Moja mrówka prawdopodobnie jakaś FORMICA !!!POMOCY!!!!!

Makrofotografia - robimy zdjęcia naszym mrówkom

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

To napewno będzie rójka ja właśnie chciałem mieć campo gdzie je masz? Bo ja jestem pod poznaniem i nie wiem gdzie szukać mrówek.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
snover
Posty: 69
Rejestracja: pt 26 mar, 2010
Lokalizacja: Lubuskie

pt 20 maja, 2011

No przecież dopiero go spytałem xD
Wiesz co, rudnice już sobie odpuść na bank.
Jak mieszkasz w mieście nie masz możliwości jechać gdzieś na pole lub do lasu to Campo nie znajdziesz raczej na bank, ew. w jakimś parku. Możesz poczekać jeszcze z miesiąc i wtedy już sie zaczną roić te 'miastowe' mrówki że tak to ujme
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pt 20 maja, 2011

Hmm tak szczerze to jak mówie "pod poznaniem" to mam na myśli z 65 km od poznania więc mam okazję iść do lasu itd. Tam znalazłem rudnice ale nie wiem gdzie inne znaleźć.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 21 maja, 2011

Bardzo się wszyscy radujemy z twego zapału ale:
-Poczytaj formicopedię.
-Bądź cierpliwy (to bardzo ważne podczas hodowli).
-Sam wyszukuj informacje.
-Złap mrówkę kiedy będziesz wiedział jak ją trzymać.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

ndz 22 maja, 2011

Tak przypatrzę się tej mrówce to myślę,że to Camponotus herculeanus. Nie wiem przypatrzcie się jej jest w pierwszym poście tego tematu. Proszę o pomoc ponieważ oglądam zdjęcia Camponotus Herculeanus i jest taka sama! Nie wiem czy to jest Formica rufa.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 22 maja, 2011

Oczywiście jest to Formica cf. rufa.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 23 maja, 2011

NazZeS pisze:oglądam zdjęcia Camponotus Herculeanus i jest taka sama! Nie wiem czy to jest Formica rufa.
Mogę Cię zabić śmiechem? :lol: :lol: :lol:
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

pn 23 maja, 2011

NazZeS pisze: Nie wiem czy to jest Formica rufa.
Ale my wiemy :lol:
NazZeS pisze:oglądam zdjęcia Camponotus Herculeanus i jest taka sama!
Pokaż te zdjęcia :pstryk:
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pn 23 maja, 2011

Hmm ok wierzę wam a co sądzicie o Formica rufa? A to jest campo
Obrazek
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

pn 23 maja, 2011

to Campo na zdjęciach ma 15-17mm długości, ile ma Twoja?
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pn 23 maja, 2011

O, moje zdjęcie :P
Ty wzorujesz się na kolorkach, więc możesz się pomylić. Dla Nas (przynajmniej dla mnie) różnica w budowie ciała jest ogromna. Idzie rozpoznać na pierwszy rzut oka czy Formica czy Camponotus.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 23 maja, 2011

Człowieku, jeszcze jej nie wypuściłeś?!
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pn 23 maja, 2011

Formik nie ponieważ polecił mi to Krystian jest to hodowca mrówek. Sam nawet hodował formice rufe i powiedział ,że ok jest.
Heh chyba to formica rufa ma 1 cm. :P
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

pn 23 maja, 2011

przeprowadziłeś już adopcję?
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pn 23 maja, 2011

Dopiero zacznę dam jej robo F. cinerea. A mam pytanie jak to jest formica rufa to mogę jej dać robo formica rufa? Zacznę dopiero ponieważ zrobię formi znacz mam jedno ale ziemne a robię gipsowe. Albo powiedzcie jakie jej najlepiej dać i czy można f. rufa.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pn 23 maja, 2011

Hodowca Paweł mówi Ci wypuść ją. Poczekaj na L.niger albo złap Serviformica.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pn 23 maja, 2011

Paweł masz gg? Jak tak to podaj.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

pn 23 maja, 2011

NazZeS pisze:Formik nie ponieważ polecił mi to Krystian jest to hodowca mrówek. Sam nawet hodował formice rufe i powiedział ,że ok jest.
Hodować, też hodowałem - nawet półklasztornie...
NazZeS pisze:chyba to formica rufa
Oooo! Dałeś się przekonać :D
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pn 23 maja, 2011

No widzisz :D jednak dałem się przekonać. Ja nie wiem teraz czy wypuścić a jak nie znajdę innej królowej? :D
Podobno ją można hodować i czy można jej dać robotnice Formica rufa?
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 23 maja, 2011

NazZeS pisze: Podobno ją można hodować i czy można jej dać robotnice Formica rufa?
Hodowca Paweł mówi Ci, że lepiej ją wypuścić. Hodowca Jan potwierdza.

Wiesz, że pawelllQwE miał jej hodowlę i dokładnie wie, dlaczego nie należy jej hodować?

Nie wiem, jaki staż ma ten Krystian, ale śmiem twierdzić że pawelllQwE, ja i BartTP mamy trochę szerszą wiedzę na ich temat.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
NazZeS
Posty: 108
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: 60 km od Poznania

pn 23 maja, 2011

Rozumiem ale cały czas mam to pytanie w głowie czy można jej dać robotnica Formica rufa. A krystian to Krawol jest przyjaznym hodowcą na antmania.pl.
Moje Mrówki.
Lasius niger, Myrmica rubra, Camponotus ligniperda, Pheidole pallidula, Messor structor, Formica rufibarbis, Tetramorium caespitum, Formica sanguinea, Formica fusca
Obrazek
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 23 maja, 2011

NazZeS pisze:Rozumiem ale cały czas mam to pytanie w głowie czy można jej dać robotnica Formica rufa. A krystian to Krawol jest przyjaznym hodowcą na antmania.pl.
Krawol może być doświadczony, ale wątpię, czy to przemyślał. Czytałeś mój dziennik?

Rudnice Ci ją prędzej zagryzą.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pn 23 maja, 2011

Coś mi się widzi że jeśli zawaliłeś Krawola choćby częścią tych pytań, które nam zadałeś, w ,, realu ,, np. Na podwórku to biedak nie miał gdzie uciec więc zaczął krzyczeć- Czytaj fora, dokształcaj się, a teraz leć hodować. I uciekł w podskokach :)
Wszyscy Ci tłuką abyś ją wypuścił, ja też Ci to powiem, mimo że jeszcze dużo mi do orłów brakuje. Nawet PawelllQwe niestety nie miał przyjemności dłuższej hodowli tej mrówki, a twierdzę że zapewnił jej idealne warunki. A Formik zabrał się za hodowlę tylko po to aby zbadać jej zachowania i dokładnie to zanotować, dla dobra nauki. Kup u CURTUS'a nigerke za 1 zł a do tego czasu, jeśli naprawdę tylka Ci się nie chce na dwór ruszyć i popatrzyć czy coś się u Ciebie nie roi, to weź BMW poczytaj ;)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 24 maja, 2011

:o część do kosza się nadaje, druga część do identyfikacji :o
Co do hodowli rudych podobno można, ale to robią już asare wilki które zjadły już prawie całe zęby. NazZeS poczekaj jeszcze miesiąc i będą się hurtnice roić [ oby nie trafił na chtoh i kartona] później dochodzą pieromrówki, które są szybkie wredne i szybko idą do przodu Camponotus hmmm już po zabawie :p może w lesie gdzieś pod kamieniami siedzą rójkowe młode jaśniepanie. Tylko jest problem, że one rozwijają się jak by mogły, a nie chciały [Zapytaj arniego]
Co do antmani ... tutaj mamy Formmicopedię więc ....:?:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 24 maja, 2011

kamiklo pisze:Camponotus hmmm już po zabawie :p może w lesie gdzieś pod kamieniami siedzą rójkowe młode jaśniepanie.
Haha, co? :lol:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ