pytania o nowo zbudowane formi

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

kno3
Posty: 5
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013

ndz 01 wrz, 2013

Obrazek
zbudowałem takie formi, już sklejone. Zasiedle je nigerkami, i teraz pytania:
1. czy jak mam w jednym miejscu szczelinę 1,5 mm ( ach ta niedokładność) to czy robotnicę się nie wydostaną ( zakładam, że nie, ale wolę się upewnić). Szczelina znajduje się między szybami części gniazdowej i areny
2. czy komory w korku sa w miarę rozsądnie wycięte, nawilżać będę przy dolnej krawędzi
ARTUR83M
Posty: 217
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010
Lokalizacja: Sanok

pn 02 wrz, 2013

Podaj wymiary tego czegoś.... .:)
Obecnie Polska:
Formica sanguinea

Obecnie świat:
Pachycondyla apicalis

W zainteresowaniu:
Myrmecia pavida
kno3
Posty: 5
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013

pn 02 wrz, 2013

całość 295 x 205 mm, czyli praktycznie jak kartka formatu A4, częśc gniazdowa 150 x 200 mm
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

pn 02 wrz, 2013

1. Owszem, nanitic mogą zwiać.
2. Komory są bardzo ładnie wycięte, ale słaby pomysł z tym plastikiem...
Ogólnie bardzo ładne.
GG: 51713465
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 02 wrz, 2013

Ogromniaste z gigantycznymi komorami (jak mówisz że to A4). Ok jak dla jakieś naprawdę sporej kolonii; gorzej jak dla mniejszej :D 1,5 mm nie będą problemem dla małych i średnich robotnic raczej. Masz sylikon bezbarwny? można by go użyć
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ARTUR83M
Posty: 217
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010
Lokalizacja: Sanok

pn 02 wrz, 2013

Na małe mrówki to komory za duże i same mrówki nie będą się dobrze czuły w takim czymś... .
Obecnie Polska:
Formica sanguinea

Obecnie świat:
Pachycondyla apicalis

W zainteresowaniu:
Myrmecia pavida
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pn 02 wrz, 2013

Tym bardziej, że jest to w korku, w którym mrówki mogą sobie poszerzyć komory jakby były za małe... Ale oprócz wielkości komór mi się podoba ;)
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
kno3
Posty: 5
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013

pn 02 wrz, 2013

Dzięki bardzo za podpowiedzi :) no nic jak komory nie będą się im podobać to wytnę nowe z mniejszymi, mam korka na dwa takie gniazda. A wycinałem jak najwięcej, aby nie schowały się w ciemnych tunelach. Robiłem z tego co miałem pod ręką, szpara między szybami znikła, jeszcze tylko jakieś wyłożenie areny.
Obrazek
ODPOWIEDZ