Moja mrówka prawdopodobnie jakaś FORMICA !!!POMOCY!!!!!

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Witam posiadam mrówkę ale nie wiem co to za gatunek podobno jakaś Formica.
Z góry dzięki za pomoc a o to zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:)Proszę o szybką odpowiedź
Ostatnio zmieniony pt 20 maja, 2011 przez NazZeS, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

pt 20 maja, 2011

po kształcie strzelałbym w rufa/polyctena
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Heh dzięki też obstawiałem rufa aha i rufa nie jest pasożytnią mrówką tak samo polyctena czy nie jest ?
Jeszcze czekam na odpowiedź czyli która rufa czy polyctena i gdzie ją trzymać jakie formikarium odpowiednie ??? :)
Jest też mało ruchliwa a na początku szalała jak ,.....
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pt 20 maja, 2011

F.rufa i Fpolyctena są tak samo pasożytami.

Mrówki nie dla początkujących. Wypuść.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

JA nie jestem początkującym miałem już mrówki powiedzcie mi jaki to dokładnie jest gatunek i jakie robotnice zatrudnić. podajcie zdj robotnic.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

pt 20 maja, 2011

NazZeS pisze:JA nie jestem początkującym miałem już mrówki powiedzcie mi jaki to dokładnie jest gatunek i jakie robotnice zatrudnić. :)?
Jesteś, bo widać to z Twojego postu. Wypuść.
I żeby nie było, że tylko się czepiam... Do tych pasożytów potrzebne są Serviformica spp.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Zajmuję się długo mrówkami nie chcę jej wypuszczać :) Potrzebuję zdj robotnic. Znajdę je w lesie.
Po prostu nie znam się na gatunkach ...
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 20 maja, 2011

Mrówki znajdziesz w lesie a zdjęcia w internecie.
Wypuść. :|
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pt 20 maja, 2011

Nawet jeśli uda ci się znaleźć robo do adopcji to wątpię żebyś utrzymał 2 miesiące ta królową...
główny maruda
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Kiedy ja już długo czekam na królową jak mówicie wypuść to może mi jakąś kolonie podarujecie :) ?
Aha i czemu bym nie utrzymał?
To jest zdj robo formicy rufa ona by mogła być adoptowana do tamtej?

Obrazek

A to inna robotnica jest czarna i średnia w długości.

Obrazek
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
snover
Posty: 69
Rejestracja: pt 26 mar, 2010
Lokalizacja: Lubuskie

pt 20 maja, 2011

Sam jestem newbie dość, i do niedawna nie wiedziałem wogóle jak przeprowadzić adopcje, ale jakoś tak po postach śmiem twierdzić że ta mrówka i tak padnie u Ciebie, więc jak nie chcesz sie wkurzać ani męczyć owada to wypuść. Tą wypuść, przeczytaj dużo artykułów czy poradników o adopcji i samych rudnicach a potem złap następną. U mnie w lesie rójka rudnic wygląda jak rójka nigerów pod koniec wakacji, moge naliczyć setke w pare minut.

Radziłbym jednak zacząć od nigerek albo Campo, rudnica jako pierwsza mrówka? Chyba zły pomysł

up@
Do adopcji nie używa sie plujkwasów, powodzenie graniczy z cudem, naprawde ; d
Najlepiej Formica fusca, bo jest podobno łagodna (podobno)

down@
Tak trudno przeczytać na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a>?
Po drugie primo ona jest pod ochroną więc wypuść ją.
Kolonia rozrośnie sie w moment i rozlezie sie na cały pokój, w nocy zeżre ci oczy i wejdzie do mózgu przez uszy.
Ostatnio zmieniony pt 20 maja, 2011 przez snover, łącznie zmieniany 2 razy.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Ale czemu by mi padła i to jest polyctena. I która robotnice do niej nr 1 czy nr 2?
TO może podzielicie się mrówkami :D
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 20 maja, 2011

NazZeS pisze: TO może podzielicie się mrówkami :D
Nie żebrz, tylko zepnij poślady i kup od kogoś.

Przeczytaj ostatni post w moim dzienniku, to się dowiesz, dlaczego ich się nie hoduje. Poza tym to mi nie wygląda na Formica polyctena.

viewtopic.php?f=38&t=3838

Odpuść sobie ambicję - nie będziesz w stanie zapewnić jej odpowiednich warunków. Nikt, kto nie ma formikarium wielkości pokoju, nie jest w stanie tego zrobić.

Praktycznie tylko rudnice są tak bardzo problematyczne. Wszystkie inne gatunki, jakie znajdziesz, możesz hodować w domu. Myślę, że warto poczekać i nie męczyć niepotrzebnie rudnicy.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Formik a twoim zdaniem co to jest za mrówka?
I jak bym ją wypuścił to jaką i kiedy bym mógł znaleźć.
Ostatnio zmieniony pt 20 maja, 2011 przez NazZeS, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 20 maja, 2011

NazZeS pisze:Formik a twoim zdaniem co to jest za mrówka?
Czy odwłok jest błyszczący, lekko omszony, czy wyraźnie matowy?
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Odwłok się błyszczy ale nie za bardzo nie jest za ciemny ani tak jakby brudny.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 20 maja, 2011

NazZeS pisze:Odwłok się błyszczy ale nie za bardzo nie jest za ciemny ani tak jakby brudny.
To pewnie Formica rufa. Formica polyctena ma odwłok idealnie błyszczący, a Formica pratensis wyraźnie matowy.
Tak czy siak, posłuchaj rady starych wilków i wypuść ją. To nie jest gatunek do hodowli w domu.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Ehh ok a gdzie znajdę i kiedy jakaś mrówkę klasztorną?
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 20 maja, 2011

NazZeS pisze:Ehh ok a gdzie znajdę i kiedy jakaś mrówkę klasztorną?
Wszędzie, od teraz do września ;)

Ja w tym roku widziałem na razie królowe gmachówki i wścieklic, ale lada chwila zaczną się roić murawki, hurtnice i pierwomrówki. Lipiec i sierpień to będą miesiące w których będzie ich od cholery.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
snover
Posty: 69
Rejestracja: pt 26 mar, 2010
Lokalizacja: Lubuskie

pt 20 maja, 2011

http://formicopedia.org/mrowki/Terminy_rojek
człowieku, naucz sie czytać. wszystko trzeba ci pod nos podstawić, nawet mrówki?
Ostatnio zmieniony pt 20 maja, 2011 przez snover, łącznie zmieniany 2 razy.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

snover wiem mam to wydrukowane al e jakoś się nie natknąłem na te mrówki
Formik a gdzie je spotkam tylko w lasam bo ja mieszkam w Poznaniu znaczy pod poznaniem.
Ostatnio zmieniony pt 20 maja, 2011 przez NazZeS, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 20 maja, 2011

snover pisze:http://formicopedia.org/mrowki/Terminy_rojek
człowieku, naucz sie czytać. wszystko trzeba ci pod nos podstawić, nawet mrówki?
Psps, uważaj, rozmawiasz przecież ze specjalistą ;d
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Formik a gdzie je spotkam tylko w lasam bo ja mieszkam w Poznaniu znaczy pod poznaniem.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
snover
Posty: 69
Rejestracja: pt 26 mar, 2010
Lokalizacja: Lubuskie

pt 20 maja, 2011

w obserwowanym przeze mnie gniezdzie Campo jak odchyle pieniek to pod nim wlasnie czasem jest pare krolowych skrzydlatych. czy moze to oznaczac ze juz sie roja w ten dzien?

up@
Campo generalnie żyją w drewnie, wiec tam powinienes ich szukac. Stare pnie są chyba najlepsze, pod pniem charakterystyczne wiórki ; d to chyba jedyne klasztorne, aktualnie rojace sie mrowki
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 20 maja, 2011

snover pisze:w obserwowanym przeze mnie gniezdzie Campo jak odchyle pieniek to pod nim wlasnie czasem jest pare krolowych skrzydlatych. czy moze to oznaczac ze juz sie roja w ten dzien?
Najchętniej roją się w ciepłe dni - temperatura 25+ stopni, przed burzą. Najczęściej w godzinach 15-18.
Ale na królowe równie dobrze możesz trafić rano, następnego dnia, tak jak w moim przypadku, z tym, że bardziej prawdopodobna jest wersja wieczorna, bo nie kryją się wtedy w dziurach ;)

@NazZeS
Jak poczytasz odpowiednie strony, to porozmawiamy. Zadajesz idiotyczne pytania, więc nie będę zniżał się do takiego poziomu, żeby na nie odpowiedzieć.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
ODPOWIEDZ