Uwaga na sklep Curtus

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: Moderatorzy, mod

Stryjek

śr 12 lis, 2014

Drodzy Forumowicze,
Ku przestrodze: uważajcie na zakupy w sklepie Curtus.pl. Piotra Frąszczaka. W marcu chciałem kupić u p. Frąszczaka formikaria i przelałem na jego konto około 500 zł. Wysyłka nie nadchodziła, więc po około miesiącu zażądałem zwrotu całej kwoty. P. Piotr uchylał się od spłaty. Po licznych telefonach i groźbach skierowania sprawy do sądu dokonał dwóch przelewów. Całej kwoty nie odzyskałem do dzisiejszego dnia.
Proszę administratora o umieszczenie tego postu tak by był odpowiednio widoczny.
Rafał Stryjek
patry090

czw 13 lis, 2014

Niestety tak to już z tym sklepem jest, że bardzo często zdarzają się problemy z realizacja i realizacją na czas zamówień, często to co przychodzi nie jest takie jak powinno, a kontakt w sytuacji kiedy jest problem się urywa. Ale nie słyszałem o tym, aby koniec końców nie udało się osiągnąć kompromisu. W tym przypadku brak zwrotu części z bądź co bądź dużej kwoty jest nie do pomyślenia. Dzięki za informację, temat przykleiłem jako ogłoszenie globalne ;)
Pozdrawiam
M.barbarus, F.rufibarbis, P.pallidula,
[url]http://chomikuj.pl/patry090/Mr*c3*b3wki[/url] - Książki i klucze do oznaczania mrówek
Awatar użytkownika
barciu
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

sob 15 lis, 2014

Zamówiłem 2 formikaria, czekałem trochę.
Ale BYŁO WARTO!!!
Formikaria są świetne.
A na dobre rzeczy trzeba trochę poczekać :).
POLECAM.
Nie miałem większych problemów, poza tym, że musiałem uzbroić się w cierpliwość.
To tyle, jeśli chodzi o mnie.
GG: 51713465
fanabere

czw 27 lis, 2014

Hej,
Jestem tu zupełnie nowa, to mój pierwszy wpis, a trafiłam w poszukiwaniu informacji różnych, dlatego właśnie, że kontakt z p. Piotrem się urwał. Jest to oczywiście strasznie frustrujące, bo rzeczywiście, gdy Curtus potrzebuje kasy, wszystko wydaje się możliwe, ale potem przepada, zapada się pod ziemię.
Chcę jednak zaznaczyć, że jest on jednym z najbardziej doświadczonych hodowców mrówek w Polsce, oraz nie jest żadnym wyrafinowanym oszustem, przekrętem. Poznałam go kiedyś osobiście i... jakby tu powiedzieć, żeby nie urazić... najogólniej jest to człowiek, który trochę nie ogarnia rzeczywistości. Myślę też, że woli mrówki od ludzi.
Niemniej warto przejść z nim tę ścieżkę zdrowia, jeśli komuś zależy na jakości. Chociaż oczywiście nie jest to na nerwy każdego ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
barciu
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

pt 28 lis, 2014

Tez tak uwazam.
Przepraszam za bledy
Pisze z telefonu
GG: 51713465
Awatar użytkownika
geb88
Kontakt:

pt 02 sty, 2015

Jak wczoraj szukałam formikariów Currtusowych (by podpatrzeć zdjęcia), tak widzę, że strona sklepu przepadła.

Curtus to Curtus, zawsze były z nim problemy jeśli chodzi o sklep - odkąd pamiętam, a pamięć w tej kwestii mam wyjątkowo długą. Człek to przemiły, co nie oznacza wcale, że jest takim samym sprzedawcą. Curtus funkcjonuje/wał także pod nickiem curtus_bis na allegro.

Na jedno z formikariów czekałam ponad 3 miesiące, po licznych próbach kontaktu i nawet ich nawiązaniu. Tak jak pisze Patry090, przyszło co innego niż było zamówione. Obiecane formikarium miało zostać wysłane w przeciągu tygodnia ;)

Mimo, że design Curtusowych formikariów i ich funkcjonalność uwielbiam, dopisuję się do pierwszego postu i ... NIE polecam, jeśli gdzieś Curtus jeszcze wypłynie na powierzchnię. Człowieka trudno zmienić.

Wolę kupić curtusowe używane formi od kogoś, kto coś z nim w końcu wywojował.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
revelati

czw 02 kwie, 2015

Szkoda, że po fakcie natrafiłem na ten wątek. Przestrzegam przed Curtusem.

Ciekawe sformułowanie padło powyżej: "Poznałam go kiedyś osobiście i... jakby tu powiedzieć, żeby nie urazić... najogólniej jest to człowiek, który trochę nie ogarnia rzeczywistości". Od razu mi się skojarzyło z oddziałem zamknietym, gdzie pomagają osobom z takimi problemami.

Tutaj uczciwie było by usunąć informacje lub umieścić ostrzeżenie przed Curtusem, np. że niejedna osoba uważa go za niesolidnego sprzedawcę i czuje się przez niego oszukana.
http://formicopedia.org/mrowki/Curtus_allegro
http://formicopedia.org/mrowki/Curtus.pl
http://formicopedia.org/mrowki/Sklepy_internetowe
W przeciwnym razie może być więcej poszkodowanych osób.

curtus.pl: Piotr F. - warsztat, GG 32697xx, tel. 7245736xx

Telefon stacjonarny, mam nadzieję że aktualny: http://danefirm.favore.pl/curtus-bis-pi ... 30112.html

Curtus Bis na allegro.pl: http://allegro.pl/show_user.php?uid=3151140
Konto zawieszone przez Allegro.

Zna ktoś osobiście Curtusa i jego znajomych, rodzinę? Poprosiłbym o ostracyzm społeczny na giełdach mrówczych, wśród znajomych etc. Presja społeczna może być skuteczna. Niestety nie mam po drodze. Również można by poinformować jego znajomych korzystających z portali społecznościowych.
Awatar użytkownika
geb88
Kontakt:

czw 02 kwie, 2015

Wybacz, usunęłam wpisy z danymi adresowymi. Rozumiem Twój gniew (bo i ja też byłam wściekła), ale nie masz żadnych praw do rozporządzania cudzymi danymi osobowymi.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
revelati

czw 02 kwie, 2015

Rozumiem. Przepraszam, jeśli nie powinienem umieszczać tych danych. Myślałem, że skoro są ogólnie dostepne w internecie, to mogę je podać.
Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Kontakt:

śr 22 kwie, 2015

Znam go osobiście, aczkolwiek nie mamy kontaktu od listopada 2013.
Po prostu zniknął.
Djuna

sob 30 maja, 2015

Dzisiaj z nim rozmawiałem bo czekam od 2 m-cy na mróweczki. Podobno miał problemy zdrowotne i nie miał jak dzwonić nawet... powiedział, że od poniedziałku wraca do realizacji zamówień które zaniedbał. Badźcie więc dobrej myśli, dam znać czy dostałem te mrówy bo zamawiałem u niego kilka lat temu i nie miałem problemów.

Btw. strona curtus.pl nie działa też właśnie podobno z tego powodu, że nie miał jak się zajmować interesem z powodu tych swoich problemów.

P.S. Ciociu Lilith, pozdrawiam, to ja, Szymon M. Sabat z Facebooka. :mrgreen:
ODPOWIEDZ