Kilka Pytań i dyskusja o AntFarm

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Ghandi
Posty: 388
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

sob 19 kwie, 2008

chyba się już nikomu nie chce strzępić języka na darmo.. jeśli się nie przeczytało forum i nie sprawdziło co już setki razy było pisane raczej nie trafi powiedzenie tego kolejny raz..
[url=http://gmachowka.blogspot.com/]CampoBlog[/url] :ant: [b]NEWS: 17cze09[/b]
[url=http://zniwiarka.blogspot.com/]MessorBlog[/url] :ant: [b]NEWS: 24cze09[/b]
www.jarosz.art.pl :pstryk:
http://plfoto.com/99542/autor.html :pstryk:
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 19 kwie, 2008

ja protestuję.. to jest jedna wielka ściema i pastwienie się nad zwierzętami przy tym żerując na naiwności laików i ich wrednemu instynktowi chwalenia się znajomym czego to oni nie mają (mając zero pojęcia o hodowli).
Tak samo zreszta jak Triopsy. Czytając o nich co-nieco dowiedziałam się, że pojemnik (za ponad 100 zł) jaki sprzedają chociażby na toys4 się zupełnie nie nadaje do hodowli i po 2 tyg. wszystkie osobniki zginą. Wg. mnie wątek o AntFarmie powinien zostać zakończony.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
beaker
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

sob 19 kwie, 2008

Witam
Co tu dużo gadac, ludzie od zawsze zbijali mamonę na naiwniakach (najlepszym przykładem jest toys4boys). To pseudoformikarium jest właśnie czymś takim no bo:
"po co czytac i dokształcac się, starac sie o jak najlepsze warunki dla podopiecznych, skoro można kupic, włożyc i miec"

Reasumujac, jak jestes frajerem, ktory kilkakrotnie przeplaca, za swoja niewiedze albo poprostu glupotę, to my nic na to nie poradzimy. :wink:
Kokony F.fusci pilnie kupię.
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

sob 19 kwie, 2008

Może i ja się wtrącę... :)

Rozmowy o tym ,czy ktoś jest głupcem dlatego , że nie wpadł na tak wspaniały pomysł jak większość hodowców ,są totalnie zbędne w internecie nie brakuje opinii na temat wyżej wymienionego "gadżetu marketingowego".
I jeżeli komuś nie chce sie wpisać w Googlach magicznych 3 wyrazów "HODOWLA MRÓWEK-FORUM"(wyskakuje formicopedia) to ja sam na prawde nie wiem jak można przekonać ludzi do zajrzenia w najpopularniejszą wyszukiwarke na świecie ,aby zdobyc najprostsze informacje.

Pozdrawiam. :wink:

ajiii.. czasem niektóre wyrazy winno się pisać rozdzielnie ;)
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

ndz 20 kwie, 2008

Teraz protesujecie? Ja już nie mam sił tłumaczyć...
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

ndz 20 kwie, 2008

Gdyby to pudełko z żelem było dobre to sprzedawane byłoby w sklepach: antstore forumis i inny a nie na allegro.
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

ndz 20 kwie, 2008

http://www.antstore.net/shop/index.php/ ... farms.html
Jest, jest drogi gryzipiurku :) Ale antstore zależy na kasie....
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

ndz 20 kwie, 2008

Nawet niewiedziałem że jest tyle rodzajów tego :shock:
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

ndz 20 kwie, 2008

bzyx1 pisze:http://www.antstore.net/shop/index.php/ ... farms.html
Jest, jest drogi gryzipiurku :) Ale antstore zależy na kasie....
Coś takiego!!!!!

Drogi Gryzilepku widocznie zależy im jedynie na kasie.. szkoda, że promują syntetyczne środowisko.

Miniu co do rodzajów to chodzi o sprzedaż produktu. Jeden się nie sprzeda, ale jeśli jest w grupie, to zawsze ktoś coś wybierze, bo "ładne".
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

sob 13 cze, 2009

Plusem wspomnianych hodowlanych koszmarów jest popularyzacja terrarystyki ogólnie. Dwa te produkty wzbudziły moje zainteresowanie dwa lata temu i to dzięki ant farm znalazłem to forum.
Naiwnością jest oczekiwać że przeciętny ćwok będzie pochylać się z lupą nad mrowiskiem i przyglądać się kształtom nadustków w celu określenia gatunku mrówki. Z drugiej strony podejrzewam że ponad 40% użytkowników forum, podobnie jak ja trafiło tutaj właśnie dlatego że widzieli kiedyś Ant farm.

Z kwesti wyłącznie technicznych.
Przekopnice (triops) mogą mieć niższą temperaturę i taką też mają w środkowisku naturalnym, gdzie nigdy nie osiągają pełnych rozmiarów (triops craniformis - do 11 cm !) i tak jak ''zniewolone'' zwierzęta w zoo żyją o połowę dłużej od swoich krewnych żyjących na wolności. Gdy przekopnica umiera w wysychającej kałuży mając 3 cm długości, nikt nie zarzuca naturze niepotrzebnego okrucieństwa.

Drugą kwestią jest zarzucanie okrucieństwa. Nawet nie walcze z tym argumentem, w ustach ludzi którzy tego samego dnia zjedli prawdopodobnie kotleta. Każdej żyjącej istocie należy się szacunek, jednak przedstawianie mrówki jako smutnej ze względu na brak królowej jest poprostu niepoważne. Czy lubimy czy nie dany gatunek zwierząt, należy też pamiętać o jego naturalnych ograniczeniach.

Oczywiście szkodliwość galarety agarowej dla robotnic, nie budzi we mnie najmniejszych wątpliwości, tylko kto o tym myśli kupując kolorowy produkt ?

Z wyrazami szacunku, Rosomak

PS: 15 funtów za buteleczkę z 250 ml żelu z wody, cukru, barwnika i agaru ? Sweet :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob 13 cze, 2009 przez Rosomak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 13 cze, 2009

Czy ten kisiel dla mrówek jest jadalny dla ludzi? ;-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

sob 13 cze, 2009

Tak, wątpie jednak czy będzie smaczny, ot taki chamski cukier :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Agar
Bezsmakowy ? Sprzeczałbym się.
Nawiasem mówiąc czekam na reklamy ciastek odchudzających z agarem ...
Ostatnio zmieniony sob 13 cze, 2009 przez Rosomak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

sob 13 cze, 2009

Rosomak pisze: Drugą kwestią jest zarzucanie okrucieństwa. Nawet nie walcze z tym argumentem, w ustach ludzi którzy tego samego dnia zjedli prawdopodobnie kotleta.
zgodze sie ze wiekszosc mrowkolubow zbyt powaznie traktuje to okrucienstwo, jednak Twoja argumentacja jest zla, czym innym jest zabic swinke zeby ja zjesc, a czym innym patrzec jak swinka np. zdycha z glodu dla zabawy
dlatego tez jak tygrys zabije antylope to nikt sie nie burzy, a jak czlowiek dla zabawy to juz tak ;)
ODPOWIEDZ