Białe trupki mrówek

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

cyberpunx
Posty: 10
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Kraków

ndz 31 maja, 2009

Witam,

Pytanie może okazać się dziwne, ale dziś przenosiłem moją kolonię ze starego nieudanego formikarium do nowego. W starym znalazłem to co chciałem, czyli królową, pozostałe robotnice oraz jaja oraz właśnie to o co chce zapytać, czyli takie jakby mrówki po wrzuceniu do wybielacza.

Czy są to martwe "wyssane" mrówki? Nie urodzone poczwarki?

Od razu zapytam, jak wygląda nowo wykluta mrówka, poza tym, że jest mała?

Niestety nadal nie znam gatunku swoich mrówek. Na pewno Myrmica (może rubra).

Królowa jest dosłownie 1 mm dłuższa niż robotnice. Mrówki agresywne, żądlą. W poprzednim formikarium ryły korytarze w piasku i ziemi oraz usypywały ziarniste "mini kopce" wokół wejść.

Nie mam jak na razie zrobić fotki.
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

ndz 31 maja, 2009

Hodowanie wścieklic (czyli czerwonych mrówki) daje możliwość dobrej obserwowania przeobrażenia poczwarki w mrówkę. To nie jest biały trupek. Poczytaj o holometabolii. :-)
Przyjrzyj jak zmienia się z dnia na dzień okolica stylika, co się dzieje z czułkami i odnóżami. Początkowo cała jest biała potem pojawią się ciemne kropki oczu. Potem zacznie zmieniać się kolor całej mrówki... i młoda mrówka jest gotowa.
Ostatnio zmieniony pn 01 cze, 2009 przez , łącznie zmieniany 1 raz.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
cyberpunx
Posty: 10
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Kraków

pn 01 cze, 2009

A no dzięki szkapo :D

Ja patrzę na Twój awatar i czytam nicka to mi się banan robi na ryju.

No to dobra wiadomość, zabieram się za lekturę i spróbuję niedługo sfotografować moje panienki :D
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

pn 01 cze, 2009

Do usług. :-)

A i nie szkapo tylko szkapie (nie mylić ze szkopem). ;-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ