Co jak mrówki zaczną uciekac?i inne

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

misiek821
Posty: 114
Rejestracja: śr 05 sie, 2009
Lokalizacja: Jastrzębie

ndz 13 wrz, 2009

Mam zamiar kupic mrówkĘ[królową] ale mam kilka pytań:
-co jak mrówki zaczną uciekać.Zdarzyło sie wam kiedyś że sie rozlazły po pokoju?I co wtedy należy zrobic[czytałem FAQ ale mało sie dowiedziałem]
-Czy jest możliwość że królowa zniesie jajka i przestanie sie nimi opiekować?
-Czy pierwsze robotnice potrzebują innego pokarmu?
-Ile w przypadku L.niger trwa rozwój do 100robo?
-Jak bede robił ręcznie Formikarium pudełkowe za 3 złote to na ile robotnic mi starczy?
-Na jakie chroby mogą zachorowac mrówki?Słyszałem o roztoczach.
-Kolega powiedział mi że moge też sobie samemu zrobić formikarium z styropianu*_*.i tu moje pytanie czy można?Bo według mnie styropian nie wchłania wody.
-Jakie są koszty miesięczne na kolonie około 100mrówek?


Może jeszcze sobie o czyms przypomne.
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

ndz 13 wrz, 2009

misiek821 pisze:Mam zamiar kupic mrówkĘ[królową] ale mam kilka pytań:
-co jak mrówki zaczną uciekać.Zdarzyło sie wam kiedyś że sie rozlazły po pokoju?I co wtedy należy zrobic[czytałem FAQ ale mało sie dowiedziałem]
a dlaczego miałyby Ci uciec?
misiek821 pisze: -Czy jest możliwość że królowa zniesie jajka i przestanie sie nimi opiekować?
ależ oczywiście, mnóstwo zwierząt tak robi, nie słyszałeś? :P nawet ludzie potrafią porzucić dziecko, tylko.... no właśnie co to ma do...?
misiek821 pisze: -Czy pierwsze robotnice potrzebują innego pokarmu?
tak, wymagają specjalnej mieszanki dla wcześniaków
misiek821 pisze: -Ile w przypadku L.niger trwa rozwój do 100robo?
nowa robotnica pojawia się po 13 godzinach i około 20 minutach, pomnóż sobie przez 100
misiek821 pisze: -Jak bede robił ręcznie Formikarium pudełkowe za 3 złote to na ile robotnic mi starczy?
przeciętna robotnica ma 3mm, szerokość 1mm, policz wymiary i przelicz ile robotnic się zmieści
misiek821 pisze: -Na jakie chroby mogą zachorowac mrówki?Słyszałem o roztoczach.
może je też zaatakować zapewne kilka tysięcy różnych wirusów, jednak nie ma dokładnych danych z sekcji zwłok, stąd dokładnie nie wiadomo co i jak z tymi wirusami
misiek821 pisze: -Kolega powiedział mi że moge też sobie samemu zrobić formikarium z styropianu*_*.i tu moje pytanie czy można?Bo według mnie styropian nie wchłania wody.
według mnie też nie wchłania
misiek821 pisze: -Jakie są koszty miesięczne na kolonie około 100mrówek?
to zależy, policz 300 śniadań, kolacji i obiadów rozpisz jadłospis i policz ile kosztują wymagane składniki

a teraz na serio:
wszystko jest na forum, wystarczy poszukać
pierwsze mrówki jedzą to samo co ostatnie, nikt nie wie ile trwa rozwój do 100 ani ile wtedy zajmą miejsca, bo nie da się tego przewidzieć, to zależy od ich "widzimisię"
ze styropianu nic nie zrobisz, koszty utrzymania dowolnej ilości robotnic są znikome, jak domyślasz się, kilogramów to one nie zjedzą
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

ndz 13 wrz, 2009

misiek821 pisze: -co jak mrówki zaczną uciekać.Zdarzyło sie wam kiedyś że sie rozlazły po pokoju?I co wtedy należy zrobic[czytałem FAQ ale mało sie dowiedziałem]
Generalnie żeby mrówki uciekły, muszą znależć lepsze warunki. Jak będą uciekać to będą to raczej pojedyncze robotnice które poszły na zwiady ale wrócą do formikarium. Jednak jak ci się już rozejdą to połóż np wilgotną szmatę na podłodze oraz jakiś pokarm :) Myśle że ktoś inny lepiej ci to wytłumaczy.
misiek821 pisze: -Czy jest możliwość że królowa zniesie jajka i przestanie sie nimi opiekować?
Raczej nie. Natomiast może się zdarzyć, że je zje (jaja troficzne).
misiek821 pisze: -Ile w przypadku L.niger trwa rozwój do 100robo?
Nie mam jeszcze dużych kolonii Lasius niger więc ci nie powiem. To zależy od samej królowej
misiek821 pisze: -Jak bede robił ręcznie Formikarium pudełkowe za 3 złote to na ile robotnic mi starczy?
Zależy od gatunku
misiek821 pisze: -Na jakie chroby mogą zachorowac mrówki?Słyszałem o roztoczach.
Na różne, dokładnie ci nie powiem, może jest ktoś kto to wie.
misiek821 pisze: -Kolega powiedział mi że moge też sobie samemu zrobić formikarium z styropianu*_*.i tu moje pytanie czy można?Bo według mnie styropian nie wchłania wody.
Styropian nie chłonie wody i jest okropny
misiek821 pisze: -Jakie są koszty miesięczne na kolonie około 100mrówek?
Zależy czy np. chcesz je podgrzewać lampką czy nie :) Jeśli nie to zmieścisz się w złotówce :D (przynajmniej ja ;))

[ Dodano: Nie 13 Wrz, 2009 ]
FAQ którego nie czytałeś
Ostatnio zmieniony ndz 13 wrz, 2009 przez sodek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
nomadek
Posty: 16
Rejestracja: pn 27 lip, 2009
Lokalizacja: Jelenia Góra

ndz 13 wrz, 2009

Moja kolonia liczy około 100 robotnic i mam ją mniejwięcej trochę powyżej pół roku.
ODPOWIEDZ