Kłopoty !

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
MrSnowwood
Posty: 150
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009

pn 14 gru, 2009

Właśnie moja królowa Messor przeniosła się do nowej probówki. Jajka delikatnie przerzuciłem do nowej probówki, ale po chwili zauważyłem, że spod waty wydostała się mała kałuża nie jest groźna dla królowej ale obok są jajka i jedno jest częściowo zatopione. Czy przesunąć je? Co zrobić? Może to nie groźne? Proszę o szybką odpowiedź!


Pozdrawiam
Messor to nazwa rodzajowa dlatego piszemy ją dużą literą.
Ostatnio zmieniony pn 14 gru, 2009 przez MrSnowwood, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań,
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pn 14 gru, 2009

Jajka są bezpieczne. Mrówki w przyrodzie często są zalewane. Możesz ewentualnie wziąć wacik i wytrzeć tą kałużę choć wydaje mi się to zbędne bo królowa wie co zrobić :wink:
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 15 gru, 2009

MrSnowwood pisze:Właśnie moja królowa Messor przeniosła się do nowej probówki. Jajka delikatnie przerzuciłem do nowej probówki,
Skoro się przeniosła to z jajami też by sobie dala rade. No chyba, że brutalnie sam ją przeniosłeś. :p Świadczy to o tym, że jesteś niecierpliwy.
MrSnowwood pisze:spod waty wydostała się mała kałuża nie jest groźna dla królowej ale obok są jajka i jedno jest częściowo zatopione.

Królowa sama je przeniesie kiedy zauważy że są w niebezpieczeństwie.
MrSnowwood pisze:Czy przesunąć je?

Takie akcje zazwyczaj kończą się jajecznicą z połowy jajek.
MrSnowwood pisze:Proszę o szybką odpowiedź!
Może nie szybka, ale będzie na przyszłość. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ