Czy z królową wszystko ok?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

zygder
Posty: 40
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014

czw 24 lip, 2014

Podkula się i gryzie sobie tyłek, to dobrze?
miłośnik mrówek
Posty: 48
Rejestracja: czw 05 cze, 2014
Lokalizacja: Nowy Targ

czw 24 lip, 2014

Jak dla mnię to się czyści, moja królowa nigerek robi to dość często :wink:
Lasius neglectus
Formica cinerea
Formica sanguinea
A.W.P
Posty: 15
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014
Lokalizacja: zadupie Polski

czw 24 lip, 2014

Bądź składa jajka
!Pozdrawiam :D!
zygder
Posty: 40
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014

czw 24 lip, 2014

Dzięki..........
Ananas26
Posty: 41
Rejestracja: sob 30 sty, 2016

sob 14 maja, 2016

No właśnie. Tak samo zachowuje się moja Myrmica, cały czas podkula się, dotyka żuwaczkami końca odwłoku, coś tam majdruje i potem siedzi spokojnie. Może składa jaja? Nie wiem.
marcinekk
Posty: 1
Rejestracja: śr 06 cze, 2018
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta
Kontakt:

śr 06 cze, 2018

Od dwóch tygodni posiadam swoją pierwszą kolonię Messor Barbarus. Zestaw startowy jaki kupiłem, to królowa, 16 robotnic i trochę jajeczek. Po dwóch tygodniach mam 24 robotnice, mnóstwo jajeczek i trochę larw. Oglądałem przeróżne filmiki na YT o mrówkach i na każdym filmiku, było widać, że królowa, zawsze, poruszała się powoli, siedziała w gnieździe przy jajach. A moja królowa? Jest nad wyraz żywotna. Już w probówce zauważyłem że jest bardzo żywa. I dziwie mnie strasznie fakt, że za każdym razem jak podaje pokrojonego mącznika, to królowa wychodzi na arenę i tam na miejscu go zjada. A potem robotnice jedzą resztę. Na filmikach na YT zawsze było, że robotnice wciągały mącznika, albo inne owady do gniazda i zanosiły królowej. To normalne, że królowa wychodzi z gniazda by sobie pojeść białka? I dlaczego robotnice zbierają tylko mak? a siemienia lnianego i traw już nie?
marcinekk
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 13 cze, 2018

Może nie przepadają za tymi nasionami
ODPOWIEDZ