Którą wybrać?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

ndz 17 maja, 2009

Witam!
Mam dwie królowe F.polyctena. I teraz nie wiem, którą mam wybrać. Jedna jest okazem zdrowia, ale ma jeszcze skrzydła i na razie się jej nie spieszy ich zrzucić. Druga nie ma skrzydeł, ale za to jest taka jakaś nie specjalna, wywalili ją z mrowiska, jak próbowała, wniknąć i nie ma jednej czułki. Którą wybrać?
Czy jak wpuszczę robo do tej I i ona nie będzie ich adoptowała to czy to znaczy, że nie jest zapłodniona?

I mam jeszcze II pytanko. Złapałem kilkanaście takich dość dużych mrówek, które są smoliście czarne, nadadzą się do adopcji?
pozdrawiam i dzięki za odp
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 17 maja, 2009

Formica polyctena są poliginiczne, więc równie dobrze możesz trzymać obie razem. Jednak ten gatunek jest niełatwy w hodowli, moim zdanie zupełnie nie nadaje się dla całkiem początkujących, a z pewnością do nich należysz, skoro nie tylko nie rozpoznajesz gatunków mrówek, ale wydaje ci się że "dość duże i smoliście czarne" to wystarczająco dokładny opis, aby rozpoznać rodzaj... Weź się za coś łatwiejszego przez ten sezon i dużo czytaj :)
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

ndz 17 maja, 2009

Wiem, że jestem jeszcze raczkujący w tych sprawach, ale sądzę że dam radę gdyż miałem już kolonie polyctena jakieś miesiąc temu, ale niestety mój siostrzeniec, ją zlikwidował.*

A tak wracając do tematu, sprawę rozwiązała trzecia królowa, która jest okazem zdrowia i nie ma skrzydeł.
Pozdrawiam.

*Nie dawaj tak złożonych zdań. One są mniej czytelne.
Ostatnio zmieniony ndz 17 maja, 2009 przez francuz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ