Dorzucanie Poczwarek/kokonów

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Cichy
Posty: 10
Rejestracja: wt 13 mar, 2012

wt 24 lip, 2012

Witam, dzisiaj złapałem parę królowych. Mogę dorzucić im trochę poczwarek z innego gniazda? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 24 lip, 2012

Cichy pisze:Witam, dzisiaj złapałem parę królowych. Mogę dorzucić im trochę poczwarek z innego gniazda? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Po co? Nawet nie wiesz, jaki to gatunek...
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Cichy
Posty: 10
Rejestracja: wt 13 mar, 2012

wt 24 lip, 2012

l.niger i Formica sanguinea lub Formica rufibarbis.
Cichy
Posty: 10
Rejestracja: wt 13 mar, 2012

śr 25 lip, 2012

Zdecydowałem się dorzucić do królowej Formica sanguinea i 2 dnia rano pierwsza robotnica jeszcze nie wybarwiona. w 1 z 5 koloni l.niger też pojawiła się pierwsza robotnica.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

śr 25 lip, 2012

Cichy pisze:Zdecydowałem się dorzucić do królowej Formica sanguinea i 2 dnia rano pierwsza robotnica jeszcze nie wybarwiona. w 1 z 5 koloni l.niger też pojawiła się pierwsza robotnica.
Przecież ty nie masz pojęcia o co chodzi z hodowlą zbójnicy...
Cichy
Posty: 10
Rejestracja: wt 13 mar, 2012

śr 25 lip, 2012

patry090 pisze:
Cichy pisze:Zdecydowałem się dorzucić do królowej Formica sanguinea i 2 dnia rano pierwsza robotnica jeszcze nie wybarwiona. w 1 z 5 koloni l.niger też pojawiła się pierwsza robotnica.
Przecież ty nie masz pojęcia o co chodzi z hodowlą zbójnicy...


Jeszcze nie mam 100% że to Formica sanguinea pewności zrobię fotki i dam na forum, ludzie ocenią.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

śr 25 lip, 2012

Cichy pisze:
patry090 pisze:
Cichy pisze:Zdecydowałem się dorzucić do królowej Formica sanguinea i 2 dnia rano pierwsza robotnica jeszcze nie wybarwiona. w 1 z 5 koloni l.niger też pojawiła się pierwsza robotnica.
Przecież ty nie masz pojęcia o co chodzi z hodowlą zbójnicy...


Jeszcze nie mam 100% że to Formica sanguinea pewności zrobię fotki i dam na forum, ludzie ocenią.
No to jeszcze lepiej... Dorzucasz poczwarki, ale nie wiesz co złapałeś, w dodatku może być to pasożyt. Nic tylko pogratulować. Podejdź do sprawy trochę poważniej.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 25 lip, 2012

no.. F. sanguinea trochę ciężko pomylić z innymi. Może Google-grafika +BMW +Antweb +Formicopedia + bla bla chociaż?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Cichy
Posty: 10
Rejestracja: wt 13 mar, 2012

czw 26 lip, 2012

geb88 pisze:no.. F. sanguinea trochę ciężko pomylić z innymi. Może Google-grafika +BMW +Antweb +Formicopedia + bla bla chociaż?

Tak to napewno sanguinea.
ARTUR83M
Posty: 217
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010
Lokalizacja: Sanok

śr 04 cze, 2014

Zapytam tutaj.
Wiadome że zbójnicy trzeba podrzucić fusca ale jak jest np. z poczwarkami l.niger ?
Obecnie Polska:
Formica sanguinea

Obecnie świat:
Pachycondyla apicalis

W zainteresowaniu:
Myrmecia pavida
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

śr 04 cze, 2014

Nie bardzo rozumiem o co pytasz.
ODPOWIEDZ