Wligotne podłoże

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Nuki
Posty: 17
Rejestracja: pn 31 paź, 2011

śr 02 lis, 2011

Zrobiłem "formi za 3 zł", ale dałem drobnoziarnisty piasek do piaskownic. No i teraz królowa próbuje kopać, a ma gniazdo i to dość duże, chodzi w nim i obraca się. Co dać na podłoże? Może być ziemia kwiatowa, pH 3,5-4?

I co zrobić żeby nie było tak takiej wilgoci?

(Mógłby ktoś odpowiedzieć? Są 3 wyświetlenia i jakoś nikt nie chce mi pomóc :| SERIO TO WAŻNE)
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 02 lis, 2011

Najlepiej nic nie robić przez dwa dni tzn nie spryskiwać itp. to wilgotność spadnie, a co do królowej może kopie w piasku bo tam jest większa wilgotność niż w gnieździe . Najlepiej jak arena bd wilgotna w ok 30-40 procentach, w suchym pisku nie będzie kopać :wink:
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 02 lis, 2011

Kolega chyba nie widzi co pisze. Arena ma być suchutka, w dodatku, że mowa o formi za 3 zł. Tylko część gniazda ma być wilgotna. Ziemia może być - ale sucha. Jak podłożę będzie mokre to królowa sobie będzie kopać.
Nuki
Posty: 17
Rejestracja: pn 31 paź, 2011

czw 03 lis, 2011

To skąd mam wziąć ziemię? Może być kwiatowa, czy musi być z wykopana z ogródka? A gniazdo nawilżam przez lanie na gąbkę (za częścią gniazdową jest gąbka, a całość upakowałem do pudełka po tic tacach). A może to piasek jest za drobny? Przykleja się do palca, całkowicie, bo to taki do piaskownic :/.
ODPOWIEDZ