Królowa L.niger + fusca

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

majorszczak
Posty: 2
Rejestracja: pn 26 paź, 2009
Lokalizacja: polska

sob 21 lis, 2009

Witam
Od wczorej jestem nieszczęśliwym posiadaczem Formica fusca i nigerek.
Niestety wszystkie robo (ok.20) nigerkek dotarły martwe. Królowa żyje, ma się raczej dobrze.
Chciałem dowiedzieć się czy królowa sama odbuduje kolonie? Czy można jej pomóc wpuszczając do niej fusce? Czy nie wydarzy się jeszcze większa tragedia?
Zresztą wyczytałem że fusca w świecie mrówek to taki "chłopiec do bicia" więc sądzę że powinno się udać. :stun:

Albo piszesz ogonki, albo nie, zdecyduj się - bo wyraz z jednym ogonkiem podczas gdy powinien mieć np. dwa wygląda dość kiepsko.
Ostatnio zmieniony sob 21 lis, 2009 przez majorszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

sob 21 lis, 2009

Chłopiec do bicia, ale przez większych chłopców...Tak, połączenie zakończyłoby się tragedią.
Nie jest powiedziane, że i królowa zaraz nie padnie. Ustal, czemu robotnice nie żyły. W czym zostały przywiezione?Jak to dokładnie wyglądało po rozpakowaniu? Rozmawiaj ze sprzedawcą o zaistniałej sytuacji.
Jeśli królowa będzie miała dobre warunki to odbuduje kolonię, jednak trzeba ją będzie dokarmiać mieszanką żółtka i miodu.
Fusca nie miała żadnych robotnic? Kupowałeś na naszym forum? Nie podawaj nicka, ochrona danych osobowych ;)
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

sob 21 lis, 2009

Ja bym radził Ci zdobyć trochę wiedzy o mrówkach (szczególnie o adopcji i systematyce).
Królową podkarmiaj cały czas, a na wiosnę dorzuć jej potomstwa.
pozdrawiam
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 21 lis, 2009

Jak wspomnieli koledzy nie możesz zaadoptować Formica fusca do L.niger.
I na twoim miejscu podkarmił bym ją i wysłał do lodówki na 3-4 miesiące :wink:
Oczywiście chodzi mi tu o zimowanie HIBERNACJA
ODPOWIEDZ