Moja galeria

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Ghosd
Posty: 96
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2008
Lokalizacja: Otwock

ndz 25 maja, 2008

Chciałem się Wam pochwalić moimi zdjęciami, ich bohaterkami są moje mrówy, głównie Camponotus fallax i C. ligniperda.

Zdjęcia robione z apratu kolegi kolegi(niestety kolega nie miał czasu poszukać teleobiektywu).

1. Forimica polyctena z dwoma robotnicami F. cinerea w formi za 3 złote.
Obrazek

2.Formi 'L' z Myrmica scabrinodis(widok gniazda, może zrobię potem kilka zdjęć areny).
Obrazek
Zwróćcie uwagę na to, że mrówki oblepiły kawałkami piasku i korka szybkę nie daleko wejścia do gniazda, stało się tak z powodu zbyt dużej ilości wody do nawodnienia na raz, na skutek czego szybka zaparowała.

3.
Obrazek

4.Camponotus fallax w pudełeczku na tic-tacach ;). Widać na niektórych zdjęciach 4 jaja zniesione przez królową.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek

11.
Obrazek

12.
Obrazek

13.
Obrazek

14.
Obrazek

15.
Obrazek

16.
Obrazek

17. Camponotus ligniperda. Na kilku zdjęciach są widoczne spore już larwy robotnic nantic, mam nadzieję, że dobrze je widać.
Obrazek

18.
Obrazek

19.
Obrazek

20.
Obrazek

21.
Obrazek

22.
Obrazek

23.Zdjęcia królowej C. ligniperda bez szkła, czyli odsłonięte wejście do probówki, królowa odwróciła się nawet na chwilkę w moim kierunku, ale nie udało mi się dobrze uchwycić momentu, kiedy rozwarła żuwaczki. Nie zaatakowała, tylko sprawdziła co się dzieje i wróciła do matczynych zajęć.
Obrazek

24.
Obrazek

25.
Obrazek

26.Moment w którym królowa rozwiera żuwaczki.
Obrazek

Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane ;).
Myrmica scabrinodis,Manica rubida, Camponotus ligniperda, Lasius brunneus, Lasius niger, Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 26 maja, 2008

Żeś się napracował robiąc i umieszczając tu tyle zdjęć
Ładne :)
Ghosd
Posty: 96
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2008
Lokalizacja: Otwock

pn 26 maja, 2008

Dzięki ;p, niedługo dojdą kolejne(mam nadzieję).
Myrmica scabrinodis,Manica rubida, Camponotus ligniperda, Lasius brunneus, Lasius niger, Tetramorium caespitum.
ODPOWIEDZ