Formikarium dla kota

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Natka.2222
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 lut, 2009
Lokalizacja: Kalisz

śr 25 mar, 2009

Mam pytanie,czy takie: http://www.mrowkoyad.pl/product_info.ph ... ucts_id=29 ,formikarium nadaje się do domu z kotem?Chodzi o to czy kot go nie zrzuci.A przy okazji,czy nadaje się ono również dla L.niger?
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 25 mar, 2009

Nadaje się, gorzej z wchodzeniem kota na nie i ewentualnymi zarysowaniami :wink:
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

śr 25 mar, 2009

Generalnie, każde formi możesz lekko podkleić do jakiegoś blatu siliconem (ale odrobiną) , tak, żeby się dało mocniejszym pchnięciem odczepić (lub żyletką jak dałaś więcej). To Formi jest bardzo starannie wykonane, ale osobiście nie lubię rozkładu komór typu ameba. Uważam, że jest za mała część gniazdowa (realne wymiary części gniazdowej to około 20X8cm ). Myślę, że rok kolonia sobie w tym pożyje, ale małe komory i brak tuneli spowodują, że poczwarki będą się walać na sporym obszarze części gniazdowej(będzie to troche mniej cieszyć), no będzie się też szykować kolejny zakup, ten gatunek szybko rośnei w ilość. Beton jest świetny ogólnie, ale tutaj nie pozwoli mrówkom korygować komór. Proponuję kolonię trzymać w probówkach (połączonych rurkami, najlepiej żebyś wywierciła otwory w probówkach tak, żeby na wcisk weszły rurki gumowe akwarystyczne) przez rok. Potem kup im coś dużego :). Albo kup korkowe. Podklej do czegoś większego (np ciężkiej szyby czy tego blatu). W korku będą sobie drążyć w akcie rozpaczy jak już ciasno będzie :P
Awatar użytkownika
Natka.2222
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 lut, 2009
Lokalizacja: Kalisz

śr 25 mar, 2009

Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 25 mar, 2009

A o co dokładnie Ci chodzi?
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

śr 25 mar, 2009

Wszystko wynika z opisu jedno ma większą arenę i gniazdo.Nadaje się dla większej koloni.Drugie jest dość małe ,ale odpowiednie na formi zaraz po przeniesieniu z probówki ( nie mówię, że 1 się do tego nie daje )
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

czw 26 mar, 2009

Pierwsze 5X lepsze od drugiego. To drugie to chyba nawet nie ma szybki za wkładem korkowym, czyli wkład będzie okradany z wilgoci przez arenę całą powierzchnią.
Kaszna
Posty: 24
Rejestracja: pn 15 gru, 2008
Lokalizacja: Gdańśk

czw 26 mar, 2009

Mój kot polował na mrówki w formi, widział że coś się tam rusza i z ciekawości wskakiwał i próbował mrówkę pacnąć łapką, ale była za szybą, gdyby nie to, że zareagowałem, formi by spadło, bo kot by je zwalił.
A nie było wcale małe.
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 przez Kaszna, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ