LOOOL adopcja

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

wt 25 paź, 2011

posłuchajcie nie wiem czy to możliwe ale dla jaj wrzuciłem l . flavus do myrmicy rubry , po jakimś czasie zobaczyłem że myrmice nie atakują flavusa więc poszedłem spać xD na następny dzień zobaczyłem że robotnica flavus został zaadoptowany i siedzi z larwami czy to możliwe , nigdy nie myślałem żeby flavus został zaadoptowany przez myrmice .Teraz za niedługo wrzucę larwy flavusa
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 25 paź, 2011

Wrzuciłeś królową czy robo ? to możliwe chyba sam się przekonałeś ? :wink: Myrmica jest powolna i nie zbyt agresywna tak samo flavus ( akurat moje trochę agresji wykazują.) może dlatego się zaadoptowała.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 25 paź, 2011

Myrmica sp. bo jestem pewien, że jej nie oznaczałeś. Dla zabawy? Co w tym fajnego, jak mrówki zabijają inną mrówkę, całkowicie bez potrzeby? Wiesz co to adopcja? Ta robotnica nie będzie pracować w gnieździe, nawet jeśli pożyje jeszcze trochę. Jakbyś trochę poczytał, albo wylazł na dwór to wiedziałbyś, że L. flavus jest dobrze tolerowany przez inne mrówki, ponieważ spotykają się tylko pod ziemią i nie stanowią dla siebie zagrożenia. No i jeszcze nazwa tematu... Szkoda słów.
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

wt 25 paź, 2011

patry masz rację gdybym wychodził na dwór to bym wiedział że te mrówki spotykają się pod ziemią , mam cię ... i jeszcze coś jak narazie widzę że ta robotnica pracuje przekłada jaja larwy i takie tam .

PS : moja kolonia flavus rośnie jea 50 robotnic i ileś tam larw uła , zeoloog wrzuciłem robo (:
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 25 paź, 2011

kozi1000 pisze:patry masz rację gdybym wychodził na dwór to bym wiedział że te mrówki spotykają się pod ziemią , mam cię ... i
No to nie mamy o czym gadać, jeśli nie rozumiesz podstawowych spraw.
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 25 paź, 2011

patry090 pisze:Jakbyś trochę poczytał, albo wylazł na dwór to wiedziałbyś, że L. flavus jest dobrze tolerowany przez inne mrówki, ponieważ spotykają się tylko pod ziemią i nie stanowią dla siebie zagrożenia.
Można powiedzieć że ja naprowadziłem a Patryk sensownie i szczegółowo to dokończył i wyjaśnił. :D :p
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
ODPOWIEDZ