zasady korzystania z tego dzialu?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

śr 15 lip, 2009

czy nie powinnien sie tu znalesc przyklejony temat zasadami typu.. przyczytaj tematy dla poczatkujacych w bazie wiedzy (przede wszytskim FAQ), wlacz opcje szukania na forum, i jesli nie znalazles odpowiedzi na swoje pytanie to wtedy "wal jak w siwy dym" :?: :?:

strasznie duzo tematow naroilo sie w pierwszych krokach, kazdy kto zlapie krolowa pisze prawie takie same tematy z podobnymi pytaniami. czy tak ma byc :?: :roll:
Ostatnio zmieniony śr 15 lip, 2009 przez red20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

śr 15 lip, 2009

Szczerze wątpię, czy dwunastolatek wchodzący na forum będzie się takim czymś przejmować... jest już temat ogólny - viewtopic.php?t=2460 , kto czyta ten czyta, a ludkowie o których rozmawiamy są niereformowalni
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
Awatar użytkownika
cupi
Posty: 333
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: Warszawa

śr 15 lip, 2009

Usuwajmy ich tematy, a w powodach usunięcia wpisujmy, że odpowiedź znajdą w FAQ. :)
Znajdź piękno w otaczającym Cię Świecie! :)
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

śr 15 lip, 2009

To jest jakiś plan tylko potrzeba jeszcze jednego moda namówić który będzie tego pilnował.;] Miniu może?
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
cupi
Posty: 333
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: Warszawa

czw 16 lip, 2009

Ja zgłaszam się na ochotnika :!: :)
Znajdź piękno w otaczającym Cię Świecie! :)
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

czw 16 lip, 2009

Ale musi być co najmniej 2 chucków norrisów;] A trzech było by już w sam raz.
Trzeba wziąć trochę to forum w obroty, bo użytkownicy się rozpuścili;]. Więc potrzeba z 3 modów którzy będą temperować rozbrykanych użytkowników.
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

czw 16 lip, 2009

No dobra, tylko sam będe musiał jeszcze FAQ przestudiować - pytania zapamiętać :P

[ Dodano: Czw 16 Lip, 2009 ]
Można by przy okazji podać w powodzie link do FAQ, żeby nie było że ktoś nie znalazł.
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

czw 16 lip, 2009

Ej chłopaki jak byście mogli przytemperować trochę ludzi za ortografię. Dajcie parę ostrzeżeń, to ludzie będą patrzyć co piszą.
Ale tu zrobicie już jak uważacie. ;]
pzdr.
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 503
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

czw 16 lip, 2009

red20 pisze:czy nie powinnien sie tu znalesc przyklejony temat zasadami typu.. przyczytaj tematy dla poczatkujacych w bazie wiedzy (przede wszytskim FAQ), wlacz opcje szukania na forum
Jest globalne ogłoszenie widoczne w każdym dziale - temat o nazwie "Korzystanie z forum".
Szczerze wątpię, czy dwunastolatek wchodzący na forum będzie się takim czymś przejmować
No to trzeba go wychować odpowiednio :)
cupi pisze:Usuwajmy ich tematy, a w powodach usunięcia wpisujmy, że odpowiedź znajdą w FAQ.
jestem zdecydowanie za, przy czym proponuję przenosić tematy do śmietnika zamiast usuwać.
francuz pisze:To jest jakiś plan tylko potrzeba jeszcze jednego moda namówić który będzie tego pilnował
A czemu? Każdy moderator może - i powinien - zareagować na taki temat jak go tylko zobaczy. Od tego w końcu są moderatorzy i nikogo tu nie trzeba wyznaczać.
[url=http://rozplatajactecze.blogspot.com/]http://rozplatajactecze.blogspot.com/[/url] - Mój blog. Kilka słów o nauce
[url=http://www.last.fm/user/killy9999/?chartstyle=audioscrobbler][img]http://imagegen.last.fm/audioscrobbler/artists/killy9999.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

czw 16 lip, 2009

No tak tylko, że niektórzy modowie nie reagują, ale zresztą to już nie moja sprawa. ;]
pzdr.
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

czw 16 lip, 2009

bo to nie jest takie proste jak ty sobie wyobrażasz, przykład:
viewtopic.php?p=26856&sid=d6131039c8e96 ... d423#26856

co z tym zrobić? im więcej odpowiedzi tym więcej zboczeń poza temat i tym bardziej (zwłaszcza dla założyciela) przestaje on być typowym postem "po czym poznać, że jest zapłodniona"
wywalisz - będzie płacz bo akurat tej wersji pytania nie ma w FAQ i dodatkowo chciałem jeszcze rozwiać jedną wątpliwość, a wy mi to skasowaliście

a już naśmieszniejsze jest, co to zauważysz w zimie, jak jeszcze trochę z nami pobędziesz - a mianowicie to, że teraz jest sezonowy wysyp postów i tematów, a jak spadnie śnieżek to każdy będzie siedział ze swoimi mrówkami i na forum zapanuje taka cisza, że zatęsknisz za letnim zgiełkiem :P

jak qń sobie zachce to mogę wywalać i połowę losowo wybranych postów, dopóki jednak polecenia padać będą ze strony np. francuza, to pozwolę sobie je zignorować (oczywiście przemyślawszy) i działać tak jak wczesniej, bez urazu oczywiście

ps. generalnie uważam, że jak ludki chcą sobie popisać to niech sobie piszą, dopóki nie jest to już prawdziwe śmiecenie
Ostatnio zmieniony czw 16 lip, 2009 przez Scytal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

czw 16 lip, 2009

Ale mnie nawet nie chodzi o te spamowanie. Nie chcę by się zrobiło z forum jakiś "obóz karny" tylko po prostu uważam, że jeśli ludki piszą tak posty z bykami, że trzeba przeczytać posta 4 razy ( a post ma 2 zdania)żeby zrozumieć, a nikt na to uwagi nie zwróci to jest to trochę dla mnie dziwne.
Ale jak powiedziałem to nie moja sprawa, jak wam jest dobrze to mnie też.

pzdr.
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

czw 16 lip, 2009

podaj tu linki tych nieczytelnych postów,
proszę o to, bo poprawiam ich naście dziennie - więc nie pisz proszę, że nic z tym nie robimy
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 17 lip, 2009

sam rozpetalem ta burze pomyslow to moze i ja skoncze.. skoro Scytal mowi ze bedzie trzymal sie wytycznych qn'ia i ze tak ma to wygladac to spoko, ale kazdy inny mod czy user o wiekszej wiedzy (ci ktorzy odpowiadaja ciagle na te same pytania tylko od kolejnych nowicjuszy) moga zmusic laikow do czytania.. przyklad..

pojawia sie pytanie na ktore odpowiedz znajduje sie w FAQ.. bez skrupulow odpowiedz brzmi:
analogicznie postepujemy z Kompendium dla początkujących
jesli temat byl juz walkowany odpowiedz brzmi:
search.php
pozdrawiam
mysle ze po takich odpowiedziach ktos bedzie musial ruszyc troche mozgownica. pod takim czyms nie moga pojawic sie odpowiedzi na pytania zamieszczone przez innego usera bo tak nigdy nie przyniesie to efektu :roll:
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

pt 17 lip, 2009

red20 pisze:sam rozpetalem ta burze pomyslow to moze i ja skoncze.. skoro Scytal mowi ze bedzie trzymal sie wytycznych qn'ia i ze tak ma to wygladac to spoko, ale kazdy inny mod czy user o wiekszej wiedzy (ci ktorzy odpowiadaja ciagle na te same pytania tylko od kolejnych nowicjuszy) moga zmusic laikow do czytania..
dlaczego każdy inny, ja nie? :P
o qn'iu zagaiłem dlatego, że francuz zaczął zwoływać pakę i pisać róbcie to, róbcie tamto
red20 pisze:pod takim czyms nie moga pojawic sie odpowiedzi na pytania zamieszczone przez innego usera bo tak nigdy nie przyniesie to efektu :roll:
zgadzam się, jest różnica usunąć/przesunąć/poinformować o FAQ, w momencie kiedy wisi jeden post z "głupim" pytaniem, a zrobić to samo podczas gdy kilku użytkowników wesoło już pogaduje na tematów pokrewnych kilka
Ostatnio zmieniony pt 17 lip, 2009 przez Scytal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pt 17 lip, 2009

wsumie moze to malo pomoze ale dalej obstaje tez przy przyklejonym temacie w tym dziale. cos w rodzaju "Zanim zapytasz" albo jakos tak i tam ladne objasnienie linkow do bazy wiedzy (faq i inna pierwsza pomoc) i wyszukiwarki na forum :p
moze powstrzyma to co 3 nowy temat z podobnymi pytaniami :wink:

[ Dodano: Pią 17 Lip, 2009 ]
Scytal pisze:
red20 pisze:sam rozpetalem ta burze pomyslow to moze i ja skoncze.. skoro Scytal mowi ze bedzie trzymal sie wytycznych qn'ia i ze tak ma to wygladac to spoko, ale kazdy inny mod czy user o wiekszej wiedzy (ci ktorzy odpowiadaja ciagle na te same pytania tylko od kolejnych nowicjuszy) moga zmusic laikow do czytania..
dlaczego każdy inny, ja nie? :P
odpowiadam.. po twoim tekscie:
Scytal pisze:a już naśmieszniejsze jest, co to zauważysz w zimie, jak jeszcze trochę z nami pobędziesz - a mianowicie to, że teraz jest sezonowy wysyp postów i tematów, a jak spadnie śnieżek to każdy będzie siedział ze swoimi mrówkami i na forum zapanuje taka cisza, że zatęsknisz za letnim zgiełkiem :P
myslalem ze podoba ci sie to co tu sie uskutecznia w chwili obecnej :p
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

pt 17 lip, 2009

Scytal pisze:dlaczego każdy inny, ja nie? :P
o qn'iu zagaiłem dlatego, że francuz zaczął zwoływać pakę i pisać róbcie to, róbcie tamto
źle rozumiesz moje intencje. Chciałem wnieść trochę ładu tu i dać kilka pomysłów od przemyślenia, ale jak tak odpowiada modom i aminowi to mnie też. Bo mi to lata koło(..) nosa.
Scytal pisze:podaj tu linki tych nieczytelnych postów,
proszę o to, bo poprawiam ich naście dziennie - więc nie pisz proszę, że nic z tym nie robimy
właśnie o tym mówię, ty musisz siedzieć i poprawiać, zamiast powiedzieć userowi, żeby sam poprawił, podkreślić rażące błędy tak, żeby każdy widział i jak to nie pomoże to dać ostrzeżenie. Ale jak wolicie siedzieć i poprawiać sami.
A i tylko powiem, że wasze uwagi pod postami są równie widoczne jak meszka w nocy na czarnej ścianie.
Jak ma Ci podać linki ja cały czas poprawiasz?
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

pt 17 lip, 2009

kończę dyskusję bo wyjeżdżam, podsumuję więc moje zdanie: zgadzam się z Wami, że należy walczyć o poprawną pisownię jak i o to, żeby z forum nie zrobił się śmietnik,
uważam jednak, że działania temu służące trzeba uzgodnić, jako wspólną strategię, tak aby wszyscy byli zadowoleni, żeby nikt potem nie miał pretensji, że dla wygody kilku osób zrobiono coś przeciw reszcie

ps. a i tak sądzę, że nie ma nad czym płakać, gdyż wcale nie jest tak źle ;)
Ostatnio zmieniony pt 17 lip, 2009 przez Scytal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

pt 17 lip, 2009

W 100% zgadzam się z tym co napisałeś i dlatego tylko proponowałem takie rozwiązania. Jeżeli odebraliście to inaczej to przepraszam.
pzdr.
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 18 lip, 2009

Do wszystkiego trzeba raczej podchodzić indywidualnie.
Jak dużo ortów i humanfactor poniżej 50% to nie ma co się wysilać ponad "przeczytaj FAQ", "było - użyj Szukaj" lub nawet dać do śmietnika taki wątek.
Gdy zdarzy się pytanie humanfactor 100% może warto dawać bezpośrednie linki do konretnych artykułów?
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ