harpegnathos venator wykopki?

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Julian
Posty: 31
Rejestracja: sob 15 sty, 2022

śr 30 mar, 2022

dzień dobry chciałbym kupić harpegnathos venator na stronie kraina mrówek i moje pytanie brzmi : czy jest szansa że to będą wykopki ?
"Ten kto życia nie próbował to Manici nie hodował"
Lasius Niger 8)
Manica Rubida :obiad:
W grobie :
Messor Barbarus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 31 mar, 2022

Hej większość kolonii z azji to wykopki - pytanie najważniejsze czy były poddane kwarantannie i czy same składają jajeczka.

Jakie masz doświadczenie w mrówkach ? one są bardzo podatne na roztocza, i problemy z utrzymaniem ich ;(
Julian
Posty: 31
Rejestracja: sob 15 sty, 2022

pn 01 sie, 2022

srebrny pisze: czw 31 mar, 2022 Hej większość kolonii z azji to wykopki - pytanie najważniejsze czy były poddane kwarantannie i czy same składają jajeczka.

Jakie masz doświadczenie w mrówkach ? one są bardzo podatne na roztocza, i problemy z utrzymaniem ich ;(
przepraszam że aż TAK po czasie odpisuje ale nie mogłem odzyskać konta po zapomnieniu nazwy :D
doświadczenie tylko z messor barbarus ale ostatnio strasznie dużo czytam o venatorach .
polecasz jakieś mrówy na drugą kolonie ?
"Ten kto życia nie próbował to Manici nie hodował"
Lasius Niger 8)
Manica Rubida :obiad:
W grobie :
Messor Barbarus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 02 sie, 2022

Julian pisze: pn 01 sie, 2022
srebrny pisze: czw 31 mar, 2022 Hej większość kolonii z azji to wykopki - pytanie najważniejsze czy były poddane kwarantannie i czy same składają jajeczka.

Jakie masz doświadczenie w mrówkach ? one są bardzo podatne na roztocza, i problemy z utrzymaniem ich ;(
przepraszam że aż TAK po czasie odpisuje ale nie mogłem odzyskać konta po zapomnieniu nazwy :D
doświadczenie tylko z messor barbarus ale ostatnio strasznie dużo czytam o venatorach .
polecasz jakieś mrówy na drugą kolonie ?
każde mniej egzotyczne, może jakieś nasze ligniperdy / herculeanus, może coś egzotycznego jak C. cruentatus nico, może Formica sp ? Sanguinea, fusca, etc
Julian
Posty: 31
Rejestracja: sob 15 sty, 2022

wt 02 sie, 2022

właśnie formica sanguinea mnie baaardzo zainteresowała 8) agresywna , szybka a jeśli kupie kolonie formica sanguinea 5 robo 1Q to kolonia rozwinie się bez problemu? Chodzi mi o to że na początek kolonii trzeba podrzucać poczwarki ale jak już są pierwsze robo formica sanguinea to kolonia wystartuje co nie? Nie trzeba już wtedy podrzucać poczwarek innych mrówek? Będą się nadawać do ziemnego formikarium typu T albo jakieś inne ziemnie bo chodzi o to że messory mam już w typu T i szczerze moją ostatecznym ciosem było by kupienie drugiego formi typu T :D znasz jakieś fajne formikarium ziemne ? zależy mi na dużej części gniazda żeby na długo starczyło :mrgreen:
"Ten kto życia nie próbował to Manici nie hodował"
Lasius Niger 8)
Manica Rubida :obiad:
W grobie :
Messor Barbarus
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

wt 02 sie, 2022

Julian pisze: wt 02 sie, 2022 właśnie formica sanguinea mnie baaardzo zainteresowała 8) agresywna , szybka a jeśli kupie kolonie formica sanguinea 5 robo 1Q to kolonia rozwinie się bez problemu? Chodzi mi o to że na początek kolonii trzeba podrzucać poczwarki ale jak już są pierwsze robo formica sanguinea to kolonia wystartuje co nie? Nie trzeba już wtedy podrzucać poczwarek innych mrówek? Będą się nadawać do ziemnego formikarium typu T albo jakieś inne ziemnie bo chodzi o to że messory mam już w typu T i szczerze moją ostatecznym ciosem było by kupienie drugiego formi typu T :D znasz jakieś fajne formikarium ziemne ? zależy mi na dużej części gniazda żeby na długo starczyło :mrgreen:
Jak kupisz królową z robotnicami to duża szansa że te robotnice nie będą jej
Też właśnie przeglądałem oferty tej mrówki i robotnice były od F. fusca

Ja bym tam podrzucił kilka. Będziesz miał ciekawie w i kolorowo w formikarium.
W późniejszym rozwoju kolonii, już nie będzie to takie widoczne
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 04 sie, 2022

Poczwarki w przypadku F. sanguinea są konieczne jest to mrówka która ?pasozytuje ? na rodzajach serviformica - jak fusca, lemani, cunicularia dlatego macie podrzucone poczwarki.
Julian
Posty: 31
Rejestracja: sob 15 sty, 2022

czw 04 sie, 2022

rozumiem , na discordzie formicopedia jest kilka ofert z F,sanguinea coś czuję że się skuszę :D
"Ten kto życia nie próbował to Manici nie hodował"
Lasius Niger 8)
Manica Rubida :obiad:
W grobie :
Messor Barbarus
Julian
Posty: 31
Rejestracja: sob 15 sty, 2022

czw 04 sie, 2022

a jakieś formikarium ziemne znacie ? Zamierzam dać tam F.sanguinea , przeszukałem chyba większość stronek z formi ziemnymi ale może wy coś znacie? :mrug:
"Ten kto życia nie próbował to Manici nie hodował"
Lasius Niger 8)
Manica Rubida :obiad:
W grobie :
Messor Barbarus
Julian
Posty: 31
Rejestracja: sob 15 sty, 2022

pt 05 sie, 2022

znalazłem w innym temacie link do sklepów z formi i mrówami nawet ciekawe oferty :D
"Ten kto życia nie próbował to Manici nie hodował"
Lasius Niger 8)
Manica Rubida :obiad:
W grobie :
Messor Barbarus
ODPOWIEDZ