Manica Rubida atakuje swoją robotnice

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: Moderatorzy, mod

Milo0920

wt 30 paź, 2018

:( nie wiem co z tym zrobić. Wydawało mi się że robotnice powinny dbać o jaja a tej ani razu nie widziałem przy nich , jedynym wytłumaczeniem jakie znam jest to ze królowa chce ja zaciągnąć do roboty. Macie jakieś inne opinie?
Małcin B)

wt 30 paź, 2018

A może po prostu robotnica ją myje lub karmi? Jakieś konkretne zachowania opisz :/
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Milo0920

śr 31 paź, 2018

Ciągnie ją za odnuża i cułki oraz gryzie w częś między głową atułowiem oraz między tułowiem a odwłokiem
Małcin B)

śr 31 paź, 2018

Myślę, że to nie atak. Królowa nie atakuje własnych córek, o ile nie są podstawiane z innych kolonii
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Kontakt:

śr 31 paź, 2018

Witam.
A mrówki kupiłeś czy złapałeś? Jak długo je masz i czy było OK wcześniej?
Jak kupione to sprzedawca pewnie podrzucił robotnice z innego gniazda. Jeśli je gryzie to pewnie w końcu poćwiartuje.
Gdy już się tak stanie to skontaktowałbym się w takim przypadku ze sprzedawcą by zwrócił część kosztów.
Pozdrawiam
Milo0920

śr 31 paź, 2018

Kupiłem. Wcześniej było wymiarem Ok nic nie zauważyłem a mam je ponad dwa tygodnie.Nie zauważył tylko żadnej współpracy robotnicy z królową.
Małcin B)

śr 31 paź, 2018

Czyli robotnice są podrzucone
srebrny
Kontakt:

pt 30 lis, 2018

Milo0920 pisze:
wt 30 paź, 2018
:( nie wiem co z tym zrobić. Wydawało mi się że robotnice powinny dbać o jaja a tej ani razu nie widziałem przy nich , jedynym wytłumaczeniem jakie znam jest to ze królowa chce ja zaciągnąć do roboty. Macie jakieś inne opinie?
Cześć,

Podbijam temat - jak się sprawy mają ? I z ciekawości gdzie kupiłeś kolonie?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Kontakt:

pn 10 lut, 2020

Witam.
Przypomniałem sobie o tym temacie i chciałbym dopisać dla przyszłych pokoleń, że u Manica rubida występuje wzajemna agresja wśród robotnic. Może nie było tak w tym przypadku bo robotnica faktycznie mogła być podrzucona, ale u siebie zaobserwowałem jak robotnice atakują się wzajemnie mimo że pochodzą z jednego gniazda. Nie wiem czym jest to spowodowane, pewnie stresem związanym z przenoszeniem itp (trzymam w strzykawce przykręconej do pudełka po patyczkach do uszu). U fuliginosus podobne zjawisko widziałem-robotnice atakowały królową.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ