Problem z Dolichoderus quadripunctatus.

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

komisarzu
Posty: 5
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013

wt 24 wrz, 2013

Otóż mam taki problem, złapałem królową z tego gatunku już kawał czasu temu, włożyłem do probówki i czekałem kilka tygodni, nie złożyła żadnych jaj, więc zacząłem dokładniej szukać na necie o tym gatunku znalazłem info o tym, że należy adoptować kilka mrówek z tego gatunku, udało się i znowu 2 tygodnie i nic, macie jakieś pomysły, o co tu może chodzić? Raz na jakiś czas daje troszkę miodu, cukru, muszek owocówek nie dotykały nawet. Możliwe że gdzieś popełniłem błąd, ale gdzie?? Z góry dzięki.
ant-ninja
Posty: 38
Rejestracja: pt 12 lip, 2013

wt 24 wrz, 2013

Może jest im zimno a co do :obiad: jedzenia może nie chce im się.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

czw 26 wrz, 2013

To dość płochliwy gatunek. Zaciemnij i zostaw w spokoju. Trochę ciepła i robaków nie zaszkodzi ;) I dorzuć im kawałek jakiegoś drewna.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
komisarzu
Posty: 5
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013

sob 28 wrz, 2013

Ok, Polozylem je obok grzejnika (nie za blisko oczywiscie), i w ciemniejszym miejscu, a co tego kawałka jutro jakiś podsune im, a mniej wiecej jakiej wielkości najlepiej im dac?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 28 wrz, 2013

maleńki kawałek kory w probówce starczy ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
komisarzu
Posty: 5
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013

pn 30 wrz, 2013

Ok, zrobione, już się pod tą korą zaszyły i widać że coś skrobały, a teraz czas pokaże czy coś się ruszy, chciałbym aby się rozwinęły, tymczasem mój lasius brunneus już wychowuje pierwsze pokolenie, a są może gdzieś przedstawione etapy rozwoju od jajka do mrówki.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 30 wrz, 2013

pytasz - masz
http://formicopedia.org/mrowki/Plik:Kok ... a_MAck.jpg od takiej maleńkiej świeżo wyklutej z jaja larwy

Jak masz kawałek czerwonej folii to możesz jej użyć do zaciemnienia gniazdka. Ty będziesz widział, a mrówkom będzie ciemno (nie widzą czerwonego światła)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
komisarzu
Posty: 5
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013

wt 01 paź, 2013

Probowka lezy w pudelku za swiatlem obok grzejnika, to chyba powinno wystarczyć, btw. nie mam czerwonej folii niestety, i tak maja ciemno tam, jak zloza jakies jaja to napisze oraz dzieki za link.
Deltes
Posty: 32
Rejestracja: czw 01 sie, 2013
Lokalizacja: Żurawica

wt 01 paź, 2013

Weź sobie jakąkolwiek folijke lub przeźroczystą plastikową płytkę i pomaluj ją najzwyczajniej w świecie czerwonym lakierem do paznokci (albo farbką akwarelową), po zaschnięciu wychodzi czerwone światło :)

Mój efekt:

Obrazek
Lasius niger x3
Lasius flavus
Myrmica sp.

Zapraszam na http://antmania.pl/forum/
komisarzu
Posty: 5
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013

pt 01 lis, 2013

Eh... Jak narazie nic się nie dzieje poza tym, że jedna mrówka się zaplątała w wacie i nie przeżyła niestety. Królowa siedzi pod korą cały czas, raz na kilka dni podniosę probówkę i patrze czy nic nie złożyła ale nic niestety. Jakieś porady?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 03 lis, 2013

hm.. inna mozliwość jest taka, że matka jest niezapłodniona. Rzadko, bo rzadko, ale możliwość zdarzenia takiego jest
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ