rozpoczęcie hodowli w zimie

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

pyro
Posty: 1
Rejestracja: wt 17 lis, 2009
Lokalizacja: polska

wt 17 lis, 2009

Około dwóch miesięcy temu zacząłem interesować się hodowlą mrówek, poczytałem trochę forum i czuję, że chce spróbować. Niestety mamy okres zimowy a z tego co przeczytałem wiem, że mrówki w tym czasie powinny być hibernowane. Powinienem więc się wstrzymać z hodowlą, aż na kilka miesięcy? Interesowałby mnie gatunek L. niger. zamówiony na mrowkoyadzie.
Jak uważacie, powinienem się wstrzymać się (jeśli tak to do kiedy) czy mogę spokojnie kupować teraz i nie hibernować królowej (nie mam zamiaru kupować robotnic, chyba że uważacie że naprawdę warto?) W końcu bezsensowne było by kupić mrówkę po to by od razu włożyć ją do lodówki...
Z góry dziękuje za pomoc!
Ostatnio zmieniony wt 17 lis, 2009 przez pyro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 17 lis, 2009

Królowa tegoroczna powinna mieć już robotnice :wink: Zapytaj czy ma a to czy chcesz zimować czy nie to zależy już tylko od ciebie ;)
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

wt 17 lis, 2009

Przejrzyj dział bazar i popytaj sprzedawców, czy królowa nadal składa jajeczka. L.niger możesz od użytkowników kupić za parę zł.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 17 lis, 2009

pyro pisze:Powinienem więc się wstrzymać z hodowlą, aż na kilka miesięcy?
Nie sądzę żeby to było konieczne.
Po pierwsze zapytaj hodowcy czy mrówki które chcesz kupić były zimowane? Jeżeli tak to problem masz z głowy. Jeżeli nie były zimowane to przecież możesz je podkarmić i do lodówki.
pyro pisze:Jak uważacie, powinienem się wstrzymać się (jeśli tak to do kiedy) czy mogę spokojnie kupować teraz i nie hibernować królowej
To już twój wybór. Jeżeli bardzo chcesz już zacząć hodowle to chyba lepiej kupić teraz. Nie hibernowanie królowej to niezbyt dobry pomysł. Jeżeli to nigerka i cały czas czerwi to może się obyć bez hibernacji. Jeżeli inny gatunek lub królowa nie składa jaj to lepiej przezimować.
pyro pisze:(nie mam zamiaru kupować robotnic, chyba że uważacie że naprawdę warto?)
Nie bardzo rozumiem. Kupować samych robotnic? Możesz kupić samotną królową albo królową z kilkoma/nastoma robotnicami. Wybierasz to co ci się bardziej opłaca.
pyro pisze:W końcu bezsensowne było by kupić mrówkę po to by od razu włożyć ją do lodówki...
Tu się nie zgodzę. Po pierwsze hodowca za parę miesięcy może już nie mieć tych królowych. (w przypadku mrowkoyada mało prawdopodobne) Po drugie lepiej zimować mrówki samemu i mieć pewność że zostało to wykonane tak jak należy. Sprzedawcy ze względu na to, że mają dużo kolonii często upraszczają zimowanie, skracają itp.
Kupując mrówki i zimując je od razu będziesz miał swoich podopiecznych szybciej z powrotem. Radiss może zacząć zimować mrówy dopiero za miesiąc co da ci w rezultacie ponad dwa miesiące czekania. Natomiast kupując teraz i zimując masz gotowe mrówki za ponad miesiąc. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

pt 27 lis, 2009

No i jak zdecydowałeś się, znalazłeś sprzedawcę? :-)
Teraz jest najlepsza pogoda na zakup mrówek.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

sob 28 lis, 2009

pogoda może tak, ale czas nie bardzo ;)
znając działanie poczty w okolicach Świąt, jest duża szansa na zimowanie mrówek w sortowni ;)
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
ODPOWIEDZ