Nowa era w makro pawla-ku-wu-e

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 01 kwie, 2010

Tak właśnie myślałem, że ta senilis to z Twojego biurka ;p
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 02 kwie, 2010

dexter688 pisze:pierwszy raz widzę "z tak bliska" oko mrówki :D
http://www.uglybug.org/images06/bug96.jpg
http://www.victoria.ac.nz/geo/facilitie ... ant04b.jpg
http://semguy.com/gfx/eye.jpg

Ostatnie zdjęcie jest genialne. :o :)
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

sob 03 kwie, 2010

Pisząc to chciałem podkreślić jakość zbliżenia, a wy mi wysyłacie linki do zdjęć oczu mrówek :wink: :D

Kiedy następne zdjęcia?
:( Drugi filmik o Camponotusie zacina się u mnie na 10 sekundzie.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 03 kwie, 2010

A pobierasz coś? Np. filmy, gry? Jeśli tak to zatrzymaj :) U mnie filmik działa.

Następne zdjęcia/filmiki jak znajdę czas- teraz sobie zrobiłem pięciominutową przerwę podczas prac w ogrodzie :p
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 03 kwie, 2010

Dobra, zmotywowałeś mnie i wybrałem się w plener. Niestety wróciłem z "pracy" o 14:30 i od razu walnąłem się na łóżko <wszystko mnie tak nawalało, myślałem że padnę ;p Obudziłem się o godz. 16:30- prawie nic mnie nie bolało. Pogoda ładna. Wziąłem rower, aparat i pojechałem na fotki. Po drodze wrócił okropny ból rąk (palec u prawej reki najbardziej mnie boli), od razu zaczęły trząść mi się ręce (tak jak po robocie). Próbowałem zrobić jakieś fotki ale łapy tak mi się trzęsły jak nigdy :| Zrobiłem około 10 zdjęć i nagle aparat mi się wyłączył- baterie padły <skleroza nie boli>. Oto z tymi 10'sięcioma zdjęciami wróciłem do domu z czego 4 musiałem wywalić bo były rozmazane. Musze wybrać się kiedy indziej- wypoczęty i z naładowanymi akumulatorami ;p W tym tygodniu już raczej mało zdziałam (święta i w końcu muszę się zacząć przygotowywać do testu <27 kwietnia humanistyczny>).
Myślę, że widać jakie mrówki fotografowałem :) A jak ktoś nie wie to niech ktoś inny mu powie 8)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

sob 03 kwie, 2010

Toż to rufa z hemolimfy i chityny*!

*-krwi i kości ;p
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 03 kwie, 2010

Brawo :) Wdzięczny jest to obiekt do fotografii.
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

sob 03 kwie, 2010

pawelllQwE pisze:zaczęły trząść mi się ręce
delirium Cię dopadło :p
Świetne foty, jak zwykle. Co tu się więcej rozpisywać. A tak apropos egzaminów: czuj się kopnięty ode mnie na szczęście :D :D
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 03 kwie, 2010

dexter688 pisze:delirium Cię dopadło :p
Możliwe.
dexter688 pisze:A tak apropos egzaminów: czuj się kopnięty ode mnie na szczęście :D :D
Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 03 kwie, 2010

Miałem się nie wypowiadać bo po co będę się powtarzał ale strasznie mi się spodobało połączenie 1 i 2 zdjęcia. Coś błyszczącego (foto. 1) złączyło się z odwłokiem mrówki (foto. 2). Efekt niezamierzony ale ciekawy... nasunął mi kolejny pomysł na takie fotostory w którym następny obrazek łączy się z poprzednim tworząc taki śmieszny łańcuszek. Tylko do takiego projektu trzeba by było ogromnej bazy zdjęć. Paweł, musisz się postarać. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 04 kwie, 2010

Wszystko da się zrobić ;)
Tylko nie bardzo rozumiem co się łączy w 1 zdjęciu z 2 zdjęciem ;p
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

ndz 04 kwie, 2010

pawelllQwE pisze:W tym tygodniu już raczej mało zdziałam (święta i w końcu muszę się zacząć przygotowywać do testu <27 kwietnia humanistyczny>).
Olej test rób zdjęcia :p :D I tak gdzieś pójdziesz :D Chyba że chcesz pójść do super ekstra dobrego liceum w innej galaktyce to olej na miesiąc mrówki :P

No co tu dużo mówić, wg mnie na 1 zdjęciu fajnie widać czułki, może mi ktoś powiedzieć ilu członowa jest tu buławka (zakończenie czułek)?

no i fajne oko na czwartym :)

Szkoda że baterie wysiadły, no ale cóż nic nie trwa wiecznie :P
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

ndz 04 kwie, 2010

No co tu dużo mówić, wg mnie na 1 zdjęciu fajnie widać czułki, może mi ktoś powiedzieć ilu członowa jest tu buławka (zakończenie czułek)?
buławki to tu nie ma ponieważ wszystkie segmenty czułka są tej samej grubości. Buławka występuje wtedy gdy końcowe segmenty są szersze niż pozostałe. poproś o jakieś zdjęcie czułka Myrmica rubra lub M. ruginodis tam są wyraźne buławki
Ostatnio zmieniony ndz 04 kwie, 2010 przez Drwal, łącznie zmieniany 2 razy.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

ndz 04 kwie, 2010

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Proszę Cię Paweł o zdjęcie czułka Myrmica rubra lub M. ruginodis; -)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

ndz 04 kwie, 2010

A może być Manica rubida? ;)

Obrazek

Z pozdrowieniami dla Harnasia.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

ndz 04 kwie, 2010

MAck pisze:A może być Manica rubida? ;)
OMG... <zbiera szczękę z podłogi> :o
MAck pisze:Z pozdrowieniami dla Harnasia.
Cieszę się, że moglem pomóc. Czekam jeszcze na Formica. :lol:

Edit:
Już się pozbierałem i przypomniałem, że miałem zapytać jak ty to robisz, że one się tak idealnie ustawiają?
Ostatnio zmieniony ndz 04 kwie, 2010 przez Harnaś, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

ndz 04 kwie, 2010

Harnaś pisze:Edit:
Już się pozbierałem i przypomniałem, że miałem zapytać jak ty to robisz, że one się tak idealnie ustawiają?
Wcale się nie chcą ustawiać :P Z Twoją Formicą nadal nie udało mi się dogadać - są strasznie szybkie a dodatkowo mają taki skokowy sposób przemieszczania przez co trudno przewidzieć ich ruch... Trzeba się uzbroić w dużo cierpliwości i wytrwałości. Dużo zależy od charakteru mrówy. Niektóre potrafią w przestrachu zastygnąć na kilkanaście sekund, inne trzeba przekupić odrobiną miodu lub innym pokarmem aby się zatrzymały, jeszcze inne nie lubią chodzić po pionowych powierzchniach i fotografowanie ich w takim miejscu zapewnia mniejszą aktywność, każda prędzej czy później przystanie na chwilkę i na taki moment trzeba czekać a gdy akurat nie ma na to ochoty i cały czas biega to też próbuję taką ustrzelić w ruchu.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

ndz 04 kwie, 2010

Zawsze, można schłodzić, albo odłożyć CO2. ? 8)
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

ndz 04 kwie, 2010

po mojemu 5 członów ma tu buławka. A zdjęcie imponujące.
główny maruda
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 08 kwie, 2010

sodek pisze:Proszę Cię Paweł o zdjęcie czułka Myrmica rubra lub M. ruginodis; -)
OK. W sumie to zdjęcie MAck'a zmotywowało mnie do roboty ;> Może nie jest takie rewelacyjne jak MAck'a ale jest ;]

Obrazek

Dodatkowo zwykły czółek
Obrazek

I twarz
Obrazek

I tył głowy
Obrazek

Oraz "toaleta o zachodzie słońca"
Obrazek
Awatar użytkownika
Cuful
Posty: 93
Rejestracja: sob 13 cze, 2009
Lokalizacja: Siemiatycze

czw 08 kwie, 2010

Nie no, Paweł, te zdjęcia są tak denne, że się dziwię, że jeszcze tego spamu moderator jakiś nie usunął. Wiesz co możesz teraz zrobić :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 08 kwie, 2010

Wrzucisz zdjęcie kolców propedeum? (jak już sobie robimy koncert życzeń :mrgreen: ) bo jakoś po tych zdjęciach nie jestem pewny jaki to konkretnie gatunek.
główny maruda
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

czw 08 kwie, 2010

A ja chciałbym ładnie przedstawione różnice rudnic: pratensisa, rufy i polycteny, ale cóż życie to nie koncert życzeń.
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

czw 08 kwie, 2010

pawelllQwE pisze:Oraz "toaleta o zachodzie słońca"
Mi to wygląda na tai chi ;) Fajnie by wyglądało w pionie bez obcinania cienia. Zdjęcia świetne.
Ostatnio zmieniony czw 08 kwie, 2010 przez MAck, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ