Kilka Pytań i dyskusja o AntFarm

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Sargeras
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008

ndz 06 kwie, 2008

Witam, mam kilka pytań:
1. Postanowiłem kupić gotowe Formicarium i czy korek który się w nim znajduję jest już nawilżony czy trzeba coś nim zrobić?
2. W jaki sposób ocieplić pewną część korka gdy będzie znajdować się w Formicarium?
3. Co ile trzeba moczyć korek?
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 06 kwie, 2008

1. Sam zobaczysz, czy jest wilgotny, w nowym, niezamieszkanym formikarium raczej jest suchy, wtedy trzeba go namoczyć. Na początku trochę trwa, zanim wchłonie wodę, nawet do kilkunastu godzin, ale gdy już raz nasiąknie, to ponownie nawilża się bardzo łatwo.

2. Sposobów jest wiele, najłatwiej użyć po prostu lampki z żarówką niskiej mocy (10-20W)

3. Wtedy, kiedy zaczyna wysychać. To widać gołym okiem. To zależy od temperatury i wilgotności w twoim mieszkaniu.
Sargeras
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008

ndz 06 kwie, 2008

mam kolejne pytanie :)
1. A jest możliwość że mrówki zginą gdy będę ocieplał w jednym miejscu korek żarówką o tej mocy?
2. W jaki sposób mam znowu nawilżyć korek skoro będą tam mrówki?
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

ndz 06 kwie, 2008

Chyba pytasz czy się zagrzeją? Wątpię. Nawet nie jest możliwe żeby się ususzyły, bo zawsze mogą wybrać bardziej odpowiednie miejsce. Ja tak ogrzewam Formica rufibarbis od września i niedawno przyło drugie pokolenie na świat.
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

pn 07 kwie, 2008

1. Nie, jeśli będzie im za gorąco, to się przeniosą w inne miejsce. Dlatego właśnie jeśli dogrzewamy gniazdo, to tylko miejscowo, nigdy całe. Najlepiej ogrzewać tę część, która jest sucha, podobne warunki panują w naturalnych gniazdach.

2. Zależy od budowy formikarium, ja dolewam wody do korka strzykawką z igłą, którą wsadzam pod szybkę. Nie należy przesadzać z wodą, bo nie chodzi o to, żeby nauczyć mrówki pływać, ale z drugiej strony dla mrówek deszcz zalewający gniazdo to normalna sprawa i chwilowe podtopienie nie jest dla nich groźne. Najlepiej namaczać korek z jednej strony, tak żeby część była mokra, a druga sucha, wtedy mrówki same sobie wybiorą taką wilgotność, jaką najbardziej lubią.
Sargeras
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008

pn 07 kwie, 2008

thx och jak bardzo bardzo dziękuję Ci za pomoc. Niedługo będe miał nowe pytania więc proszę nie zamykać tematu.
pozdr
Sargeras
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008

śr 09 kwie, 2008

mam kolejne pytanie:
1. Czy królową Myrmica scabrinodis +30-40 robotnic mam umieścić w próbniku czy w formikarium?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 09 kwie, 2008

wg.mnie możesz już spokojnie umieścić je w formi ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Sargeras
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008

pt 11 kwie, 2008

1. ile dziennie ma się swiecić żarówka?
Awatar użytkownika
Ghandi
Posty: 388
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

pt 11 kwie, 2008

generalnie to może jak słonko ;)
[url=http://gmachowka.blogspot.com/]CampoBlog[/url] :ant: [b]NEWS: 17cze09[/b]
[url=http://zniwiarka.blogspot.com/]MessorBlog[/url] :ant: [b]NEWS: 24cze09[/b]
www.jarosz.art.pl :pstryk:
http://plfoto.com/99542/autor.html :pstryk:
Artur Wrzos
Posty: 193
Rejestracja: śr 09 sty, 2008
Lokalizacja: Lubelskie

sob 12 kwie, 2008

zetknął się ktoś z tym amaerykańskim wynalazkiem AntWorks?
wiem że to nie zastąpi formicarium, ten żel, ale czy można tam wprowadzić królową i larwy? i w jaki sposób po wyczerpaniu żelu zamienić to na formicarium?
M. rubra - L. niger - T. caespitum
Awatar użytkownika
RedX
Posty: 112
Rejestracja: pt 05 paź, 2007
Lokalizacja: Częstochowa

sob 12 kwie, 2008

Pic na wodę, fotomontaż! Do niczego sie to nie nadaje, chyba że wywalisz ten żel i na jego miejsce dasz naturalne wypełnienie. Będziesz miał wtedy ładną część gniazdową. Nie pamiętam tylko czy jest to ze szkła czy plastiku. Jeżeli to drugie to widoczność z czasem sie pogorszy (wiadomo, plastik się rysuje...).
[img]http://aycu35.webshots.com/image/48394/2002100794070209548_rs.jpg[/img]
Sargeras
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008

ndz 13 kwie, 2008

1. dlaczego moja mrowki nic nie jedzą? i tak wolno się poruszają:/ mam je od dwóch dni na początku zjadły miód z jajkiem ale dziś nic nie chciały:/
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

ndz 13 kwie, 2008

nie chcialy bo sa najedzone ;)
Artur Wrzos
Posty: 193
Rejestracja: śr 09 sty, 2008
Lokalizacja: Lubelskie

ndz 13 kwie, 2008

tak myślałem, dostałem to w prezencie... cóż, pewnie wywalę ten żel i czymś konkretnym to wypełnię... tak, jest to z tworzywa, niestety
dzięki, i pozdrawiam
M. rubra - L. niger - T. caespitum
Awatar użytkownika
Yelonek2
Posty: 96
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Pakość

ndz 13 kwie, 2008

Dlaczego tak uparliście się, że ten żel jest zły? Nawet jeśli powoduje, że są jakieś problemy z tego typu formikarium, to mrówki potrafią ginąć i w zwykłych formikariach bez widocznego powodu.

Ja chętnie przyjmę ten żel jeśli zamierzasz go wywalić.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

ndz 13 kwie, 2008

Jak przeczytasz kilka artykułów ludzi, którzy te cudo przetestowali to porozmawiamy. Ale jak chcesz to i Ty możesz tam wpuścić królową i kilka mróweczek i zobaczymy jak będzie kolonia się rozwijać.
MacM
Posty: 10
Rejestracja: śr 26 mar, 2008
Lokalizacja: Elbląg

ndz 13 kwie, 2008

Ja słyszałem że ten żel nie nadaje się dla koloni ponieważ larwy nie mogą się w nim rozwijać (chyba brak białka czy czy czegoś)i caly jest mokry (chyba wtedy jest kiepsko z kokonami).Ja bym tego nie wywalał całego do smietnika a zastosował jako urozmaicenie pokarmu (bo chyba się nie psuje i można to trzymać prawda?).
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 13 kwie, 2008

Żel sam w sobie nie jest zły jako pożywienie (jako dodatek do diety, nie jako jej podstawa), zły jest tylko pomysł, że mrówki mogą w nim mieszkać. Wielu ludzi to wypróbowało i jest na 100% pewne że ludzie produkujący lub sprzedający Antworks są oszustami i złodziejami, do tego znęcającymi się nad zwierzętami.
Artur Wrzos
Posty: 193
Rejestracja: śr 09 sty, 2008
Lokalizacja: Lubelskie

czw 17 kwie, 2008

zaryzykuję, i poświęcę kolonię, zasiedlę AntWorks królową z larwami i robotnicami, wybiorę wścieklice... empirycznie sie przekonam, czy to chłam czy nie, choć sądzę że to pierwsze
pozdrawiam
M. rubra - L. niger - T. caespitum
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

czw 17 kwie, 2008

teraz widzialem na allegro juz za 35 zl
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

czw 17 kwie, 2008

Kiedy brałeś pierwsze mrówki też wcześniej nic o nich nie czytałeś? Przeczytaj kilka artykułów znanych nam osób na temat tego formi jak oni ocenili sprawę.
Artur Wrzos
Posty: 193
Rejestracja: śr 09 sty, 2008
Lokalizacja: Lubelskie

sob 19 kwie, 2008

wpuściłem samicę wścieklicy do AntWorks, spokojnie sobie spaceruje już trzeci dzień, nie zamierza zakładać kolonii...
M. rubra - L. niger - T. caespitum
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 19 kwie, 2008

Nawet tacy pionierzy jak L.niger nie zakładają kolonii po trzech dniach.
Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 237
Rejestracja: pt 29 cze, 2007

sob 19 kwie, 2008

Nikt nie protestuje?????

Jesli to forum zeszło już na żele w AntWorks to ja nie widzę dla siebie tutaj miejsca.
ODPOWIEDZ