Mrówki z tajlandii

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

ndz 11 wrz, 2022

http://www.anterthai.com/

Czy któreś z tych mrówek są szczególnie warte uwagi?
Ceny są thai bath, 1 zł to około 10 thb


Które mrówki z Tajlandii ogólnie byście najbardziej polecali?
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

sob 24 wrz, 2022

Myślę, że wiele gatunków mrówek z tego sklepu zasługuje na uwagę :).
Z pewnością dość interesujące są Camponotus turcestanus ze względu na swoje nietypowe ubarwienie.
Na pewno ciekawe są również Harpegnathos venator - nie są one być może wyjątkowo łatwe w hodowli, jednak ze względów oczywistych mogą okazać się fascynujące :D!
Dość ciekawe są również Polyrhachis dives, jednak sa one bardzo terytorialne - w naturze ich kolonie tworzą ścieżki o długości kilkunastu metrów!
Oczywiście są to - moim zdaniem - dobre opcje zakupu, jednak nabyć je można również w polskich sklepach...
Myślę, że na takiej stronie warto kupić Acanthomyrmex thailandensis, gdyż są to - jak sama nazwa mówi - mrówki występujące w głównie w Tajlandii. Wygląd również przykuwający wzrok. Zapewne jednak wiedza o nich jest (w szczególności w Polsce) znikoma :)...
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 25 wrz, 2022

MyrmeLuna pisze: sob 24 wrz, 2022 Myślę, że wiele gatunków mrówek z tego sklepu zasługuje na uwagę :).
Z pewnością dość interesujące są Camponotus turcestanus ze względu na swoje nietypowe ubarwienie.
Na pewno ciekawe są również Harpegnathos venator - nie są one być może wyjątkowo łatwe w hodowli, jednak ze względów oczywistych mogą okazać się fascynujące :D!
Dość ciekawe są również Polyrhachis dives, jednak sa one bardzo terytorialne - w naturze ich kolonie tworzą ścieżki o długości kilkunastu metrów!
Oczywiście są to - moim zdaniem - dobre opcje zakupu, jednak nabyć je można również w polskich sklepach...
Myślę, że na takiej stronie warto kupić Acanthomyrmex thailandensis, gdyż są to - jak sama nazwa mówi - mrówki występujące w głównie w Tajlandii. Wygląd również przykuwający wzrok. Zapewne jednak wiedza o nich jest (w szczególności w Polsce) znikoma :)...
Myrmeluna masz 3 godziny na zrobienie porządku z linkami - prowadzą do strony która jest jakimś scamem - później leci cały twój profil
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 25 wrz, 2022

Tlaloc pisze: ndz 11 wrz, 2022 http://www.anterthai.com/

Czy któreś z tych mrówek są szczególnie warte uwagi?
Ceny są thai bath, 1 zł to około 10 thb


Które mrówki z Tajlandii ogólnie byście najbardziej polecali?
Pamiętaj, że te wysyłki nie są legalne — mrówki mogą przepaść na sortowni u kurierów, mogą być zatrzymane na kontroli celnej. Pal licho jak tylko zatrzymają i 'zutylizują" je znam przypadek człowieka który dostał karę najpierw 500 zł za drugą wpadką 5000 zł mandatu
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 25 wrz, 2022

MyrmeLuna pisze: sob 24 wrz, 2022 Myślę, że wiele gatunków mrówek z tego sklepu zasługuje na uwagę :).
Z pewnością dość interesujące są Camponotus turcestanus ze względu na swoje nietypowe ubarwienie.
Na pewno ciekawe są również Harpegnathos venator - nie są one być może wyjątkowo łatwe w hodowli, jednak ze względów oczywistych mogą okazać się fascynujące :D!
Dość ciekawe są również Polyrhachis dives, jednak sa one bardzo terytorialne - w naturze ich kolonie tworzą ścieżki o długości kilkunastu metrów!
Oczywiście są to - moim zdaniem - dobre opcje zakupu, jednak nabyć je można również w polskich sklepach...
Myślę, że na takiej stronie warto kupić Acanthomyrmex thailandensis, gdyż są to - jak sama nazwa mówi - mrówki występujące w głównie w Tajlandii. Wygląd również przykuwający wzrok. Zapewne jednak wiedza o nich jest (w szczególności w Polsce) znikoma :)...
Chyba wszystkie mrówki są do kupienia z polskich sklepów. Jakbyś decydował się na H. venator to pamiętaj o specjalnej diecie, no i o tym, że mają często problem z roztoczami, które zwalcza się roztoczami drapieżnymi
ODPOWIEDZ