Mój aparat i moje wypociny

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 22 sie, 2009

na pierwszy ogień pójdzie robotnica 4 kropka wg mnie wydaje się deczko ciemnawe

Obrazek


próba uchwycenia roju kartonówki wydaje mi się troszkę nie ostre no ale tak biegały te nie grzeczne samce jak również nie widziałem żadnej królowej czyżby kolonia była zdegenerowana lub królowa przeszła do krainy wiecznego obżerania się :stun: :?:
Obrazek
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 22 sie, 2009

No co ja mogę powiedzieć po dwóch fotkach? ;P

Zrób ich trochę więcej. W pierwszym zdjęciu trochę światła brakuje, w drugim tak jak mówisz brakuje ostrości :wink:
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 22 sie, 2009

Obrazek
Młode imago 7kropki była przyniesiona jako poczwarka :mrgreen:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

sob 22 sie, 2009

Ulala ale ładna biedroneczka :D A ja miałem zamiar odłowić jakieś 100 biedronek siedmiokropki z Ustki (kto tam był to wie ocb:) ) ale tak wyszło, że nie miałem po prostu w co ich złapać :(
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pn 24 sie, 2009

No ładna ładna żółtaczka :)
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 27 sie, 2009

Obrazek
w irfanie wyglądało lepiej no cóż ...
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 27 sie, 2009

Fajny moment :wink: Zdjęcie.....może być :P
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 27 sie, 2009

pawelllQwE, dzięki za podniesienie na duchu
Mammillaria prolifera
Obrazek
ten kwiatek nie dla was tylko prezentacja makro :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw 27 sie, 2009 przez kamiklo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pt 28 sie, 2009

Trochę rozmyte jakby? Ale ogólnie ładne :wink:
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 02 lis, 2009

Obrazek
robotnica 4 kropka kolejne nie udane zdjęcie :? przydał by się lepszy aparat
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 04 lis, 2009

Ostrość słaba. No i przydałoby się więcej światła, nie jakoś specjalnie dużo ale trochę więcej :wink:
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

śr 04 lis, 2009

kamiklo, Jakim aparatem i na jakim trybie robisz zdjęcie?
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

śr 04 lis, 2009

Zdjęcia robię zwykłym kompaktem czyli sony SDC-W30. Zdjęcia robię w trybie własnych ustawień, ponieważ na auto programie wychodziły mi zawsze mało soczyste barwy. Mam też problem z lampą błyskową bo zazwyczaj aparat zasłania jej błysk :zenada:
Edit: zapomniał bym fota i tak jest rozjaśniona gimpem :p
Ostatnio zmieniony śr 04 lis, 2009 przez kamiklo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

śr 04 lis, 2009

kamiklo pisze:Mam też problem z lampą błyskową bo zazwyczaj aparat zasłania jej błysk :zenada:
poczytaj o dyfuzorach
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

śr 04 lis, 2009

Po pierwsze tryb makro, ale to pewnie wiesz (kwiatek z prawej strony pierścienia do nawigacji po menu). Możesz robić z 2 cm zdjęcie (wtedy będzie najlepsze przybliżenie)
Po drugie Dyfuzor. Rozproszy błysk i sprawi, że obiekt przed obiektywem zostanie oświetlony "świecącą się" kartką. Grubością kartki możesz regulować siłę błysku.
dyfuzorek
Jak masz w domu Jakiegoś zenita to możesz spróbować zrobić fotkę przez odczepiony obiektyw. Ja robie fotki przez odczepiony obiektyw od rzutnika :D.
To te z ostatnich wpisów w moich dziennikach.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

śr 04 lis, 2009

Ależ gafę strzeliłem :oops: każde z tych zdjęć było robione z makro :oops: sorki za wprowadzenie w błąd a co do rzutnika chyba gdzieś tam stary był :wink:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

śr 04 lis, 2009

Udało mi się parę fajnych zdjęć gdy przysłoniłem lampę błyskową białym kawałkiem plastiku. Przy zasłonięciu palcem wychodziły ciekawe efekty kolorystyczne. ;-)
Tylko lepiej nie przykrywać lampy błyskowej na styk bo dziwnie "trzaska". :-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 05 lis, 2009

qń pisze:Tylko lepiej nie przykrywać lampy błyskowej na styk bo dziwnie "trzaska". :-)
Hehe wiem o czym mówisz :p
Tak jak napisali poprzednicy, użyj dyfuzora (na początek wystarczy biała kartka). Bardzo poprawia on jakość zdjęcia :wink:
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 07 lis, 2009

pawelllQwE pisze:qń napisał/a:
Tylko lepiej nie przykrywać lampy błyskowej na styk bo dziwnie "trzaska". :-)

Hehe wiem o czym mówisz :p
Ja też. Mój aparat się wtedy wyłącza a na wyświetlaczu są takie czarne wzorki. Masakra. :zenada:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 01 gru, 2009

Dzięki za rady teraz dzięki kartce papieru zakładanej na lampę błyskową wychodzą o niebo lepsze foty :D przykład w dzienniku co prawda nie do końca ostre ale jeszcze się nad tym popracuje
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 03 gru, 2009

Sorki za post pod postem :roll: Ale chciałem pokazać chyba moje najlepsze zdjęcie póki co :roll: Co prawda jeszcze nie do końca ostre a i ciemnawe ale większość szczegółów tułowia pomostka?
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 03 gru, 2009 przez kamiklo, łącznie zmieniany 2 razy.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 03 gru, 2009

Jedno zdjęcie czterokropka jest lepsze :p
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

czw 03 gru, 2009

Jak dla mnie jest jeszcze zbyt mało naświetlone, pokombinuj więcej z dyfuzorem i/lub mocą błysku oraz czasem migawki.
Jeżeli będzie dobre światło, to ostrość "zrobi się" sama, o ile tylko dobrze wycelujesz, czyli trafisz z głębią ostrości.
Ostatnio zmieniony czw 03 gru, 2009 przez Scytal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 30 mar, 2010

Obrazek
Ciekawe czy to zdjęcie nadaje się do oceny wg mnie ok.
Kolejna refleksja jaka mi się nasuwa to jest to że jedynie kwiaty umiem fotografować. :szczena: :)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

wt 30 mar, 2010

Każdy w czymś jest NAJ ;)
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
ODPOWIEDZ