PIERWSZY KROK - Artykuł dla początkujących

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Asapada
Posty: 28
Rejestracja: czw 15 paź, 2020

czw 15 paź, 2020

Ja mam pytanko. A mianowiecie chodzi o pokarm. Mam małą kolonię, którą nabyłem bardzo niedawno i jestem jeszcze mało doświadczony. Kolonia liczy 11 osobników (dziś urodziły się 3) i mam wątpliwości czym karmić. Czy wystarczy jak na razie jedna muszka owocówka i mała kropelka miodu na tydzień? Miód ma być rozrzedzony z wodą czy bez? Dawać pokarm częściej czy jest dobrze? Czekam na odpowiedź :D
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 16 paź, 2020

Witam.
Jaki gatunek?
Asapada pisze: czw 15 paź, 2020czym karmić
Polskie gatunki: miód + białko
Messor: ziarna + białko
Asapada pisze: czw 15 paź, 2020 Czy wystarczy jak na razie jedna muszka owocówka i mała kropelka miodu na tydzień?
Są larwy? Zwykle wszędzie piszą żeby karmić ze 2-3 razy w ciągu tygodnia. Ja karmię co dzień, wiele osób mi pisze że za często :p Ile? Podaję tak że np dziś dam dwie muszki, jeżeli zjedzą to jutro dam 3, jeżeli nie zjedzą to wracam do 2. Po prostu zwiększam dopóki mają apetyt. Im więcej larw tym będzie większy, chyba że wpadną w stagnację. Miodu też im nigdy nie brakuje.
Asapada pisze: czw 15 paź, 2020 Miód ma być rozrzedzony z wodą czy bez?
Wystarczy bez, byle nie duże krople bo się mogą potopić
Asapada
Posty: 28
Rejestracja: czw 15 paź, 2020

pt 16 paź, 2020

slodkie_ciacho pisze: pt 16 paź, 2020 Witam.
Jaki gatunek?
Asapada pisze: czw 15 paź, 2020czym karmić
Polskie gatunki: miód + białko
Messor: ziarna + białko
Asapada pisze: czw 15 paź, 2020 Czy wystarczy jak na razie jedna muszka owocówka i mała kropelka miodu na tydzień?
Są larwy? Zwykle wszędzie piszą żeby karmić ze 2-3 razy w ciągu tygodnia. Ja karmię co dzień, wiele osób mi pisze że za często :p Ile? Podaję tak że np dziś dam dwie muszki, jeżeli zjedzą to jutro dam 3, jeżeli nie zjedzą to wracam do 2. Po prostu zwiększam dopóki mają apetyt. Im więcej larw tym będzie większy, chyba że wpadną w stagnację. Miodu też im nigdy nie brakuje.
Asapada pisze: czw 15 paź, 2020
Miód ma być rozrzedzony z wodą czy bez?
Wystarczy bez, byle nie duże krople bo się mogą potopić
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pt 16 paź, 2020

chyba tak, albo się zagapił. Czy możesz napisać mi wszystkie swoje kolonie?
:?:
Asapada
Posty: 28
Rejestracja: czw 15 paź, 2020

pt 16 paź, 2020

slodkie_ciacho pisze: pt 16 paź, 2020 Coś się popsuło że mnie tylko zacytowałeś?
tak tak :D
Posiadam kolonię Lasius brunneus z 11 robotnicami.
Larw mam dosyć sporo gdzieś 8-9.
Chyba tyle.
ODPOWIEDZ