Ciężki wybór

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
MrSnowwood
Posty: 150
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009

czw 03 gru, 2009

Witam! Skoro już tak was zaczynam męczyć na tym forum to może czas się rozkręcić? Przejdźmy do sedna. Początkowo miałem wiele pytań, ale wszystko zostało już uzgodnione (prawie). Nadal zostaje gatunek. Zależało mi na dużych mrówkach lecz ostatnio doceniłem te dużo mniejsze wybór kręci się przy Tetramorium caespitum lub Pheidole pallidula.

1. Który gatunek?
2. Czy warunki które aktualne panują na dworze pozwolą na kupno mrówek?
3. Jak duże powinna być część gniazdowa dla poszczególnych gatunków?

No to by było na tyle z góry dzięki za odpowiedzi (mam nadzieje że będą liczne).


Pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony czw 03 gru, 2009 przez MrSnowwood, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań,
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać.
Awatar użytkownika
cupi
Posty: 333
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: Warszawa

pt 04 gru, 2009

MrSnowwood pisze:1. Który gatunek?
Tetramorium caespitum - krajowy, tani, łatwo dostępny
MrSnowwood pisze:2. Czy warunki które aktualne panują na dworze pozwolą na kupno mrówek?
Raczej nie. Są paczki styropianowe, ale po co kombinować i płacić krocie, jak można odebrać osobiście od hodowcy mieszkającego w pobliżu. Ale lepiej zaczekaj do wiosny. Pewnie do tego czasu i tak stracisz zapał i zapomnisz o całej sprawie.
MrSnowwood pisze:3. Jak duże powinna być część gniazdowa dla poszczególnych gatunków?
Zależy jak szybko będzie się rozwijać kolonia. Małe trzyma się w probówkach. Potem w większych pojemnikach. Temat wielkości formikarium dla poszczególnych gatunków był wałkowany wielokrotnie i to nie tylko na tym forum, ale i na antmanii.
Znajdź piękno w otaczającym Cię Świecie! :)
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 04 gru, 2009

cupi pisze:1. Który gatunek?
Na początek lepiej Tetramorium caespitum.
MrSnowwood pisze:2. Czy warunki które aktualne panują na dworze pozwolą na kupno mrówek?
Warunki może nie są jeszcze najgorsze (nie ma mrozów), ale okres świąteczny nie sprzyja wysyłaniu zwierząt. Jeszcze by zaginęły na poczcie albo przyszły po 2 tygodniach.
cupi pisze:3. Jak duże powinna być część gniazdowa dla poszczególnych gatunków?
Odpowiednia do rozmiarów kolonii + zapas. Tak jak powiedział cupi. Na początku probówka. Z czasem przenosisz do docelowego formikarium. :wink:
cupi pisze:Temat wielkości formikarium dla poszczególnych gatunków był wałkowany wielokrotnie i to nie tylko na tym forum, ale i na antmanii.
Dokładnie.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pt 04 gru, 2009

Podobnie jak poprzednicy na początek polecam T.caespitum :wink:
Zablokowany