Obrona przed kotem

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Natka.2222
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 lut, 2009
Lokalizacja: Kalisz

ndz 01 mar, 2009

W czasie najbliższej rójki w moim domu zamieszka młoda królowa L.niger. Zamierzam ulokować ją w probówce (formikarium za 3 zł za szybko straci przejrzystość). Ale mam w domu kota. Moja rozrabiaka umie wejść praktycznie wszędzie. Ma też tendencję do zrzucania przedmiotów z półek i stołów. Ma ktoś jakiś pomysł jak ochronić probówkę (a później formikarium)przed wścibską kocicą?
Ostatnio zmieniony ndz 01 mar, 2009 przez Natka.2222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

ndz 01 mar, 2009

Schowaj formi z mrówkami do szafki i po problemie:P
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
Awatar użytkownika
Natka.2222
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 lut, 2009
Lokalizacja: Kalisz

ndz 01 mar, 2009

A przy przenoszeniu na biurko(w celu nakarmienia,nawodnienia,obserwacji itp.)nie będzie żadnych konsekwencji od częstych wstrząsów?
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

ndz 01 mar, 2009

Ja z powodzeniam trzymałem probówki w szufladzie <efekt podziemnej ciemności> a gdy wyjmowałem jakos specjalnie nie zaobserwowałem negatywnego wpływu. Co wiecej uważam iz mrówki beda przyzwyczajone do delikatnych wstrzasów i nie beda bardzo płochliwe.
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 01 mar, 2009

Probówkę możesz umieścić na wacie itp.
Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

ndz 01 mar, 2009

Mamy trzy koty ... z mrówkami nie ma problemu.
Fakt nie odważyłem się na formi typu drzewko, wszystko jest w szkle.
Poza tym z kotami można zawsze po negocjować :wink:
Pozdrawiam
AREK
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 01 mar, 2009

Ja też mam kotkę, ale jakoś nie przejawia chęci do zrzucania różnych rzeczy. No ale koty mają różne charaktery. Probówkę trzymaj w zamknięciu, a co do formikarium, zrób je masywnym i ciężkim, z grubego szkła, bez ruchomych części - jak będzie ważyć 5 kilo, to kotek nic nie zrobi.

Zresztą, skoro i tak chcesz czekać do rójek, to równie dobrze możesz od razu zacząć robić formikarium i zrezygnować z probówek - po co prowizorka, skoro można mieć gotowe mieszkanko? Samotna królowa, a potem bardzo mała kolonia świetnie poradzi sobie w zbyt dużym formikarium, po prostu zamieszkując w wybranej części i zamykając nadmiarowe pomieszczenia.
Awatar użytkownika
Natka.2222
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 lut, 2009
Lokalizacja: Kalisz

ndz 01 mar, 2009

Przy komercyjnym formi które jest najcięższe?Przypuszczam ,że to z betonowym gniazdem.Sama nie chce robić gdyż na pewno coś schrzanie,a swoim podopiecznym pragnę zafundować jak najlepsze warunki i mieszkanko zrobione przez fachowców.
ODPOWIEDZ