CD, Ferrero, Super Glue

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Soldrur
Posty: 2
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011

ndz 15 maja, 2011

Planuje zbudowac formikarium typu T, z pudełek od płyt i pudelka ferrero.
Czesc gniazdowa z CD (w zasadze to ta otwierana część x2, sklejone ze sobą), grubosc 1,5cm - za duzo, za malo? Nie chce zeby sie kotłowały, a arena musi miec dobry "stojak".
Podstawka z reszty pudełka CD.
Nad tym pudelko ferrero,z wyciętym w dnie otworem, jako arena.
Chce to skleic, ale czy super glue po wyschnieciu nie bedzie szkodliwy dla mrówek? Nie beda tego gryźć?
Czy KONIECZNIE musze skombinowac jakiś silikon, czy klej do plastiku?

Chce, zeby w gnieździe była ziemia.
Po prostu namoczyć piach, wrzucac po trochu, ubijac, dodac ew. pare kropel wody i dosypywac po trochu?

Czy otwory w gnieździe są konieczne? Do nawadniania i napowietrzania? Czy wystarczy wczesniejsze namoczenie gniazda, poidełko na arenie i wietrzenie areny?

Jak zdobędę królową, to mam ja wpuscic do formi, czy trzymac w strzykawce/probówe/długopisie? Jesli tak to ile?

Co jedzą Lasius niger? Wiem, ze ludzie karmia je miodem, żółtkami, owadami, ale chyba zjedza tez kawalki owocow, surowe mieso?

Przepraszam za brak polskich znakow (w wazniejszych miejscach jak "żółtko" starałem sie wprowadzac), ale tego przyzwyczajenia nie da sie wyzbyć.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

ndz 15 maja, 2011

Soldrur pisze:Czesc gniazdowa z CD (w zasadze to ta otwierana część x2, sklejone ze sobą), grubosc 1,5cm - za duzo, za malo? Nie chce zeby sie kotłowały, a arena musi miec dobry "stojak".
Na wielbłądy będzie za małe ale nicienie glebowe się będą dobrze czuły. Z dalszych wypowiedzi wnioskuję, że tam będzie mieszkała kolonia L. niger. Złoże trochę za duże. 1cm by w zupełności wystarczył.
Soldrur pisze:Chce to skleic, ale czy super glue po wyschnieciu nie bedzie szkodliwy dla mrówek? Nie beda tego gryźć?
Czy KONIECZNIE musze skombinowac jakiś silikon, czy klej do plastiku?
Tylko sylikon akwarystyczny!
Soldrur pisze:Chce, zeby w gnieździe była ziemia.
Po prostu namoczyć piach, wrzucac po trochu, ubijac, dodac ew. pare kropel wody i dosypywac po trochu?
Tutaj masz plan wykonania: http://antmania.pl/faq/index.php/Wykona ... m_ziemnego
Soldrur pisze: Czy otwory w gnieździe są konieczne? Do nawadniania i napowietrzania? Czy wystarczy wczesniejsze namoczenie gniazda, poidełko na arenie i wietrzenie areny?
Do nawadniania jest konieczny. Napowietrzanie odbywa się przez otwieranie pokrywy na arenie.
Soldrur pisze:Jak zdobędę królową, to mam ja wpuscic do formi, czy trzymac w strzykawce/probówe/długopisie? Jesli tak to ile?
Najpierw podchowaj kolonię w probówce.
Soldrur pisze:Co jedzą Lasius niger? Wiem, ze ludzie karmia je miodem, żółtkami, owadami, ale chyba zjedza tez kawalki owocow, surowe mieso?
L. niger zjedzą wszystko to co inne mrówki. Owoce i surowe mięso mogą być jako dodatek.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Soldrur
Posty: 2
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011

ndz 15 maja, 2011

W takim razie, gniazdo zrobie z 1 całego CD (7-8mm).

Silikon akwarystyczny, do plastiku? Chociaz w sumie, to nie klej, powinno dzialac. Ile taki silikon kosztuje, i gdzie znajde (prawdopodobnie sklepy typu OBI)?
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

ndz 15 maja, 2011

Koszt zależny jest od wielkości tubki. Kupisz w zoologicznym.
Ostatnio zmieniony ndz 15 maja, 2011 przez Sott23, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie chciałem pisać nowego postu to napisze jako uzupełnienie Twojego, ze mała tubka silikonu ok. 2zł a duża ok. 5zł
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

ndz 15 maja, 2011

Na wielbłądy będzie za małe ale nicienie glebowe się będą dobrze czuły
Nicienie glebowe będą zestresowane ze względu na zbyt duże prześwietlenie złoża....
Otwór do nawadniania jest niekonieczny jeśli wstawisz formi do pojemnika z wodą. CD nie jest szczelne więc woda będzie podsiąkać złoże.
główny maruda
ODPOWIEDZ