Gniazda Myrmic - kilka pytań

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

mrozik26
Posty: 12
Rejestracja: ndz 18 maja, 2008
Lokalizacja: Kraków

czw 22 maja, 2008

otóż znalazłem kilka gniazd myrmic głównie w przygnitych pieńkach średnich lub mniejszych drzew znalazłem 4 takie gniazda ... pytania sa takie ... czy krolowa bedzie siedziec w pienku czy pod ziemia ? czy jesli jest pieniek na bagnie w ktorym jest gniazdo to jest mozliwosc ze myrmice beda tez siedziec w bagnistej ziemi ? czy jest to zależne od pogody ? ( ja byłem na ponurej po deszczowej pogodzie )
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

czw 22 maja, 2008

W bagnistej ziemi raczej mrówki nie będą kopać gniazda. Królowe siedzą tam, gdzie robotnice, mogą być zarówno w drewnie, jak i w ziemi. Jednak w rojowisku robotnic niełatwo je znaleźć, bo królowa Myrmica jest tylko troszkę większa od robotnic i łatwo ją przeoczyć. Zdecydowanie odradzam taki sposób zdobywania królowych, w ten sposób łatwo tylko bez sensu zniszczyć gniazdo.
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

czw 22 maja, 2008

Ogon dobrze prawi. Ryzykujesz zniszczenie dorobku kolonii poszukiwaniami lub nawet zagłade calęj kolonii. Ryzykujesz również, że wykradziona królowa padnie za tydzień, bo miała już wiele lat.
100X większą frajdę daje prowadzenie kolonii od początku.
ODPOWIEDZ