Królowa zapłodniona czy nie?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Image
Posty: 23
Rejestracja: pt 13 lip, 2012

pt 13 lip, 2012

Witam,
Mam problem. Mianowicie, trafiłem przed wczoraj na wysyp mrówek. Królowe zaczely wyłazić z gniazda. Złapałem kilka. Zabrałem się za lekture o mrówkach. Pierwsze kroki itd. Ale moje mrówki maja skrzydła. Nie zrzucają ich.. Mam 3 probówki w których są i jeszcze w słoiku luzem chodzą sobię i żadna nie zrzuciła. Będą mi znosić jajka? Nadają się na własną kolonie?
Jak nie to jestem chętny do kupienia królowej.
Noldorek
Posty: 53
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012

pt 13 lip, 2012

Nie, nie nadają się, poczytaj o mrówkach, o rójkach a sam się dowiesz co zrobiłeś źle. Złapane mrówki wypuść w jakiś słoneczny dzień.
Image
Posty: 23
Rejestracja: pt 13 lip, 2012

pt 13 lip, 2012

Eh, teraz to przez tydzień nie złape nowej bo zimno jest... No coż, może odpuścić sobie. Dzięki za opowiedź ;)
A jeszcze zapytam: po ile chodzą Lasius niger królowe to może bym kupił.
Awatar użytkownika
eryk123
Posty: 6
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

pt 13 lip, 2012

za jakieś 10 zł ale dobrze patrz po chodnikach ja tak złapałem swoją 1 królową
Image
Posty: 23
Rejestracja: pt 13 lip, 2012

pt 13 lip, 2012

Jeszcze poszukam.. jutro do lasu pojade i nad staw, może jakieś po ścieżce będą popylać.
Image
Posty: 23
Rejestracja: pt 13 lip, 2012

sob 14 lip, 2012

Cześć znowu ja.. Możecie powiedzieć co robię źle? ojaglupek:
Od godziny 10 30 jeżdże rowerem(oczywisćie bardzo powoli) i szukam królowych. Jeżdże po dróżkach polnych, boiskach, bieżniach, nad stawem byłem, o drogach asfaltowych nie mówie :roll: . Po obiedzie pojade jeszcze do lasu. Poprostu już mi siły i chęci brakuje :? . Macie jeszcze jakieś pomysły sugestie, gdzie by znaleźć moją pierwsza ukochaną królewnę ?
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 14 lip, 2012

No przy takiej pogodzie to na pewno nic nie znajdziesz. Przynajmniej u mnie.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Image
Posty: 23
Rejestracja: pt 13 lip, 2012

sob 14 lip, 2012

Jest z 23 stopnie i troche wieje. 2 dni temu padał deszcz. Więc poczekaćaż cieplej będzie? W dobrym miejscach szukam?
Manw
Posty: 69
Rejestracja: wt 15 wrz, 2009
Lokalizacja: jesteś?

sob 14 lip, 2012

Poczekaj na większe upały. W moich okolicznych gniazdach jest sporo królowych i samców ale chyba nie mają ochoty wylatywać w taką pogodę. Ale jestem pewien, że rójki jeszcze będą.
ODPOWIEDZ