Fuji S9600

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

sob 19 lip, 2008

http://www.agito.pl/9_mln_pikseli/fuji_ ... 33560.html

Co sądzicie o tym aparacie ? tam w zakładce ,,parametry techniczne'' można zobaczyć jego staty :O. Zastanawiam się nad jego kupnem ale nie wiem czy ma dobry tryb makro. chyba że polecacie coś lepszego w zakresie
900-1000 zł

Ps. Co do tego aparatu denerwuje mnie że na niektórych stronach w jego parametrach podają ,, minimalna odległość od obiektu ( makro ) - 10 cm, a na innych stronach że 1 cm
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

sob 19 lip, 2008

t0wnedt pisze:Ps. Co do tego aparatu denerwuje mnie że na niektórych stronach w jego parametrach podają ,, minimalna odległość od obiektu ( makro ) - 10 cm, a na innych stronach że 1 cm
Może zależy od obiektywu?
Miże na jednych podają od końca obiektywu, a w innych od matrycy?
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

sob 19 lip, 2008

całkiem możliwe albo jakiś chwyt marketingowy żeby ludzie się nabierali z tym 1cm ;)


Ej odwiedza ktoś ten dział ? Co myślicie lepiej kupić dobry kompakt czy słabą lustrzankę mam do obrotu 1000zł i nie wiem w co inwestować a chcę
żeby aparat ten robił naprawdę dobre zdjęcia makro.
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

sob 26 lip, 2008

t0wnedt pisze:Co myślicie lepiej kupić dobry kompakt czy słabą lustrzankę mam do obrotu 1000zł i nie wiem w co inwestować a chcę
żeby aparat ten robił naprawdę dobre zdjęcia makro.
Kompaktem (jeżeli będzie miał "funkcje makro") będziesz mógł od razu robić zdjęcia makro. Kupując lustrzankę nie będziesz miał takiej możliwości - trzeba będzie coś jeszcze dokupić. Na pewno przy lustrzance będziesz mieć lepsze efekty i większe możliwości ale na 1000zł się to nie skończy. Pytanie też jakie makro chcesz uzyskać (jaka skala odwzorowania Cię interesuje)? Inny sprzęt jest potrzebny do robienia mrówek a inny np do kwiatów. Kompaktem też oczywiście można zrobić świetne zdjęcia - tu przykład http://benas.atspace.com/sprzet.html - sprawdź dział galeria.
Awatar użytkownika
ohmlet
Posty: 183
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

sob 26 lip, 2008

To raczej na pewno chwyt. Foto z 1 cm można robić wyłącznie na pierścieniach pośrednich a aparaty z automatyczną ostrością takich możliwości (wymiennego obiektywu ze zmienną ogniskową) nie posiadają. Sam Używam FinePixa i zdięcia mrówek wychodzą, ale z odległości 20 cm.
Może to trochę staroświeckie, ale postawiłbym na przykład na aparat Zenith, teleobiektyw 200mm i pierścienie pośrednie. Sam tak robiłem zdięcia mrówek. Teleobiektyw+pierścienie pośrednie - wydaje się anachronizmem, ale zapewnia to wystarczającą głębię ostrości w fotografii małych obiektów. Niestety zawsze jest obróbka klisz.
Pójdź do dobrego sklepu i powęsz trochę, porozmawiaj ze sprzedawcą, może na jakieś próby pozwoli - będziesz wiedział lepiej.
ohmlet to ohmleT. Jaki jest - każdy widzi :|
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

sob 26 lip, 2008

Witam,

kilka ostatnich dni spędziłem dużo na forach fotograficznych, i dowiedziałem się właśnie czego chcę i jaki efekt osiągnę. Lustrzanki mają to do siebie, że same w sobie są drogie ponadto do dobrych efektów makro trzeba kupić drogi obiektyw jak to zwykle bywa. Więc zdecydowałem się na kupno hybrydy jaką jest Fuji S9600 poza tym konwerter do makro DCR-250 no i samemu oczywiście standardowo zrobię sobie dyfuzor z tektury. Za takie pieniądze aparat no... powiedzmy sam aparat 1000 zł, konwerter 100 zł i dyfuzor 1 zł można osiągnąć efekty oszałamiające np. takie jak w galerii świetnego fotografa Rafała Looka które można obejrzeć tutaj :

http://evilook.digart.pl/digarty/
ODPOWIEDZ