C. NYLADERII. Padły robotnice. Została królowa.

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

wt 11 sty, 2022

Witam. Nie wiem czy w dobry wątek się wpisałem. A mianowicie odwieczny problem z moją złotą mrówką. Była królowa i 4 robotnice. Została sama królowa. Nie mam już pojęcia co robić. Daje 4 rodzaje pokarmu, pilnuje temperatury itp itd. A zawsze coś nie tak. Mam ja dość długo i tylko jedno jajeczko było. Które później i tak zjadla. Brak mi juz cierpliwości do niej. Trzymałem ja ciągle w probówce. Teraz jest w takim małym pojemniczku. Ktoś wie czemu tak jest ?
Mruvus33
Posty: 1
Rejestracja: pn 25 paź, 2021

wt 11 sty, 2022

Zimowałeś je?
Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

wt 11 sty, 2022

Tak. Kupiłem je po zimowaniu. Zniosła chyba tylko jedno jajko. Ale zjadła. Serio nie kumam tej mrówki. Wszystkie inne moje kolonie rozwijają się normalnie. A ta jakąś uparta już nie wiem co z nią zrobić.
Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

wt 11 sty, 2022

Pierwszy raz wogóle mam takie coś ze robotnice padły a została Królowa. I jak ona biedna sobie sama poradzi ?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 11 sty, 2022

Biblista pisze: wt 11 sty, 2022 Pierwszy raz wogóle mam takie coś ze robotnice padły a została Królowa. I jak ona biedna sobie sama poradzi ?
Wrzuć zdjęcie gdzie je trzymasz - czym je karmisz opisz dietę ;)
Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

wt 11 sty, 2022

Ja właśnie nie wiem jak tu te zdjęcie dodać. Trzymałem je w probówce. Dostawały miód, mieszankę podstawową z ant center, nawet krew suszoną próbowałem. Do tego mącznik czy nawet te wstrętne karaczany miałem. Aktualnie przeniosłem ją do takiego małego pojemniczka i podałem 4 rodzaje pokarmu i czekam na wskazówki co z nią zrobić czy ją poprostu spuścic.
Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

wt 11 sty, 2022

Nie no żartowałem z tym spuszczeniem😅. Bo zaraz pocisną ze mną 😅
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 11 sty, 2022

Biblista pisze: wt 11 sty, 2022 Ja właśnie nie wiem jak tu te zdjęcie dodać. Trzymałem je w probówce. Dostawały miód, mieszankę podstawową z ant center, nawet krew suszoną próbowałem. Do tego mącznik czy nawet te wstrętne karaczany miałem. Aktualnie przeniosłem ją do takiego małego pojemniczka i podałem 4 rodzaje pokarmu i czekam na wskazówki co z nią zrobić czy ją poprostu spuścic.
To tak, odstaw tę mieszankę podstawową i suszoną krew. Mączniki wg mnie są najmniej wstrętną karmówką. Karaczany też nie należą do moich ulubieńców więc nie jesteś sam!

Mrówki potrzebują zapewne dogrzewania — są z Włoch, a we Włoszech jest dużo cieplej niż u nas — Czy dogrzewasz je ?

Wracając do diety — miód i mącznik co 2-3 dni, i dogrzewanie — jak jest to samotna królowa to przenieś ją do probówki będzie miała lepiej :)
Biblista pisze: wt 11 sty, 2022 (... ) czekam na wskazówki co z nią zrobić czy ją po prostu spuścić.
Za to idzie się do piekła bez apelacji ! Jeżeli byłbyś zainteresowany sprzedażą jej bądź oddaniem / wymianą na jakiś prostszy gatunek to daj znać na wiadomości prywatnej.
Biblista
Posty: 42
Rejestracja: ndz 26 lip, 2020

wt 11 sty, 2022

Dobrze. Spróbuję według tego co mówisz. I zobaczymy. Dam jej jeszcze jedna szanse ale jak nic z tego nie wyjdzie to oddam ją Tobie.
Awatar użytkownika
ADAMKROL12
Posty: 75
Rejestracja: pn 01 lut, 2021

śr 19 sty, 2022

To możesz nie zdążyć oddać :q Najpewniej już zatraciła instynkt macierzyński i nie będzie się opiekować potomstwem. Obecnie trzeba zacząć od jak najszybszego podrzucenia poczwarek. Jeżeli już to zrobisz to możesz postarać się wydziergać dla nich jakąś poziomą podstawkę z korka czy patyka, tak by mogły na nim siedzieć.

Jeszcze dodam, że robotnice mogły właśnie umrzeć przedwcześnie od tych mieszanek. Mrówkom zawsze podawaj osobno białko i osobno miód.
Sadam
ODPOWIEDZ