Czy Dzikie Mrówki Przeprowadzą Się Do Mego Forni ??

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

SQLek
Posty: 11
Rejestracja: sob 23 lut, 2008
Lokalizacja: Gdynia

ndz 24 lut, 2008

Czy jak pójdę do lasu i zostawię wypasione forni wypchane żarciem koło małego mrowiska to czy następnego dnia jak wróce będę miał mrówki w formi gotowe do adopcji do mieszkania :?:
GG Jak chcesz pogadać
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

ndz 24 lut, 2008

Szansa, że jakiekolwiek mrówki się przeprowadzą jest nikła. Chyba, że masz jakiś konkretny gat. na myśli, ale kolonia musiałaby mieć zniszczone gniazdo, żeby przeprowadzić się do Twojego.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 25 lut, 2008

Raczej nie ma szans, żeby mrówki same wlazły Ci do formicarium. Nawet jak rozwalisz mrowisko szansa, że cała kolonia wraz z królową przeniesie się w to miejsce jest bardzo mała.
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

pn 25 lut, 2008

Najprostszym sposobem na kolonie już z paroma robo jest sklep internetowy taki jak www.curtus.pl bądź www.mrowkoyad.pl/
Mrówkolew pisze:Nawet jak rozwalisz mrowisko
A tego nie lubimy :lol:
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

pn 25 lut, 2008

Wystawiałem formikaria pod krzak w cieniu, wkopywałem do ziemi ale mrówki ani myslały siedzieć w tym co im przygotowałem. Wnioskuję po tym, że nie będą chciały się wprowadzić do twojego formikarium.

Najprostszą metodą zdobycia mrówek jest kontakt bezpośredni z innym hodowcą mrówek. Żadnego wysyłania - mrówki bezpiecznie przekazywane z rączki do rączki. Do tego "dawca" nie musi wypuszczać mrówek na wolność. :-)

W 3mieście masz kilku hodowców :-D
SQLek
Posty: 11
Rejestracja: sob 23 lut, 2008
Lokalizacja: Gdynia

wt 26 lut, 2008

W dziale "Sępienie o mrówki" umieściłem temat i jakoś chętnych brak :( Może za 3 mieszki nigerki w probówce pohoduję :P
GG Jak chcesz pogadać
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

czw 28 lut, 2008

A dla mnie tam nigdy nie było problemu ze znalezieniem królewny nawet w zimę w śniegu wynajdywałem królowe w spruchniałych pniakach drzew liściastych , iglastych także ale tam mniej :) , zima i wczesna wiosna to idealna pora na wynajdywanie lasiusów które nie założyły gniazda po rójce tylko przeczekały :) , trzeba znać poprostu kilka wskazówek aby bez problemu wyszukiwać królowe bez potrzeby rozwalania całego gniazda.

Za każdym razem gdy wejdę do lasu przychodzę z królową brunneusa , nigera albo pochodnych blisko spokrewnionych gatunków , teraz wybieram się na themnothoraxy i w niedługim czasie manice :)

POzdrawiam PISkie dziewczyny.;]
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Reeno
Posty: 136
Rejestracja: wt 15 sty, 2008
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

czw 28 lut, 2008

Jest mozliwosc zlapania jakiejs krolowej o tej poze roku w miescie ? Jestem z Zielonej Gory i dodam, ze sa tu parki duze i male, ale nie wiem czy tam ich najlepiej szukac?

I jakbys mogl dac jakies wskazowki w jakich miejscach szukac i jak je wydobyc najlepiej? ;-)
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

czw 28 lut, 2008

Raczej las i jego obrzeże , strona południowa spruchniałe pniaki z jednej strony oświetlone przez słońce z drugiej wilgotne na wysokości od ściółki do 50cm wzwyż ;]

Mówimy oczywiście o młodych koloniach lub samotnych królowych które nie założyły kolonii rok temu po rójce ;]
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
ODPOWIEDZ