Makro po raz pierwszy

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

śr 20 sie, 2008

Witam,

Ostatnio czas spędzam przy fotkach makro, które robię moim nowym sprzętem Fuji S9600, konwerter DCR-250 i ,,homemade'' dyfuzor z pudełka po mleku oO. jako, że spodobała mi się ta dziedzina fotografii wszystkie fotki, które mi uznam za udane będę wrzucał tutaj. Jako że jeszcze aparatu w 100% nie znam fotki nie są takie świetne, naprawdę to nie znam jeszcze połowy opcji tego aparaciku. Pokażę wam moje I bohomazy bo tak to nazywam z mojego domowego makro, które dziś zrobiłem, na szczęście jutro robię wypad na działkę gdzie napewno duuuużo pofocę i popracuje nad kadrami jakichś fajnych owadów :) dobra no to oceniajcie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS Szkoda tylko, że przez to, że wszystkie fotki zostały wykonane w domu lub na balkonie, tło jest takie sztuczne, mam nadzieję, że jutrzejsze ,,działkowe'' będą o wiele naturalniejsze :)
Allosaurus
Posty: 20
Rejestracja: ndz 10 sie, 2008

śr 20 sie, 2008

Przedostatnie zdjęcie wygląda świetnie, cóż to takiego?
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

czw 21 sie, 2008

Dyfuzor czyni cuda, nie? :D
Jak na pierwsze makro to wręcz rewelacja!
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

czw 21 sie, 2008

bez dyfuzora to w ogóle o makro można zapomnieć, ostatnie zdjęcie to ćma domowa :) zobaczymy co dzisiaj uda mi się upolować
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

czw 21 sie, 2008

Jak dla mnie bomba :D
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

czw 21 sie, 2008

Siema z dzisiejszego polowania, za udane zdjęcia uznałem tylko te dwa:

Obrazek

Obrazek

PS macie jakiś pomysł na trzęsące się ręce xD przeszkadzają mi w złapaniu ostrości na fotkach
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

czw 21 sie, 2008

pokaz ten dyfuzor,i powiedz jak go zrobic:D
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

czw 21 sie, 2008

http://www.fotoplaneta.pl/aparaty-cyfro ... hp?p=61192

Sugerujcie się zdjęciami dyfuzora a nie szablonem, bo sam szablon mi wygląda podejrzanie dziwnie xD

Btw. Jak słaby aparat to nawet dyfuzor nie pomoże, dyfuzor w moim przypadku gra główną rolę bo dzięki niemu światło z lampy błyskowej dochodzi dokładnie do obiektu przed obiektywem a nie wpada na obiektyw jak jest to bez dyfuzora dla wyjaśnienia o co chodzi pokaż wam 2 fotki

BEZ DYFUZORA

Obrazek

Z DYFUZOREM

Obrazek
Ghosd
Posty: 96
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2008
Lokalizacja: Otwock

czw 21 sie, 2008

Zdjęcia po prostu zaj***ste :D oby tak dalej. Btw, ile Ci wyszło kasy za cały zestaw?
Myrmica scabrinodis,Manica rubida, Camponotus ligniperda, Lasius brunneus, Lasius niger, Tetramorium caespitum.
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

czw 21 sie, 2008

aparat, ładowarka i karta ( ostatnie dwie, górna póła ) 1189zł,

Konwerter makro DCR- 250, najważniejsze też zresztą 149zł

Dyfuzor ,,homemade'' kosztowało nie więcej niż 2 zł xD (kartonik po mleku)

Żałuję, że oprócz tego nie zamówiłem jakiegoś statywu bo czasem bez takowego się nie obejdzie oraz oczywiście łatwiej złapać ostrość

*W ceny wliczony koszt wysyłki =)
Ghosd
Posty: 96
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2008
Lokalizacja: Otwock

czw 21 sie, 2008

A zamiast konwertera DCR-250, może być MSN-202? Bo ponoć to samo, tylko jeszcze lepiej ;).

Aa i mógłbyś podać link do stronki, gdzie jest opisane jak zrobić taki dyfuzor? ;)
Myrmica scabrinodis,Manica rubida, Camponotus ligniperda, Lasius brunneus, Lasius niger, Tetramorium caespitum.
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

czw 21 sie, 2008

na konwerterach się nie znam ale skoro na forach fotograficznych radzili mi kupić DCR-250 to taki wybrałem, a co do dyfuzora to muszę cie zmartwić, że sam nie znalazłem żadnej strony gdzie jest opisane jak go zrobić i sam sugerowałem się zdjęciami innych, wystarczy zwykle wymierzone pudełko w środku wyłożone folią i przy wylocie zasłonięte zwykłym kawałkiem kartki np. z A4
Ghosd
Posty: 96
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2008
Lokalizacja: Otwock

czw 21 sie, 2008

bo tutaj http://www.allegro.pl/item417857459_kon ... tatyw.html porównywali kilka modeli konwerterów i MSN-202 wyszedł lepiej od DCR-250(test z ujęciami 1groszówki).
Myrmica scabrinodis,Manica rubida, Camponotus ligniperda, Lasius brunneus, Lasius niger, Tetramorium caespitum.
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

czw 21 sie, 2008

czy ja wiem, niby pokazane że MSN-202 robi lepsze zbliżenie ale wiadomo czy to nie pic na wodę ? trzebaby zapytać na jakimś forum fotograficznym

Obrazek

Next foto :)

PS Ghosd znalazłem pewien temat http://forum.pclab.pl/t315000.html który mam nadzieje rozwiąże nasz problem z tego co przeczytałem wynika, że MSN-202 robi większe powiększenie lecz trudno przy tym złapać ostrość ehh ale to wszystko już zależy jaki aparat widocznie do mojego bardziej sprawdza się DCR-ka :)
Ghosd
Posty: 96
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2008
Lokalizacja: Otwock

czw 21 sie, 2008

Rozumiem o co chodzi, ale ze statywem raczej nie będzie większych problemów ze złapaniem ostrości-zastanawiam się nad kupnem tego zestawu( bo możliwości tego aparatu są naprawdę spore :D , jak widać choćby po Twoich zdjęciach) http://www.allegro.pl/item419589280_fuj ... html#photo gdzie statyw jest w komplecie, więc raczej wezmę MSN'a ;).
Myrmica scabrinodis,Manica rubida, Camponotus ligniperda, Lasius brunneus, Lasius niger, Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pt 22 sie, 2008

http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-test ... rocony.htm - porównanie dcr-250 oraz 2 inne metody na uzyskanie makro
t0wnedt
Posty: 112
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

pt 22 sie, 2008

Siema,

Nowe fotki jak moja Cinerea zaciąga swoją zdobycz do gniazda :)

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ