Cegła jako gniazdo.

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

sim_007
Posty: 28
Rejestracja: pn 04 lip, 2011

pn 04 lip, 2011

Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc jeśli zły dział czy coś to z góry przepraszam :oops:

Jest to mój "pierwszy raz", czytałem tutaj troszkę... i kiedyś spacerując po mieście napotkałem na mase zapłodnionych królowych Lasius niger (miałem akurat przy sobie 10 "kliszówek") i złapałem 10 sztuk. Okazało się że tylko 10 z nic to Lasius niger a jednej nie mogę zidentyfikować... :wtf: Po czym w domu przerzuciłem do strzykawek wykonanych wg 1 kroku tylko że na bieżąco dolewam wody przez "komin" :lol:

Ale do rzeczy:
Czy na część gniazdową moge użyć cegły/kostki na chodnik/pustaka w której wydrąże płaskim śrubokrętem komory i korytarze? Czy chłonie TO wodę? :idea:
Pomagaj innym, ale w razie problemów licz tylko i wyłącznie na siebie...
....
........
............
................
....................
no i oczywiście kolegów z forum... :mrgreen: 8)
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 04 lip, 2011

sim_007 pisze:jednej nie mogę zidentyfikować... :wtf:
Daj zdjęcia, to Ci powiem co to.

Cegła nie chlonie wody - od tego jest YTONG, ktory mzna kupić w sklepach takich jak OBI, albo Leroy Merlin za góra 3 złote za bloczek ;)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 04 lip, 2011

Formik pisze:
sim_007 pisze:jednej nie mogę zidentyfikować... :wtf:

od tego jest YTONG, ktory mzna kupić w sklepach takich jak OBI, albo Leroy Merlin za góra 3 złote za bloczek ;)
Formik nie tylko YTONG ale i bloczki pianowe pustaki i coś w ten deseń, może być beton :) i korek
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
sim_007
Posty: 28
Rejestracja: pn 04 lip, 2011

pn 04 lip, 2011

Korek czy gips mi nie pasuje... chodziło o to żeby nie odlewać, a korka nigdzie u nas nie kupię ;/ a co do pustaka... to może być taki zwykły pustak do budowy domu? A co to jest to Y-cos-tam?
Pomagaj innym, ale w razie problemów licz tylko i wyłącznie na siebie...
....
........
............
................
....................
no i oczywiście kolegów z forum... :mrgreen: 8)
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pn 04 lip, 2011

Ytong to jest inaczej gazobeton (taki biały klocek faktura przypominający trochę pumeks) Tak może być taki zwykły pustak z budowy (byle nie te stare robione z mielonych chałd)
główny maruda
ODPOWIEDZ