czemu wynoszą jajka

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Nigerkaa
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lis, 2013

ndz 08 gru, 2013

Szukałam szukałam i nie mogłam znaleźć.Otóż mój problem polega na tym że moje mróweczki ciągle wynoszą i co jakiś czas wnoszą jajeczka do gniazda.Większość czasu jajka są na arenie i oczywiście mrówki je pilnują ale mimo to się martwię.Proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

ndz 08 gru, 2013

No raczej tak nie powinno być, ale trudno będzie ocenić co jest przyczyną. Może za duża wilgotność w gnieździe, albo jakaś pleśń? Ogrzewasz je jakoś? Co to za formikarium?
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Noldorek
Posty: 53
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012

ndz 08 gru, 2013

Możliwe jest to ze w tym miejscy na arenie jest odrobinę cieplej.
Nigerkaa
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lis, 2013

ndz 08 gru, 2013

Mam formikarium z piaskiem.Wcześniej bez problemu siedziały w gnieździe a teraz nagle coś im nie pasuje..Nie mam pojęcia co.Nie ogrzewam ich bo mam ciepło w pokoju
Nigerkaa
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lis, 2013

ndz 08 gru, 2013

Noldorek pisze:Możliwe jest to ze w tym miejscy na arenie jest odrobinę cieplej.
Całkiem moźliwe bo jajeczka za kaźdym razem są w tym samamy miejscu
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 08 gru, 2013

a spróbuj na jakiś czas postawić lampkę (ze zwykłą żarówką) skierowaną na gniazdo. tylko też tak aby znowu nie było za gorąco :P
jak będą stale w gnieździe, to wiadomo o co chodzi ;)

zmieniałaś coś w gnieździe ostatnio ? (dolanie wody, nie dolanie wody etc.)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Nigerkaa
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lis, 2013

ndz 08 gru, 2013

Narazie są w gnieździe bo je karmiam.Tak zmieniałam,wodę i nasypałam im cukru ale wcześniej nie miało to znaczenia.Dobrze spróbuję z tą lampką
Lux Ferre
Posty: 47
Rejestracja: sob 28 lip, 2012
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska
Kontakt:

ndz 08 gru, 2013

Miałem ten sam problem z C herculeanus.
Opisałem w moim dzienniku.

Po dalszych obserwacjach doszedłem do wniosku, że to jedna z robotnic oznaczyła miejsce poza gniazdem jako gniazdo i tam przenosiła potomstwo. Po pewnym czasie nawet zdobyła sojuszników, którzy podzielali jej pomysł. Jedna z mrówek zanosiła potomstwo do gniazda, inna je wynosiła i tak w kółko. Sytuacja wystąpiła zaraz po wyjściu ze stagnacji. Zdarzyło się nawet, że sama królowa przychodziła po potomstwo.

W moim przypadku sytuacja rozwiązała się sama po paru dniach, więc mogę doradzić co najwyżej cierpliwość.
http://ants.aq.pl - Blog + dziennik z hodowli.
Nigerkaa
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lis, 2013

ndz 08 gru, 2013

Dziękuję serdecznie za pomoc:)
ODPOWIEDZ