problem z formicarium

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

master3000
Posty: 3
Rejestracja: ndz 30 sie, 2009
Lokalizacja: wrocław

ndz 30 sie, 2009

moje Lasius niger sa obecnie w strzykawce, jest ich juz 8 malych + krolowa, chcialem je niedlugo wypuscic do formikarium i tu zaczyna sie moj problem.

jakis czas temu, jak zaczely sie wykluwać, wystroilem arene, nasypalem do niej ziemi, kamieni itp. pozniej postanowilem zmienic ziemie na jasny piasek, patrze - a w korku, w komorach dla mrówek lezą sobie 3 dzdzownice:( prawdopodobnie padły, wiec same nie wyjda, mam tu pytanie, czy mloda kolonia zostawiona na arenie w strzykawce poradzi sobie z wyniesieniem/zjedzeniem ich, czy tez zalegajace w korku gasienice sa przeszkoda w jakis sposob ? (np zaczna plesniec czy gnic..) jesli to problem to czy ktos ma jakis pomysl jak sie ich pozbyc? czytalem ze plesn to powazny problem dla mrówek, wiec boje sie je tam wpuszczac. w ostatecznosci mrowki nie przeniosa kolonii do korka - jesli warunki w nim beda zle, do czego tez nie chce dopuscic.

z gory dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 31 sie, 2009

Jak masz łatwy dostęp to wyczyść gniazdo. Mrówki i tak powinny same wysprzątać teren. Jeśli zalejesz gniazdo to wtedy zapleśnieją.
master3000
Posty: 3
Rejestracja: ndz 30 sie, 2009
Lokalizacja: wrocław

pn 31 sie, 2009

eh odkleilem tylna szybke od korka i wyczyscilem gniazdo. szybka zgodnie z moimi przewidywaniami pekla, wiec musze skombinowac druga. jakie te dzdzownice to glupie owady....
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pn 31 sie, 2009

master3000 pisze:dzdzownice to glupie owady....
:wtf: :wtf: :wtf:

Nie wiedziałem, że to owady :p
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 31 sie, 2009

master3000 pisze:dzdzownice to glupie owady....
a ja myślałem że należą do skąposzczetów :stun:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
master3000
Posty: 3
Rejestracja: ndz 30 sie, 2009
Lokalizacja: wrocław

wt 01 wrz, 2009

no tak, moj blad;p
ODPOWIEDZ