Śmierć królowej - tetramorium caespitum

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

ptakkam
Posty: 2
Rejestracja: wt 06 sty, 2009
Lokalizacja: Wrocław

wt 06 sty, 2009

Witam. Kilka dni temu padła mi królowa. Jest to na 100% pewne. Mrowki mam w formi gipsowym z fosą (wyspa). kolonia liczy okolo 500sztuk. Prosze powiedzcie mi co moge z tym fantem zrobic. Chcialbym kontunowac hodowle tego formi i tych samych mrówek. Moge do tej 500 wrzucic nowa krolowa tego samego gatunku ? Jezeli tak to prosze o pomoc i konkrety, tutaj lub na gg - 3833803
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

wt 06 sty, 2009

Jak zdobędziesz królową tego gatunku (najprawdopodobniej w czerwcu) to możesz spróbować im podrzucić. Niestety, nie ma gwarancji sukcesu, bo to gatunek ściśle monoginiczny i w naturze to się nie zdarza. Możesz jednak zwiększyć szansę powodzenia poprzez schłodzenie (zarówno kolonii, jak i królowej) w lodówce przez kilka godzin lub nawet dób.
ptakkam
Posty: 2
Rejestracja: wt 06 sty, 2009
Lokalizacja: Wrocław

wt 06 sty, 2009

Witam Ogon,
pisałem do Ciebie na gg. Nie wiem czy jest aktualne bo nie odpisales. Jezeli masz jakas inna fome kontaktu taka jak gg czy tel to prosze podaj mi go w jakis sposob. Pozdrawiam i z gory dzieki
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

wt 06 sty, 2009

Na GG rzadko jestem, ale o co chodzi, nie działa ci forum?
Awatar użytkownika
xXLukasXx
Posty: 238
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Jawor / Wrocław
Kontakt:

wt 06 sty, 2009

Kolejny człowiek z Wrocka :D
Z tego co kojarzę tetrasy są jednym z łatwiejszych mrówek do łączenia (z tego co pamiętam nawet duże kolonie można łączyć), tak więc wydaje mi się że po schłodzeniu masz bardzo dużą szansę na pomyślne dołączenie nowej królowej ;) Zaraz jakieś źródła znajdę i zedytuję :)

EDIT:
Zapoznaj się z tym tematem, a szczególnie pierwszymi dwoma postami :)
http://www.antmania.pl/forum/viewtopic.php?t=1337
www.clonk.glt.pl
www.n00bskie-studio.xt.pl
www.gravitysim.glt.pl
serdecznie zapraszam :)

Moje mrówki:[i]Lasius niger, flavus, emarginatus[/i]
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 07 sty, 2009

Moim zdaniem adopcja powinna się udać , osierocona kolonia będzie chciała ( najprawdopodobniej ) dalej się rozwijać , a co za tym idzie to potomstwo , a żeby potomstwa przybaywało to musi być płodna matka , która będzie rodzić . Jeśli uda ci się nałapać kilka tetrasków , to nawet gdyby nie udało ci się za pierwszym razem to nie zniechęcaj sie :)
ODPOWIEDZ