Kreta

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 28 sty, 2007

Witam!
Mam pytanie: Jakie ciekawe gatunki mrówek mogę znaleźć na Krecie? I gdzie jest więcej ciekawszych gatunków - na Krecie czy w Tunezji?
Czy na Krecie występują jakieś prządki lub grzybiarki?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mr.Q
Posty: 200
Rejestracja: pt 26 maja, 2006
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

pn 29 sty, 2007

a co, wybierasz sie? :)
POZDRAWIAM! Mr.Q Chamaeleonid

http://picasaweb.google.pl/MrQ1987

http://www.mynight.pl/
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 29 sty, 2007

raczej tak :)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 29 sty, 2007

Z tego co mi wiadomo, to prządki znajdziesz szybciej w Tunezji niż na Krecie. A grzybiarki to chyba domena tylko obu Ameryk...

Slyszałem że nowa kolonia prządek może powstać od pojedyńczej robo. Że są one podobne do faraonek pod tym względem. Wiec jeśli ta informacja sie potwierdzi to możesz zalac polski rynek tanimi (bo np. łatwo uzyskanymi) koloniami prządek. Czysty zysk i przyjemność...
rzepa żepa ziepa ziepa
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

pn 29 sty, 2007

Cataglyphis sp. - Szukaj na plazy. To dosc duze mrowki i szybkie :lol:
Daj furazerujacej robo cos do jezonka i obserwuj gdzie pojdzie. Do one wracaja od razu do gniazda. Co ciekawe w linii prostej :arrow: korzystaja z nawigacji wzgledem slonca/nieba.

Prawdopodobnie spotkach tez Messor sp.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 29 sty, 2007

A podobno w lato jest tam tak gorąco, że się mrowki chowają... DAAMOOK, myślisz, że te Cataglyphis będą w lato sobie spokojnie spacerować?

Pozdrawiam!
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

pn 29 sty, 2007

Powiem ci ze te skubance uwielbiaja cieplo.
Co prawda nie Kreta, ale w Bulgarii w srodku lata lazily po plazy. Bylo strasznie goraco a mimo wszystko aktywnie furazerowaly.

Przypominam ze to mrowki czesto pustynne i dobrze sie czuja gdy jest bardzo cieplo.
U mnie kolonia rozwijala sie tylko i wylacznie jak miala powyzej 30 st C. Ponizej tej temperatury od razu zjadaly jaja/larwy.

Sam osobiscie pozyskalem kolonie z 2 krolowymi i okolo 20 robo(mozna bylo wiecej ale nie bylem przygotowany). Podpowiem ze byly w skarpie przy samej plazy. Krolowe znalazlem na okolo 30 cm glebokosci.
ODPOWIEDZ