąca temu ( w listopadzie ) kupiłem królową gatunku Messor Capitatus. Zimowałem ją około 2 miesiące w temperaturze 13 - 16 stopni celsjusza. Po zimowaniu włożyłem ją do temperatury około 21 stopni. trzymam już ją w tej temperaturze od około trzech tygodni... Niestety królowa w ogóle nie złożyła jaj. Ktoś może wiedzieć dlaczego tak jest ? Czy to wina zbyt niskiej temperatury czy może popełniłem błąd w zimowaniu ?
Nie, w zimowaniu chyba wszystko poszło dobrze. Zajrzyj TU Miałem podobną sytuację. Królowa jeżeli jest z nią wszystko w porządku powinna złożyć niedługo jaja. Możesz dać do probówki 2-3 ziarna maku i podrzucić poczwarki.
:?:
Awatar użytkownika
ADAMKROL12
Posty: 75
Rejestracja: pn 01 lut, 2021

śr 10 lut, 2021

MasnyW pisze: pn 08 lut, 2021 Witam, około 2,5 miesiąca temu ( w listopadzie ) kupiłem królową gatunku Messor Capitatus. Zimowałem ją około 2 miesiące w temperaturze 13 - 16 stopni celsjusza. Po zimowaniu włożyłem ją do temperatury około 21 stopni. trzymam już ją w tej temperaturze od około trzech tygodni... Niestety królowa w ogóle nie złożyła jaj. Ktoś może wiedzieć dlaczego tak jest ? Czy to wina zbyt niskiej temperatury czy może popełniłem błąd w zimowaniu ?
Temperatura nie jest zbyt niska, ale gdyby była wyższa, to królowa szybciej złożyłaby jajka. Jeśli nie masz możliwości ogrzewania jej, to daj jej czas. Pamiętaj, żeby nie zaglądać codziennie. Również musisz położyć próbówkę w jakimś nie odwiedzanym często przez Ciebie miejscu. Nie powinna leżeć na biurku, bo nawet postawienie kubka z herbatą sprawi jej stres. Messor się bardzo stresują przy najmniejszych wibracjach i to właśnie może być przyczyną.
Sadam
ODPOWIEDZ