Moja mrówka prawdopodobnie jakaś FORMICA !!!POMOCY!!!!!

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 24 maja, 2011

A to ligni i herce nie wyroiły się jeszcze? Bo vagusa szukać nie ma co, fallax też po za zasięgiem :( o piceus i truncatus już nie wspomnę.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 24 maja, 2011

Pewnie, że nie.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

wt 24 maja, 2011

Heh a ja właśnie chciałem iść zobaczyć campo do lasu. :P Formik rudnice ją zagryzą O_O :D. Dam jej F.cinerea Formik masz gg? Jak tak to podaj. A podacie mi jakieś dobre wymiary formikarium? Bo nie wiem jakie zrobić. Przybory to ja mam ;D.
Aha Formik może Paweł hodował ale w swoim dzienniku nie doczytałem u niego dlaczego jej nie wolno hodować.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 24 maja, 2011

NazZeS pisze:Heh a ja właśnie chciałem iść zobaczyć campo do lasu. :P Formik rudnice ją zagryzą O_O :D. Dam jej F.cinerea Formik masz gg? Jak tak to podaj. A podacie mi jakieś dobre wymiary formikarium? Bo nie wiem jakie zrobić. Przybory to ja mam ;D.
Aha Formik może Paweł hodował ale w swoim dzienniku nie doczytałem u niego dlaczego jej nie wolno hodować.
To doczytaj u mnie w dzienniku.

Mam gg: 8560804, ale aktualnie jestem zawalony pudełkami, deskami, meblami oraz tapetami i nie wchodzę na gadu bo trzymam kredens.

Wypuść ją.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

wt 24 maja, 2011

NazZeS pisze:A podacie mi jakieś dobre wymiary formikarium?
Proszę bardzo. Jeśli dla rudnicy to arena co najmniej 40x40. Oczywiście metrów.
NazZeS pisze:dlaczego jej nie wolno hodować.
Właśnie dlatego, że wymaga cholernej areny.
Formik pisze:Wypuść ją.
Wypuść. Jeśli nie zobisz tego teraz, to bedziesz to musiał i tak zrobić w niedalekiej przyszłości. Na dłuższą metę tej mrówki nie da się hodować. A dlaczego to już chyba wiesz.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 24 maja, 2011

Dzisiaj dzień dobroci dla zwierząt.
Jesteś uparty jak osioł, więc podam link.

viewtopic.php?f=38&t=3838

Przeczytaj dokładnie ostatni post.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

wt 24 maja, 2011

Ok wypuszczę a w maju znajdę jakieś gatunki mrówek które są klasztorne? Aha i 1 czerwca jadę w góry znajdę jeszcze Manica Rubida?
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 24 maja, 2011

NazZeS pisze:Ok wypuszczę a w maju znajdę jakieś gatunki mrówek które są klasztorne? Aha i 1 czerwca jadę w góry znajdę jeszcze Manica Rubida?
Tak, tak.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

wt 24 maja, 2011

Fajnie. :P Ale przecież rójka się kończy w czerwcu to jak znajdę? Jak znajdę to fajnie.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 24 maja, 2011

Paweł znalazł herca na początku lipca
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

wt 24 maja, 2011

NazZeS pisze:Fajnie. :P Ale przecież rójka się kończy w czerwcu to jak znajdę? Jak znajdę to fajnie.
Kamilko chodzi mi o Manica rubida w czerwcu (początku czerwca 1,2,3 w Beskidach)
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 24 maja, 2011

Beskid gorlicki NIE MA(w sensie, że nie widziałem nawet gniazda podobno Arni widział) w Tatry jedź
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

wt 24 maja, 2011

A w Beskidach nie znajdę?
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 24 maja, 2011

Szukać możesz, głównie zasiedla miasta i wysokogórskie hale.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

wt 24 maja, 2011

A rójka jeszcze będzie?
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

wt 24 maja, 2011

Ja złapałem dwie Maniki w sierpniu, a według niektórych źródeł M.rubida roją się aż do początków września.

PS: z myrmekologia.prv
roi się wczesną wiosną (w kwietniu) lub na jesieni (od sierpnia do września).
Ostatnio zmieniony wt 24 maja, 2011 przez dexter688, łącznie zmieniany 1 raz.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

wt 24 maja, 2011

To w Beskidach będę miał szansę złapać w 1,2,3 czerwcu?
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

śr 25 maja, 2011

Nie. Roją się wiosną albo późnym latem/jesienią. Złapiesz jedynie te pod kamieniami itp.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

śr 25 maja, 2011

dexter688 pisze:Ja złapałem dwie Maniki w sierpniu, a według niektórych źródeł M.rubida roją się aż do początków września.

PS: z myrmekologia.prv
roi się wczesną wiosną (w kwietniu) lub na jesieni (od sierpnia do września).
z Manicą jest jeszcze taka bajka, że można ją złapać bez rójki jak ma się szczęście, bo wychodzi na polowania w trakcie odchowu pierwszego pokolenia
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

śr 25 maja, 2011

Już tłumaczę jak to jest. Rójki są dwie w roku - jedna wiosną, druga jesienią. Pomiędzy nimi można też złapać królowe, które z racji swojej półklasztorności wychodzą na furaż. Tak też było w moim przypadku - złapałem swoją w sierpniu.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

śr 25 maja, 2011

Ok to złapię może pod kamieniami ale jest jakaś różnica?
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Soran
Posty: 9
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011
Lokalizacja: Białystok

ndz 29 maja, 2011

snover pisze: Kolonia rozrośnie sie w moment i rozlezie sie na cały pokój, w nocy zeżre ci oczy i wejdzie do mózgu przez uszy.
Hehe :) trzeba uważać na mróweczki patrze
ODPOWIEDZ