Jakie kupic formikarium ?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

szeli25
Posty: 2
Rejestracja: wt 28 lip, 2009
Lokalizacja: Wrocław

wt 28 lip, 2009

Witam. Jestem nowy i kompletnie zielony. Ponieważ chcę dla mrówek jak najlepiej, więc stwierdziłem, że nie będę sam robił formikarium, i postanowiłem kupic. Tylko nie znam się na tym i nie wiem które będzie najlepsze. Szukałem na tej stronie : http://www.mrowkoyad.pl/index.php?cPath=21 . Bardzo proszę o pomoc. Albo o podanie jakiejś innej strony. Z góry Dziękuję.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

wt 28 lip, 2009

Każde z nich jest dobre. Zależy od gatunku mrówek.
szeli25
Posty: 2
Rejestracja: wt 28 lip, 2009
Lokalizacja: Wrocław

wt 28 lip, 2009

Chcę hodowac Lasius niger.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 28 lip, 2009

Każde się nada :wink:
Grid
Posty: 20
Rejestracja: sob 25 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 28 lip, 2009

Lasius Niger to najbardziej tolerancyjny i niewymagający gatunek jaki można sobie wymarzyć w Polsce, dlatego w zasadzie każde formikarium będzie dobre tak jak piszą wszyscy wyżej. Różnią się głównie ilością zajmowanego miejsca i łatwością uzupełniania wody. Walory prezentacyjne wszędzie wysokie, a L. Niger będzie zadowolony w każdym przypadku.
Od 01.05.2009 - Messor Barbarus
Od 25.07.2009 - Lasius Niger x2
Od 31.07.2009 - Lasius Umbratus x2
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 28 lip, 2009

Grid pisze:Lasius Niger to najbardziej tolerancyjny i niewymagający gatunek jaki można sobie wymarzyć w Polsce
Chyba, że pod względem jedzenia ;p

Czy są jakieś mrówki, które np. nie chcą mieszkać w L-kach?
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

wt 28 lip, 2009

szeli25 pisze:Witam. Jestem nowy i kompletnie zielony.
Witaj zielony ufoludku z miasta krasnali. :-)
Też jestem nieco zielony (jak stary qń morski z grzywą porośniętą glonami) bo jeszcze nie zdarzyło mi się kupować mrówki lub formikarium. ;-)

Zastanów się jakie chcesz mrówki lub w czym chciałbyś je obserwować. Od jakiegoś punktu trzeba zacząć. Nawiąż kontakt ze sprzedawcą. Spójrz na formi T w rozmiarze L i wyobraź sobie, że masz tam wypełnienie korkowe, w korytarzach biegają czarne mrówki. Spytaj sprzedawcę jakie do tego proponuje mrówki aby od samego początku biegało kilkanaście robotnic. Określ sobie granicę że np. nie drożej niż 100zł. Może uda Ci się coś wynegocjować.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ