termity

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

ndz 23 paź, 2011

chciałbym się zająć hodowlą termitów , taką małą kolonię trzymać w koncie . Gdzie mogę kupić królową termitów lub kiedy znaleźć ,szukałem na google ale nic nie mogę znaleźć , pisze że na curtus jest ale coś nie widzę :p

PS: mogę na forum o tym pisać ?
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

ndz 23 paź, 2011

kozi1000 pisze:chciałbym się zająć hodowlą termitów , taką małą kolonię trzymać w koncie . Gdzie mogę kupić królową termitów lub kiedy znaleźć ,szukałem na google ale nic nie mogę znaleźć , pisze że na curtus jest ale coś nie widzę :p

PS: mogę na forum o tym pisać ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Termite bardzo proszę
Tylko chwila nie pierwsze kroki tylko owady społeczne ;)

Harnaś, albo Ciotka do dzieła :p
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

ndz 23 paź, 2011

zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

ndz 23 paź, 2011

kozi1000 pisze:PS: łał królowe mogą mieć po 14 cm o lol
Tak i czytałem że niektóre albo mogą złożyć 30 jaj w godzine albo dziennie już nie pamiętam. Królowe są tak tłuste i ociężałe że same nie mogą chodzić więc prawie się nie ruszają. :p
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

pn 24 paź, 2011

30 jaj to mało tak naprawdę ale zmieniając temat to mrówki ogniowe na 2 minuty składają 1 jajo (:
ale wracając do tematu to termity fajnie wyglądają i szczękoczułki mają niesamowite (:
mają też niesamowitą taktykę obronną kiedy mrówki atakują , termity uszczelniają komorę i chowają królową bo wiedza że przegrają :D
PS : oj pomyliłem się we wcześniejszym poście zammiast na godzinę to przeczytałem na dzień u zeologa
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pn 24 paź, 2011

kozi1000 pisze:PS : oj pomyliłem się we wcześniejszym poście zammiast na godzinę to przeczytałem na dzień u zeologa
No właśnie albo na godzinę albo dziennie ale chyba raczej na godzinę a 30 jajek to już spory pakiet.To tak jak u nas z kartonem ;p :wink:

Ps; zeolooga przez dwa ''o'' ale nie będę gonił każdy tak pisze :mrgreen: :p .
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

pn 24 paź, 2011

nikt tego nie wie , ale ciekawe ile miała największa królowa termitów mi się zdaje że była jak jakiś mały kundel xD
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pn 24 paź, 2011

Jak dla mnie to max 30 . Jak byłem mały to oglądałem z tatą program o termitach i było że ich królowa może mieć nawet 30 cm :D
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

wt 25 paź, 2011

królowe termitów można zaliczyć do zwierząt xD
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 25 paź, 2011

kozi1000 pisze:królowe termitów można zaliczyć do zwierząt xD
Ze względu na ich wielkość ? :p :D ja szczury miałem mniejsze ale ok i tak to bezkręgowiec.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 25 paź, 2011

kozi1000 pisze:królowe termitów można zaliczyć do zwierząt xD
Bo to są zwierzęta :roll:
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 25 paź, 2011

Widzę, że niektórzy tutaj pilnie na biologię chodzą.
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

czw 27 paź, 2011

Jak kiedyś napisałem, że chciałbym mieć termity, to Curtus je przywiózł ze swoich wojaży po europie. :-)

Na termity można poczekać gdy klimat się ociepli będą budować termitiery w naszych ogródkach. ;-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pt 28 paź, 2011

qń pisze:Jak kiedyś napisałem, że chciałbym mieć termity, to Curtus je przywiózł ze swoich wojaży po europie. :-)

Na termity można poczekać gdy klimat się ociepli będą budować termitiery w naszych ogródkach. ;-)
Już nie długo :D Ach ten człowiek, wszystko zmienia... :lol:
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
ODPOWIEDZ