Królowa

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

szczyk
Posty: 4
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

ndz 20 lip, 2008

Witam zastanawiam się nad hodowlą mrówek tylko jest jeden mały problem nie mogę znaleźć królowej i w ogóle nie wiem jak się za to wziąć może mi ktoś podać jakiś sposób na jej złapanie
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 20 lip, 2008

No więc sposób jest prosty: zauważasz królową, zaczajasz się na nią z probówką i sprytnie ją zaganiasz do środka :) Poczekaj na słoneczny, bezwietrzny dzień, jeszcze będzie sporo rójek tego lata. A jak naprawdę masz jakąś specyficzną wadę wzroku uniemożliwiającą dostrzeżenie królowych to ewentualnie zwykłą Lasius niger zawsze możesz kupić za symboliczną cenę od innych hodowców lub nawet za friko dostać.
Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 237
Rejestracja: pt 29 cze, 2007

pn 21 lip, 2008

Pudełko po tiktakach jest wygodne do łapania. Przykładasz przed biegnącą królową a ona wbiega do niego sama. Potem jak się uspokoi można pozwolić jej przejść do probówki.
szczyk
Posty: 4
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

śr 30 lip, 2008

witam złapałem 2 królowe Lasius fuliginosus i mam pytanie czy one się nadają dla początkujących??
eryk
Posty: 149
Rejestracja: wt 24 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódz

śr 30 lip, 2008

Witka!
sadze e nie bardzo lecz to nie jest reguła. Zależy to od twojej wiedzy na temat adopcji.
Lasius Niger
Lasius Flavus
szczyk
Posty: 4
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

śr 30 lip, 2008

myślę ze ktoś by musiał trochę wytłumaczyć co ona spożywa jakie formikarium było by dla niej najlepsze itp.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 30 lip, 2008

mhm.najpierw podczytaj formicopedię- FAQ (tam jest nie tylko o jedzeniu). Potem wyszukaj tam lasius fuliginosus i zerknij czy może coś ciekawego tam jest napisane :)
wg mnie fuliginosus nie jest najlepsza na start i to niezależnie od twojej wiedzy o adopcji :D przy niej potrzeba duuuuuuuuuużo cierpliwości i i tak z tego może nic nie wyjść, ale spróbować zawsze można :) szczęście początkującego?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
szczyk
Posty: 4
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008
Lokalizacja: Radom

czw 31 lip, 2008

http://img177.imageshack.us/img177/9738/dsc00025hj1.jpg - to jest zdjęcie królowej(??) którą złapałem, sorki za rozdzielczość-robilem zdjecie telefonem :/ . Proszę kogos doswiadczonego, zeby ocenil jaki to gatunek.
Ostatnio zmieniony czw 31 lip, 2008 przez szczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

czw 31 lip, 2008

Zdjęcia niestety zupełnie do bani - jak nie masz aparatu zdolnego do zdjęć makro to rób zdjęcia przez lupę! Niemniej kształt ogólny trochę widać, tak więc NA PEWNO nie jest to Lasius fuliginosus, najprawdopodobniej to najzwyklejsza i łatwa w hodowli Lasius niger.
ODPOWIEDZ