Królowa mi urosła :) co to oznacza??

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Reeno
Posty: 136
Rejestracja: wt 15 sty, 2008
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

śr 20 lut, 2008

Wiem już, że rozciągnięty odwłok u robotnicy oznacza napełnioną zapasami pożywienia cysternę ;)

Zauważyłem jednak, że to samo stało się z moją królową (L.niger), odwłok ma znacznie większy (a właściwie dłuższy) niż miała i wyraźnie widać białe pręgi. Czy to oznacza, że mogę się spodziewać dużej dawki nowych jajek?
Dodam, że całkiem niedawno królowa już sporą porcję (na oko ze 30) mi zaprezentowała. Czy może ona także gromadzi pożywienie?
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 20 lut, 2008

Z pewnością będzie się jeszcze mocno czerwić.
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

czw 21 lut, 2008

królowa niedługo wybuchnie jajeczkami ;)
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

czw 21 lut, 2008

To już chyba czas. U mnie na cztery królowe różnych gatunków - 2 różne Formica, Lasius, Myrmica - ta ostatnia ma najmniejszy pakiet jajek. Spodziewaj się u swojej Lasius niger większej ilości jajek. (ale mistrzyniami w tej konkurencji są chyba Formica)
Reeno
Posty: 136
Rejestracja: wt 15 sty, 2008
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

pt 22 lut, 2008

...ale az sie boje ze cos jest jednak nie tak, bo spuchla tak, ze wyglada jakby miala wybuchnac. Mam jej podac jakiegos jadla zeby szybciej je zlozyla? Dawalem miodek ale nie chcialy jesc (ale w sumie ostatnio dostaly spora porcje z bialkiem)
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pt 22 lut, 2008

nie chciały jeść bo są pełne, co również wywaliło w odwłoku królowej ;) ona nie tylko składa jaja, ale też szamie
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Reeno
Posty: 136
Rejestracja: wt 15 sty, 2008
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

pt 22 lut, 2008

No właśnie problem w tym, że robo nie mają wypchanych odwłoków, są chudziutkie. Tzn, po posilku pare dni temu były wyraźnie napchane, ale na drugi dzień wypełnione odwłoki miały już tylo 2 sztuki, wiec myslalem ze moze tyle papu idzie na jajka i dałem znowu, ale zasypywały miód. Niby nie widać, że mają zapas w sobie, ale jeść też ni kcą ;-)
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pt 22 lut, 2008

najlepsze lekarstwo poczekać dzień, dwa.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ