Co dostarczać do Formi ?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Barteus
Posty: 2
Rejestracja: wt 12 sty, 2010
Lokalizacja: Janów

wt 12 sty, 2010

Cześć kupilem formi u Curtus'a oraz mrówki. Mrówki się zadomowiły, zaczęły znosić różne rzeczy i gromadzić w korytarzach, chciałęm zapytać czy należy im coś wrzucić do środka żeby mialy czym wypełniać np Wate itp. Bo tych informacji nie mogę znaleźć. Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Cuful
Posty: 93
Rejestracja: sob 13 cze, 2009
Lokalizacja: Siemiatycze

wt 12 sty, 2010

Może więcej konkretów? Jakie to formi i jakie różne rzeczy zaczęły znosić? Jeśli korkowe i znoszą piasek jest to całkowicie normalne. Waty nie wrzucaj, bo zbytnio sobie z nią nie poradzą, a po drugie jest brzydka.
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

wt 12 sty, 2010

Najlepiej to nic tam nie wrzucaj, no jedzenie tylko... Wydaje mi się,ze znoszą piasek bo cóż by innego :) chyba,ze to 'T' z ziemnym wypelnieniem :D
Edit: A z jakimi mrówkami?
Ostatnio zmieniony wt 12 sty, 2010 przez Sott23, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 12 sty, 2010

Mrówki często znoszą różne "śmieci" do gniazda żeby sobie je uszczelnić/zabarykadować po to żeby zmniejszyć ilość miejsca (mrówki lubią ciasnotę) lub uchronić od "przeciągów" Nie musisz im nic dawać bo piasek/żwirek w zupełności im wystarczy.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 12 sty, 2010

Barteus pisze:żeby mialy czym wypełniać np Wate itp.
Nie... tylko nie watę. Chcesz żeby zgniła i wybiła ci wszystkie mrówki? Czytaj więcej o grzybie mordercy w dzienniku Pawła.
Cuful pisze:Jeśli korkowe i znoszą piasek jest to całkowicie normalne. Waty nie wrzucaj, bo zbytnio sobie z nią nie poradzą, a po drugie jest brzydka.
pawelllQwE pisze:Mrówki często znoszą różne "śmieci" do gniazda żeby sobie je uszczelnić/zabarykadować po to żeby zmniejszyć ilość miejsca (mrówki lubią ciasnotę) lub uchronić od "przeciągów"
Popieram. :)
Ja wykonując formikaria korkowe często mam dużo ścinków z wycinanych korytarzy. Najdrobniejsze wsypuje w róg areny i mrówki mogą nimi "dekorować" gniazdo. Nie jest to specjalnie w jakimś celu ale mrówy stosunkowo często korzystają z dostarczonego im materiału więc nie będę im żałował.
Tak jak również napisał pawelllQwE w swoim dzienniku, można podawać igliwie. Niweluje ono po części brzydki zapach z formikarium. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Barteus
Posty: 2
Rejestracja: wt 12 sty, 2010
Lokalizacja: Janów

wt 12 sty, 2010

Dzieki za odpowiedzi, Mrowki to nigery. Znosza piasek i to co znajda z wystroju/
shovek14
Posty: 2
Rejestracja: pn 19 kwie, 2010
Lokalizacja: Barwałd Górny/Kraków

śr 21 kwie, 2010

Nie wrzucaj tam waty!!! bo ci pozdychają!! :!: :!: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 21 kwie, 2010

shovek14 pisze:Nie wrzucaj tam waty!!! bo ci pozdychają!! :!: :!: :mrgreen:
Co Ty mówisz? :roll:
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

śr 21 kwie, 2010

co do waty, to kiedyś moje nigerki mieszkały w pojemniku na żywność (w probówce) i otwór wentylacyjny zatykał luźny kłębek waty. mrówki ochoczo wyciągały sobie po kawałeczku tą watę i rozrzucały po arenie. Któregoś dnia patrzę a tu tak: kilkanaście robotnic ma dosłownie skrępowane odnóża, jakby im kto związał. watą oczywiście. no i takie robotnice leżały, wierzgały się, ale bez mojej interwencji (rozcinałem) z pewnością by pousychały, padły by ogólnie rzecz biorąc.
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
ODPOWIEDZ