Potrzebna osoba, aby opowiedzieć o mrówkach w przedszkolu

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

moniczar
Posty: 3
Rejestracja: śr 28 kwie, 2010
Lokalizacja: Warszawa

śr 28 kwie, 2010

Witajcie
Jestem nauczycielką w jednym z warszawskich przedszkoli. Moich wychowanków (4-5-latki)zafascynował ostatnio świat mrówek. Zadają wiele pytań i są strasznie ciekawi jak one żyją. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i pomyślalam, że może zaproszę takiego eksperta do przedszkola i on nam opowie o świecie tych małych stworzeń. Szukam osoby, która za darmo podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z małymi ludźmi. Jeżeli ktoś z Was byłby chętny - prosze o kontakt. Jeżeli nie ma chętnych wśród Was to może są jakieś miejsca w stolicy gdzie dzieciaki mogłyby zdobyc wiedzę na ten temat (np.o słoniach można się więcej dowiedzieć w ZOO:)a o mrówkach?)
Ostatnio zmieniony śr 28 kwie, 2010 przez moniczar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 28 kwie, 2010

Nie wiem czy naukowcy byliby skłonni do tego typu aktywności ale możesz spróbować zgłosić się tu: http://www.nencki.gov.pl/pl/
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

śr 28 kwie, 2010

MAck pisze:naukowcy
Kogo tak nazywasz? :lol:
Jest sporo mrówczarzy z Wawy, może ktoś będzie chętny podzielić się swoimi informacjami.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

śr 28 kwie, 2010

Naukowiec :D, chyba lepiej było by żeby zrobił to jakiś człowiek z wykształceniem pedagogicznym bo to są maluchy i trzeba troszkę inaczej do nich podejść niż do młodzieży, na inne rzeczy zwrócić uwagę żeby wzbudzić zainteresowanie :)
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

śr 28 kwie, 2010

Miałem jakieś zaćmienie umysłowe :wink: :mrgreen:
Widzę, że nasi mrówczarze nie są zainteresowani wykładami w przedszkolu.
Umbramen pisze:z wykształceniem pedagogicznym
Tu masz rację.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 28 kwie, 2010

Dodam tylko, że część tych naukowców prowadzi zajęcia dla studentów a p. Godzińska wiem, że prowadzi również wykłady w ramach dni nauki dla ludzi na codzień nie związanych z mrówkami. Jestem pewien, że lepszych osób nie można znaleźć - pytanie tylko czy nie będzie to przerost autorytetów nad rzeczywistym zapotrzebowaniem przedszkolaków ;) Prawdopodobnie młody człowiek pasjonujący się mrówkami łatwiej złapie kontakt z przedszkolakami.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 28 kwie, 2010

MAck pisze:Prawdopodobnie młody człowiek pasjonujący się mrówkami łatwiej złapie kontakt z przedszkolakami.
pytanie czy poważny naukowiec chciałby mieć takich rozmówców (nie żeby nazwać ich egoistami czy coś,tylko no... trochę nie ten poziom, oczywiście nie nie doceniam ciekawości młodych, możliwe że i przyszłych, hodowców :D >. Przedszkolaki raczej nie miałyby pytań typu "ile stopni w komorze królowej i jaka wilgotność dla gatunku Myrmecomyrmekus myrmeculus spp.; jak pracuje układ nerwowy; jaka jest funkcja w społeczeństwie najstarszych robotnic, majorków, minorków.." Raczej dzieciaki będą miały takie pytania, na które większość z nas odpowie, ew. takie, które nas zaskoczą :D Mam siostrzeńca 5-cio latka.. wiem jakie cudaczne pytania mogą takie dzieci zadawać :D

A więcej szczegółów,tj. gdzie i co, i kiedy? :)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 28 kwie, 2010

szkoda że tak daleko mieszkam od wawy :-/
główny maruda
moniczar
Posty: 3
Rejestracja: śr 28 kwie, 2010
Lokalizacja: Warszawa

czw 29 kwie, 2010

A więcej szczegółów,tj. gdzie i co, i kiedy?


Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to odpowiem na prv. Mogę dodać, że to przedszkole na Pradze Płd. Interesowałby mnie początek maja (z wyjątkiem 10.V).

Jeżeli chodzi o pytania dzieciaków to rzeczywiście trzeba być przygotowanym na bardzo interesujące pytania ale nie fachowe (chociaż różnie bywa):) Trzeba mieć również dużo cierpliwości i przynajmniej więcej niż troche lubić takie małe istoty. W czasie spotkania byłabym obecna ja i moja koleżanka i w razie "katastrofy" ratowałbyśmy naszego specjalistę od mrówek :)
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

czw 29 kwie, 2010

Może też użytkownik :D ?

profile.php?mode=viewprofile&u=442

Ehx-ray już raz opowiadał o mrówkach w programie budzik, może byłby chętny :) Na forum dawno nie wchodził ale e-mail ma podany
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
moniczar
Posty: 3
Rejestracja: śr 28 kwie, 2010
Lokalizacja: Warszawa

ndz 16 maja, 2010

Chciałam podziękować za kontakty do osób, które mogłyby ewentualnie...
Spotkanie odbyło się dzięki jednemu z byłych forumowiczów. Do prowadzenia zgłosił się hodowca mrówek od dawna spoza forum o nicku Johnbol. Dzieciaki były zachwycone i miały sporo pytań, zobaczyły małe formikarium, królową i małe mrówki.
Szkoda tylko, że tak mało chętnych jest do wdrażania najmłodszych w świat przyrody...

Jeszcze raz dziękuję
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 16 maja, 2010

Szkoda, że nie jestem z Warszawy ani okolic. A mogłabyś może opowiedzieć trochę więcej? Ciekaw jestem, o co takie dziecki pytają :)
ODPOWIEDZ