Czy formikarium może być wypełnione żelem ?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

PacificPL
Posty: 25
Rejestracja: wt 15 sty, 2013

ndz 20 sty, 2013

Mam pytanie. Czy jeśli w formikarium będzie żel (z żelatyny) to mrówki będą kopać? I czy w ogóle przeżyją? Czekam na odpowiedź. Z góry dzięki :)
Łukasz
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

ndz 20 sty, 2013

Ja bym lepiej nie dawał,ponieważ mogą one to jeść i sam wiesz co się stanie ;),ale poczekaj na wypowiedzi innych bo ja się słabo znam
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 20 sty, 2013

viewtopic.php?f=33&t=1871
Chodzi ci o to cudeńko, prawda?
Nie mam pojęcia, co ma w sobie żelatyna, poza samą sobą (o ile ma). Nie mam również pojęcia, po co ci mrówki w żelatynie..
Ludzie próbują hodowac mrówki w różnych dziwnych rzeczach - gąbce florystycznej, żelu z NASA, a nawet cegle. Niektórym wychodzi, a inni tylko szkodzą mrówkom. Nigdy nie robiłam czystej żelatyny, ale wątpię, żeby po kilkunastu godzinach była w stanie utrzymywać/ wchłaniać wilgoć.
Jakbyś próbował, to daj znać, co ci wyszło.. Teoretycznie powinnam ci to wybić z głowy, chociaż..

Kto powie więcej i mędrszego ?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

ndz 20 sty, 2013

Żelatyna nie nada się do hodowli ponieważ będzie miał tendencje do pleśnienia oraz nie wytworzysz w niej gradientu wilgotności.
główny maruda
PacificPL
Posty: 25
Rejestracja: wt 15 sty, 2013

ndz 20 sty, 2013

dzięki za odpowiedzi :)
Łukasz
ODPOWIEDZ