Myrmecia brevinoda

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

sob 18 wrz, 2021

Zamówiłem królową Myrmecia brevinoda,jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z tym gatunkiem,lub posiada jakieś informacje odnośnie tych mrówek to będę wdzięczny.
Poniżej zdjęcie tego gatunku(fot.z internetu)
Załączniki
myrmeciabrevinoda_1024x1024.jpg
723-20210304110152.jpg
Szczupak
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 cze, 2021

sob 18 wrz, 2021

Jakby ja mam zerowe doświadczenie z takim mrówkami tak naprawdę jedyne egzotyczne mrówki to Messor barbarus ale zastanawiam się jak można zamówić takie mrówki które mają piekielnie mocny jad a tak naprawdę starać się o nich coś dowiedzieć dopiero jak się je zamówi?! :?: ojaglupek:
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

ndz 19 wrz, 2021

Szczupak pisze: sob 18 wrz, 2021 Jakby ja mam zerowe doświadczenie z takim mrówkami tak naprawdę jedyne egzotyczne mrówki to Messor barbarus ale zastanawiam się jak można zamówić takie mrówki które mają piekielnie mocny jad a tak naprawdę starać się o nich coś dowiedzieć dopiero jak się je zamówi?! :?: ojaglupek:
Nie przesadzaj z tym piekielnie mocnym jadem,nie jest to silnie jadowity gatunek,a napewno nie jest niebezpieczny dla czlowieka.
Zreszta podobbno masz zerowe doświadczenie z tymi mrówkami więc nie wiem skąd te informacje wziąłeś.
Nie jest to gatunek zbyt popularyny i dostępny więc staram się czegoś o nim dowiedzieć,to nie znaczy że kompletnie nic o nim nie wiem i zamówiłęm sobie coś bo miałem taki kaprys.
Szczupak
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 cze, 2021

ndz 19 wrz, 2021

Dawid6336 pisze: ndz 19 wrz, 2021
Szczupak pisze: sob 18 wrz, 2021 Jakby ja mam zerowe doświadczenie z takim mrówkami tak naprawdę jedyne egzotyczne mrówki to Messor barbarus ale zastanawiam się jak można zamówić takie mrówki które mają piekielnie mocny jad a tak naprawdę starać się o nich coś dowiedzieć dopiero jak się je zamówi?! :?: ojaglupek:
Nie przesadzaj z tym piekielnie mocnym jadem,nie jest to silnie jadowity gatunek,a napewno nie jest niebezpieczny dla czlowieka.
Zreszta podobbno masz zerowe doświadczenie z tymi mrówkami więc nie wiem skąd te informacje wziąłeś.
Nie jest to gatunek zbyt popularyny i dostępny więc staram się czegoś o nim dowiedzieć,to nie znaczy że kompletnie nic o nim nie wiem i zamówiłęm sobie coś bo miałem taki kaprys.
Nie przesadzam tylko mówię że te mrówki są jednymi z najbardziej jadowitych mrówek na świecie i i tak wykazujesz się głupotą że nie wiesz nawet tego a je zamówiłeś. Powinieneś NAJPIERW się o nich wystarczająco dowiedzieć a dopiero potem zamówić.
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

ndz 19 wrz, 2021

Szczupak pisze: ndz 19 wrz, 2021
Dawid6336 pisze: ndz 19 wrz, 2021
Szczupak pisze: sob 18 wrz, 2021 Jakby ja mam zerowe doświadczenie z takim mrówkami tak naprawdę jedyne egzotyczne mrówki to Messor barbarus ale zastanawiam się jak można zamówić takie mrówki które mają piekielnie mocny jad a tak naprawdę starać się o nich coś dowiedzieć dopiero jak się je zamówi?! :?: ojaglupek:
Nie przesadzaj z tym piekielnie mocnym jadem,nie jest to silnie jadowity gatunek,a napewno nie jest niebezpieczny dla czlowieka.
Zreszta podobbno masz zerowe doświadczenie z tymi mrówkami więc nie wiem skąd te informacje wziąłeś.
Nie jest to gatunek zbyt popularyny i dostępny więc staram się czegoś o nim dowiedzieć,to nie znaczy że kompletnie nic o nim nie wiem i zamówiłęm sobie coś bo miałem taki kaprys.
Nie przesadzam tylko mówię że te mrówki są jednymi z najbardziej jadowitych mrówek na świecie i i tak wykazujesz się głupotą że nie wiesz nawet tego a je zamówiłeś. Powinieneś NAJPIERW się o nich wystarczająco dowiedzieć a dopiero potem zamówić.
Co Ty nie powiesz,to co jeszcze ciekawego mi napiszesz na temat tego gatunku?Już wiem od Ciebie że jad mają bardzo silny(napisz coś więcej,o skutkach użądlenia-paraliż,śpiączka czy może natychmiastowa śmierc?
Szczupak
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 cze, 2021

ndz 19 wrz, 2021

Dawid6336 pisze: ndz 19 wrz, 2021
Szczupak pisze: ndz 19 wrz, 2021
Dawid6336 pisze: ndz 19 wrz, 2021 Nie przesadzaj z tym piekielnie mocnym jadem,nie jest to silnie jadowity gatunek,a napewno nie jest niebezpieczny dla czlowieka.
Zreszta podobbno masz zerowe doświadczenie z tymi mrówkami więc nie wiem skąd te informacje wziąłeś.
Nie jest to gatunek zbyt popularyny i dostępny więc staram się czegoś o nim dowiedzieć,to nie znaczy że kompletnie nic o nim nie wiem i zamówiłęm sobie coś bo miałem taki kaprys.
Nie przesadzam tylko mówię że te mrówki są jednymi z najbardziej jadowitych mrówek na świecie i i tak wykazujesz się głupotą że nie wiesz nawet tego a je zamówiłeś. Powinieneś NAJPIERW się o nich wystarczająco dowiedzieć a dopiero potem zamówić.
Co Ty nie powiesz,to co jeszcze ciekawego mi napiszesz na temat tego gatunku?Już wiem od Ciebie że jad mają bardzo silny(napisz coś więcej,o skutkach użądlenia-paraliż,śpiączka czy może natychmiastowa śmierc?
Tak bardzo to nie ale są bardzo mocno jadowite to info jest nawet w necie i wszędzie i jest to potwierdzone.
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

ndz 19 wrz, 2021

Szczupak pisze: ndz 19 wrz, 2021
Dawid6336 pisze: ndz 19 wrz, 2021
Szczupak pisze: ndz 19 wrz, 2021
Nie przesadzam tylko mówię że te mrówki są jednymi z najbardziej jadowitych mrówek na świecie i i tak wykazujesz się głupotą że nie wiesz nawet tego a je zamówiłeś. Powinieneś NAJPIERW się o nich wystarczająco dowiedzieć a dopiero potem zamówić.
Co Ty nie powiesz,to co jeszcze ciekawego mi napiszesz na temat tego gatunku?Już wiem od Ciebie że jad mają bardzo silny(napisz coś więcej,o skutkach użądlenia-paraliż,śpiączka czy może natychmiastowa śmierc?
Tak bardzo to nie ale są bardzo mocno jadowite to info jest nawet w necie i wszędzie i jest to potwierdzone.
To że są jadowite ta ja wiem,wiem też że były przypadki śmiertelne po spotkaniu z mówklam Myrmecia(M. pilosula lub M. pyriformis)o gatunku o który konkretnie pytam nie ma żadnych informacji na ten temat.
Jeżeli ktoś ma alergię to może go zabić cokolwiek(pyłki,jakieś skladniki w jedzeniu itp)Ale dziękuję Tobie za uświadomienie mnie że kupuję coś co może niekorzystnie wpłynąc na moje zdrowie i zdaje sobie również sprawę że wykazuję się tym samym dużą głupotą,ale jestem dorosłym czlowiekiem biorę na śiebie to ryzyko,a o ewentualnych konsekwencjach poinformuję Cię na pewno. :D
Szczupak
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 cze, 2021

ndz 19 wrz, 2021

Dawid6336 pisze: ndz 19 wrz, 2021
Szczupak pisze: ndz 19 wrz, 2021
Dawid6336 pisze: ndz 19 wrz, 2021 Co Ty nie powiesz,to co jeszcze ciekawego mi napiszesz na temat tego gatunku?Już wiem od Ciebie że jad mają bardzo silny(napisz coś więcej,o skutkach użądlenia-paraliż,śpiączka czy może natychmiastowa śmierc?
Tak bardzo to nie ale są bardzo mocno jadowite to info jest nawet w necie i wszędzie i jest to potwierdzone.
To że są jadowite ta ja wiem,wiem też że były przypadki śmiertelne po spotkaniu z mówklam Myrmecia(M. pilosula lub M. pyriformis)o gatunku o który konkretnie pytam nie ma żadnych informacji na ten temat.
Jeżeli ktoś ma alergię to może go zabić cokolwiek(pyłki,jakieś skladniki w jedzeniu itp)Ale dziękuję Tobie za uświadomienie mnie że kupuję coś co może niekorzystnie wpłynąc na moje zdrowie i zdaje sobie również sprawę że wykazuję się tym samym dużą głupotą,ale jestem dorosłym czlowiekiem biorę na śiebie to ryzyko,a o ewentualnych konsekwencjach poinformuję Cię na pewno. :D
Spoko rozumiem. A i myślałem że jesteś nastolatkiem tak jak ja(mam 12 lat jakby co) i powodzenia w hodowli.
Szczupak
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 cze, 2021

ndz 19 wrz, 2021

Spoko rozumiem. A i myślałem że jesteś nastolatkiem tak jak ja(mam 12 lat) i powodzenia w hodowli
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

ndz 19 wrz, 2021

Szczupak pisze: ndz 19 wrz, 2021 Spoko rozumiem. A i myślałem że jesteś nastolatkiem tak jak ja(mam 12 lat) i powodzenia w hodowli
No nastolatkiem nie jestem niestety już,a nawet gdybym był to nie ma żadnego znaczenia,forum jest dla każdego.
Również życzę powodzenia w hodowli i fajnie że zainteresowałeś się tamatem.
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

ndz 19 wrz, 2021

Z tego co znalazłem w internecie

Są dość wrażliwe na warunki
Wielkość kolonii to kilka tysięcy
Budują spore kopce przypominające termity
Ogólnie potrzebują bardzooooo dużo miejsca

Ich ugryzienie przypomina ugryzienie pszczoły i boli kilka minut



Chętnie poczytam o nich, jak już założysz kolonię :)
Tym bardziej egzotyczna mrówka, tym więcej ciekawych rzeczy można się dowiedzieć
Kupujesz na tym francuskim portalu czy z Australii sprowadzasz?
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

ndz 19 wrz, 2021

Tlaloc pisze: ndz 19 wrz, 2021 Z tego co znalazłem w internecie

Są dość wrażliwe na warunki
Wielkość kolonii to kilka tysięcy
Budują spore kopce przypominające termity
Ogólnie potrzebują bardzooooo dużo miejsca

Ich ugryzienie przypomina ugryzienie pszczoły i boli kilka minut



Chętnie poczytam o nich, jak już założysz kolonię :)
Tym bardziej egzotyczna mrówka, tym więcej ciekawych rzeczy można się dowiedzieć
Kupujesz na tym francuskim portalu czy z Australii sprowadzasz?
Tyle zdążyłęm się dowiedzieć na temat tego gatunku,ale dzięki za informacje.
Mrówki przyjdą z Australii,z tego co piszą na stronie dostawa potrwa nie dłużej niż 5 dni i dają gwarancje na żywy towar,w przeciwnym razie zwracają pieniądze.
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

wt 21 wrz, 2021

Daj link do tego sklepu :)


No to czekamy na pierwsze zdjęcia twojej kolonii :)
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

wt 21 wrz, 2021

https://www.queenofants.com.au/

Królowa wysłana w poniedziałek,zaplanowana dostawa na 29 września(na stronie sklepu piszą że dostawa w ciągu 3 dni)
Pisałęm do nich w tej sprawie i odpisali że dostawa często jest wcześniejsza niż szacowana przez przewoznika i mają nadzieję że towar dojdzie w tym tygodniu,też mam taką nadzieję i czekam na paczkę(nagram film z otwierania)
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

pt 24 wrz, 2021

Mrówka dotarła wczoraj,poniżej film z otwierania paczki(probówka prawie w całości zasłonięta od środka,wieć nie miałem możliwości pokazania królowej lepiej,ale mam nadzieję że niedługo będzie lepszy materiał)

https://www.youtube.com/watch?v=pY_CsNsR6jY&t=14s
Załączniki
2221.jpg
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

pt 24 wrz, 2021

Ładna :) ale też chyba trochę straszna :)
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

sob 25 wrz, 2021

Tlaloc pisze: pt 24 wrz, 2021 Ładna :) ale też chyba trochę straszna :)
Ne taka straszna:P za to duża.
Załączniki
www.jpg
hh.jpg
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

sob 25 wrz, 2021

No wiesz, wszystko ma swoje dobre i złe strony :)

Taka mrówka jest zdecydowanie wyjątkowa w porównaniu z naszymi gatunkami
Na razie to tylko królowa ale gdybym miał ze 500 takich mrówek to już trochę bym się bał w domu :P

W ogóle się zastanawiam ile takie mrówki potrzebują pożywienia dla rozwoju
Czy są szybkie i będą lubić uciekać czy raczej powolne i spokojne
Musisz tez wypróbować kiedyś jak gryzą :P

Jakie im gniazdo dasz później?
Gdzieś widziałem że robią kopce
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

sob 25 wrz, 2021

W tej chwili niewiele mogę napisać na temat tego gatunku bo wiem tyle co przeczytałem w necie(a za dużo informacji nie ma,zwłaszcza tych praktycznych którymi dzielą się hodowcy)
Jeżeli o gryzienie chodzi to nie mam zamiaru sprawdzać ale jeśli kiedys przypadkowo spotka mnie coś takiego(i przeżyje) to dam znać:P
Jeżeli wszystko pojdzie dobrze i kolonia się rozwinie to planuje zrobić gniazdo połączone z areną tzn doł formikarium
gniazdo(z gazobetonu prawdopodobnie)u góry arena.
Mam nadzieję że będę miał okazje tego wszystkiego doświadczyć i podzielić się z Wami tym,ale jak na razie jest samotna królowa i zobaczymy jak będzie się to wszystko rozwijać.
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

sob 02 paź, 2021

Królowa z trzema jajkami.
Załączniki
ww.jpg
ss.jpg
Mrowiec32
Posty: 166
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

ndz 10 paź, 2021

Dawid6336 pisze: sob 25 wrz, 2021 jeśli kiedys przypadkowo spotka mnie coś takiego(i przeżyje) to dam znać:P
Tym bardziej dać znać, gdybyś nie przeżył. Jakaś klauzula w testamencie czy coś.
Szczupak
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 cze, 2021

ndz 10 paź, 2021

Jeśli chodzi o testament to możesz wspomnieć tam mnie żebyś oddał mi kilka swoich kolonii (głównie te myrmecia) byłoby miło. Ale tak szczerze to życzę ci jak najlepiej z tą kolonią i czekam na aktualizację.
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

ndz 10 paź, 2021

Szczupak pisze: ndz 10 paź, 2021 Jeśli chodzi o testament to możesz wspomnieć tam mnie żebyś oddał mi kilka swoich kolonii (głównie te myrmecia) byłoby miło. Ale tak szczerze to życzę ci jak najlepiej z tą kolonią i czekam na aktualizację.
Rozumiem,będe o Tobie pamietał w takim razie i o koledze Mrowiec32 również,
Jak jacyś chętni jeszcze przejąc moje mrówki w testamcie to proszę się zgłaszać,postaram się dla każdego coś zostawić :pisarz:

A co do Myrmecia to jak na razie nic się nie dzieję ciekawego,żyje i spaceruje wieczorami po arenie,mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości zobaczę pierwsze robotnice,
Załączniki
20211009_075404.jpg
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

pn 08 lis, 2021

No więc moja przygoda z Myrmecia brevinoda dobiegła końca,mrówka dziś zdechła.
Załączniki
20211108_204112.jpg
20211108_204005.jpg
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 09 lis, 2021

Dawid6336 pisze: pn 08 lis, 2021 No więc moja przygoda z Myrmecia brevinoda dobiegła końca,mrówka dziś zdechła.
opisz możę skad ją maiałeś jak karmiłeś jaka temperatura etc?
ODPOWIEDZ